reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny, ja o cukrzycy dowiedziałam się o 22 tygodniu i też byłam załamana. Zwłaszcza, że zawsze byłam chuda i nie spodziewałam się tego. Jednak choroba nie wybiera. Ja miałam przekroczony wyniki po 2h. Na szczęście jakoś poradziłam sobie samą dietą. Ogólnie nie miałam problemow z trzymaniem cukrów w normie. Dużo tez chodziłam na spacery. Ruch obniża poziom glukozy. Teraz po ciąży jestem chudsza niż przed ciąża :D
 
Hej, udzielam się na przełomie sierpnia września. U mnie najprawdopodniej cukrzyca spowodowała wielowodzie, które przyczyniło się do powstania przedwczesnych skurczy i porodu w 33 tc
Po porodzie diety nie stosowałam. Moja diabetolog powiedziała ze mam spokojnie ochłonąć i dać hormonów czAs na uregulowanie. Przy kp mam mega parcie na słodkie i wcinam tony czekolady...
Dziś zrobiłam krzywa i po 2 h wynik 90 :)
Cukrzyca odeszła :)
A ja już niebawem wezmę się za dietę, ale jeszcze nie teraz :)
Super, że cukrzyca Ci przeszła.
A jaki wyniki miałaś na czczo i po 1h? Ile po ciąży robiłaś ten test? Ja zrobie dopiero 12 tygodni po ciąży.
 
Dziewczyny, ja o cukrzycy dowiedziałam się o 22 tygodniu i też byłam załamana. Zwłaszcza, że zawsze byłam chuda i nie spodziewałam się tego. Jednak choroba nie wybiera. Ja miałam przekroczony wyniki po 2h. Na szczęście jakoś poradziłam sobie samą dietą. Ogólnie nie miałam problemow z trzymaniem cukrów w normie. Dużo tez chodziłam na spacery. Ruch obniża poziom glukozy. Teraz po ciąży jestem chudsza niż przed ciąża :D
Miałam identycznie w pierwszej ciąży;) cukier po 2h za wysoki. Cukrzyca wyregulowana samą dietą i po porodzie jak ręka odjął. Za 5 lat kolejna ciąża i jazda z cukrzycą niestety juz od samego początku. A też jestem szczupła, obciążenia w rodzinie nie ma a tu taka niespodzianka.
 
Miałam identycznie w pierwszej ciąży;) cukier po 2h za wysoki. Cukrzyca wyregulowana samą dietą i po porodzie jak ręka odjął. Za 5 lat kolejna ciąża i jazda z cukrzycą niestety juz od samego początku. A też jestem szczupła, obciążenia w rodzinie nie ma a tu taka niespodzianka.
Dlatego ja już więcej dzieci nie będę miała. Za bardzo stresowała mnie ta cukrzyca w ciąży. Nie chce przeżywać tego jeszcze raz. Chociaż zawsze marzyłam o dwójce dzieci :(
 
Dlatego ja już więcej dzieci nie będę miała. Za bardzo stresowała mnie ta cukrzyca w ciąży. Nie chce przeżywać tego jeszcze raz. Chociaż zawsze marzyłam o dwójce dzieci :(
Powiem Ci, że teraz jest zupełnie inaczej. Nie stresuje się już w ogóle tą cukrzycą. Wiem na co mogę sobie pozwolić, wiem też, że małe grzeszki nie mają wpływu na cukier. Jest to kłopot, bo jednak trzeba chodzić z zegarkiem w ręku i czasami ślinka cieknie na coś niedozwolonego, ale uwierz mi, że w drugiej ciąży czas leci jak szalony, serio! No a z drugiej strony wcale nie jest powiedziane, że cukrzyca przy drugim dzieciątku sie u Ciebie pojawi :) ja już planuję trzecie;)
 
Kurde, diabetolog dał mi inny glukometr i teraz jest problem. Na jednym wyniki ok (accu check performa)a drugi za wysoki (glucomaxx conect). Mam problemy na czczo więc dla mnie różnica między 88 a 99 jest znaczącą... Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami ??
 
Kurde, diabetolog dał mi inny glukometr i teraz jest problem. Na jednym wyniki ok (accu check performa)a drugi za wysoki (glucomaxx conect). Mam problemy na czczo więc dla mnie różnica między 88 a 99 jest znaczącą... Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami ??
Ja używałam accu chek performa i dwa razy porównałam wyniki z glukometru z wynikami z krwi żylnej na czczo. Za każdym razem wyniki z glukometru były wyższe o jakieś 9 jednostek. Wyglada na to, że glucomax bardzo zawyża. Możesz też porównać sobie wyniki z krwi żylnej z wynikami z palca tak dla sprawdzenia.
 
reklama
Czesc, Kobietki. Niestety do diabetologa zostalam umowiona najwczesniej jak sie dalo, czyli 4 stycznia. Nie wiem co robic do tej pory. Zalamka :(
 
Do góry