reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Moja diabetolog mówiła że norma obecną na czczo to 92. Ale to ciągle się waha. Ja po wizycie zadowolona. Dieta działa a ja trzymam się jej kurczowo.. Dostałam już zaświadczenie o prawidłowo zadbanej diecie w cukrzycy ciążowej i poinformowała mnie jak i co po porodzie. W razie,, w,, gdyby zaczęło się wcześniej niż wizyta kolejna u niej. 6 tyg po porodzie bez pomiaru później 2do3tyg z pomiarami na czczo i po posiłkach dwie godz. I mam pojawić się na wizycie lub gdybym nie mogła dzwonić i będziemy konsultowac czy robimy test obciążenia glukoza i co tam ogółem wyjdzie wszystko zależy od cukrów. Jestem dobrych myśli... Kurczowo tego się trzymam. Zostało mi jeszcze sporo do zrobienia przed porodem a mimo że nie mam jakos dużego brzucha i schudłam to troszkę ostatnio źle się czuję
 
reklama
smutne jest to, że ja mam ciągle ochotę na słodkie, chyba będę musiała zrobić ten test obciążenia glukozą bo dużo piję i mimo to odczuwam pragnienie i siusiam sporo,
 
smutne jest to, że ja mam ciągle ochotę na słodkie, chyba będę musiała zrobić ten test obciążenia glukozą bo dużo piję i mimo to odczuwam pragnienie i siusiam sporo,
Ja pare razy mierzyłam sobie cukier po posiłkach i na czczo po porodzie i wyglada na to, że cukrzyca mi minęła.
 
Ostatnia edycja:
Ja po porodzie zmierzylam narazie 4 razy może 5 cukier a malutki ma już 11dni, ale tak jakoś nie potrafię ogarnąć godzin, których zamierzałam się trzymać a tym bardziej nie zauważam kiedy mija dwie godziny po posiłku. Może jeszcze chwila i się ogarnę i zmierze jakiś cały dzień. Ja miałam zalecenia 100 naczo i do 140 2h po posiłku. U was tak samo? :)
 
Moje słodkości Marcelek 3530g i 56cm a tak się bałam, że będzie powyżej 4 bo przeniosłam tydzień
 

Załączniki

  • IMG_20181207_220749.jpg
    IMG_20181207_220749.jpg
    449,7 KB · Wyświetleń: 93
Ja po porodzie zmierzylam narazie 4 razy może 5 cukier a malutki ma już 11dni, ale tak jakoś nie potrafię ogarnąć godzin, których zamierzałam się trzymać a tym bardziej nie zauważam kiedy mija dwie godziny po posiłku. Może jeszcze chwila i się ogarnę i zmierze jakiś cały dzień. Ja miałam zalecenia 100 naczo i do 140 2h po posiłku. U was tak samo? :)
Tez miałam takie normy, aczkolwiek pare razy zmierzyłam 1h po posiłku i zawsze miałam poniżej 120. Nawet jak zjadłam coś niezdrowego :-pChyba cukrzyca mi przeszła.
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Walczę z glukometrem od poniedziałku. Dużo testuję na ile mogę sobie pozwolić i mam pytaie przy jakich wynikach lekarz zalecił Wam insulinę?
Moje cukry na czczo to zawsze między 76-79, najbardziej mi rosną po śniadaniu niezależnie od tego co bym nie zjadła, ale przeważnie mieszczą się w tych 140. Z obiadami i kolacją lepiej, zdarzyło mi się przekroczyć, ale to dlatego że testowałam coś czego typowo nie powinnam zjeść, typu pierogi ruskie czy makaron pszenny.
Jestem na siebie mega zła, bo o ile słodkości bez żalu wyeliminowałam z diety to właśnie obiadowe dania które lubię są dla mnie problemem :(
 
Do góry