reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Urs skąd taka zmiana akcji

Zasadniczo dostalam z trzech roznych zrodel (ginekolog prowadzacy, ordynator w szpitalu, diabetolog) informacje ze w tej chwili nie pozwalaja przenosic ciazy na insulinie (takie sa oficjalne wytyczne) - trzeba zglosic sie na patologie tydzien wczesniej. Co do samego wywolania to w tym szpitalu jest to standardowa procedura. Najpierw zalozenie cewnika Foleya na caly dzien, pozniej oksytocyna 6 h, przerwa i oksytocyna 12 h. Jak zadna z tych metod nie dziala decyduja sie na cesarskie ciecie, gdyz uwazaja, ze dalsze wywolywanie moze przyniesc wiecej szkod niz korzysci.
 
Witajcie Słodkie Mamuśki ;)

Ja już 3 raz w tym temacie. Dwa razy miałam cukrzycę w ciąży. 1ciaza po 25 tygodniu. 2 ciąża od początku. Teraz jeszcze nie byłam na badaniu. Mierzyłam tylko cukry kilka razy po jedzeniu i było ok. Ale spodziewam się,że za tydzień, dwa coś mi skoczy. Napiszcie mi proszę jak teraz wygląda cukrzyca ciazowa. Jakie są normy na czczo i po posiłkach. I jakie są ewentualne metody. W drugiej ciąży miałam w pewnym momencie insulinę, czy nadal jest insulina czy są teraz jakieś bezpieczne leki? Chce zaspokoić ciekawość zanim pójdę do swojej lekarki..
 
Spokojnie, podejrzewam że większość z nas nie miałaby złych wyników gdyby trzymała się diety zanim zrobiła badania, a Ty wiesz już co i jak z doświadczenia więc możesz tego uniknąć choć lekarz i tak może powiedzieć żebys na wszelki wypadek pilnowała się ze względu, że w poprzednich ciążach choć to nie jest z góry powiedziane, że i tym razem musisz mieć ( zależy od lekarza). Teraz naczo jest 70-90 a po posiłku po godzinie jest do 140. Mierzymy naczo i po głównych posiłkach, ja na początku mierzylam po wszystkich żeby sprawdzić czy właściwie jem. Nadal jest insulina zamiast jakiś leków, ale z tego co czytałam jest ona bezpieczna dla dziecka także nie ma czym się martwić :)
 
Jeju :D Dziewczyny. My miałyśmy normę 120! Jakbyście cofnęły się setki stron wstecz, to byście doczytaly się naszych wylewanych łez przy wynikach 125! ;) Ale powiem Wam,że w obu ciążach miałam -15kg więc jak urodziłam, to wyglądałam jak modelka ;) Teraz powiedziałam do męża,że mam nadzieję,że cukrów nie będzie nawet kosztem utycia! :)
 
To teraz by wyszło, że te wszystkie dziewczyny co miały cukrzycę ciążową były zdrowe ;). .. Tak, ta dieta dużo daje.. Hehe mi nie aż tyle bo w ciąży przytyłam 6.5kg mam dwa dni do terminu w sumie już jeden bo już w sumie czwartek :) Życzę Ci jednak żebyś nie miała i mogła się w ciąży rozpieszczać ;)
 
Byłam dziś zrobić badanie HCg,ale wcześniej byłam u fryzjera i podjadlam specjalnie trochę ciastek do herbaty. Na to badanie poszłam równo godzinę po tych ciastkach i pani mi zmierzyła z palca cukier o było ok więc może jeszcze nic się nie dzieje...no ale...i tak zostaje na diecie bezcukrowej :cool2:
 
Czesc dziewczyny zakładam ze wy sie znacie. Mam wyniki krzywej cukrowej : 92, 177, 131.
Wyczytałam ze w takim wypadku wynik 92 juz jest nieprawidłowy.
Przy takich wynikach bedzie pewnie konieczna wizyta u diabetologa ? Sama dieta wystarczy ?
 
reklama
No i te 177 to za dużo...
Wcześniej bardzo pilnowałam tej diety, jadłam co dzień o tej samej porze. Np zupa zabielona jogurtem naturalnym do tego gotowanego kurczaka. Ryż lub kasza plus mięso i warzywa. Makaron tylko ciemny. Strasznie się stresowalam, robiłam osobno dla męża i siebie. Teraz pod koniec mam cukry ok po wszystkim (na dziś mam termin) staram się pilnować odstępów między posiłkami i nie jeść za dużych porcji i tak naprawdę to mi starczy by cukier był ok..bo teraz mam takie bóle w nocy, że wstaje rano kompletnie rozbita
 
Do góry