reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czesc, Kobietki. Niestety do diabetologa zostalam umowiona najwczesniej jak sie dalo, czyli 4 stycznia. Nie wiem co robic do tej pory. Zalamka :(
A nie musisz się wcześniej spotkać z dietetykiem? Staraj się poprostu jeść zdrowo. A glukometr dostałaś do kontroli cukru?
U mnie było tak że do diabetologa musiałam czekać 2 tygodnie ale odrazu jak się rejestrowałam to dostałam glukometr i wytłumaczyli mi jak go używać. Natomiast wizytę u dietetyka miałam tydzień wcześniej niż u diabetologa.
 
reklama
Czesc, Kobietki. Niestety do diabetologa zostalam umowiona najwczesniej jak sie dalo, czyli 4 stycznia. Nie wiem co robic do tej pory. Zalamka :(
Ja tez czekałam sporo czasu... Załatwiłam sobie glulometr no i kupilam paski, mierzylam na czczo i godzinę po posiłku, obserwowałam i notowalam co powoduje skoki i tak dotrwalam...
 
Ja też zapisywałam wszystko co jadałam. Liczyłam ilość zjedzonych węglowodanów oraz ilość kalorii w każdym posiłku i dzięki temu udawało mi się trzymać cukier w normie. Chociaż było to trochę upierdliwe, ale trzeba uważać, żeby nie zjadać za dużo węglowodanów do posiłku i oczywiście jeść takie o niskim indeksie glikemicznym.
 
Cześć Basiulka :) tak jak piszą dziewczyny-dasz radę. Wiem, że diagnoza jest przerażająca bo sama to przeszłam. Cukrzyca od samego początku ciąży, od 6 tygodnia na diecie, a od 8 tygodnia na insulinie nocnej. Teraz leci już 28 tydzien i nie ma tragedii ;) pokombinujesz z posiłkami, sprawdzisz co Ci podnosi cukier a co mozesz jeść bez obaw i przebrniesz na luzie :) ja odkrylam mandarynki. Mogę zjesc 5 naraz a cukier spoko ;) masz jakies pytania to pisz śmiało.

O tak mnie owoce ratują, bo o dziwo prawie wszystkie mogę jeść, więc i mrożone truskawki idą w ruch, porzeczki, kiwi, mandarynki, pomarańcze, jabłka. Widzę, że u mnie najgorsze węglowodany i tego muszę najbardziej pilnować.

Kurde, diabetolog dał mi inny glukometr i teraz jest problem. Na jednym wyniki ok (accu check performa)a drugi za wysoki (glucomaxx conect). Mam problemy na czczo więc dla mnie różnica między 88 a 99 jest znaczącą... Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami ??

Ja mam Contour plus One, ale ja nawet w celu sprawdzenia czasami sobie pobierałam jedno pobranie po drugim i wyniki potrafią mi się różnić o 5 jednostek. Pewnie jakaś granica błędu jest, chociaż ja też mam ten problem, że ja kłuję się na "5" a i tak muszę często nacisnąć palec żeby mieć odpowiednio dużą kroplę, a nie powinno się tego robić.

Jeszcze mogę Wam dziewczyny polecić aplikację na telefon SweetPregna, jest ona autoryzowana przez NFZ i możecie tam przetrzymywać swoje wyniki. Nie wiem jak z innymi glukometrami, ale ja mogę połączyć swój z aplikacją przez bluetooth i wyniki same mi się będą zapisywać w apce.
 
Ja też zawsze wyciskam kropelkę krwi, inaczej nie leci :) a co do aplikacji sweet pregna to jakoś mi nie podpasowala, starej daty jestem i wole wszystko mieć zapisane na papierku ;)

Joanna podziwiam Cię serio! Za tę skrupulatność. Brawo:)
 
@springflower todzilas naturalnie z wielowodziem? Jak dzidzia się ma?
Basiulka do 4.01 nie daleko do tego czasu po zytaj o diecie cukrzycowej i już sobie wprowadź.
Joanna mary No co ty z powodu cukrzycy ciążowej rezygnować z drugiego dziecka? Przecież o tym się zapomina jak o porodzie. Poza tym nie jest poqiedziane ze będziesz miała w drugiej ciąży.
 
@springflower todzilas naturalnie z wielowodziem? Jak dzidzia się ma?
Basiulka do 4.01 nie daleko do tego czasu po zytaj o diecie cukrzycowej i już sobie wprowadź.
Joanna mary No co ty z powodu cukrzycy ciążowej rezygnować z drugiego dziecka? Przecież o tym się zapomina jak o porodzie. Poza tym nie jest poqiedziane ze będziesz miała w drugiej ciąży.
Naprawde dziekuje Wam za wsparcie:) glukometr i paski bede miala jutro, wiec do tego 4 stycznia pomierze cukier , bo na poczatku pewnie doktor i tak kazalaby mi najpierw mierzyc i obserwowac:)
 
reklama
Naprawde dziekuje Wam za wsparcie:) glukometr i paski bede miala jutro, wiec do tego 4 stycznia pomierze cukier , bo na poczatku pewnie doktor i tak kazalaby mi najpierw mierzyc i obserwowac:)

Dokładnie tak. Za dużo więcej Ci nie powie, tylko ogólnie jak mam wyglądać dieta, ale to mniej więcej w internecie można wyczytać. Ni metoda prób i błędów.
Ja miałam pierwszą wizytę u diabetologa 10 grudnia i właśnie poza ogólnymi informacjami, dostaniem glukometru i receptą na paski to za dużo się nie dowiedziałam. Mam prowadzić dziennik i zależnie od wyników będziemy włączać insulinę. Kolejną wizytę mam w pierwszej połowie stycznia. Jedynie dostałam informację że jeśli do 21 grudnia będę miała problem z utrzymaniem cukrów w ryzach i często będę przekraczać normy to mam przyjść to mnie wciśnie między pacjentami i będziemy konsultować.

Przez przerwę świąteczną masz taką odległą wizytę? Ciężarną ze skierowaniem mają obowiązek przyjąć najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Chociaż wiele przychodni na to nie patrzy jak się nie upomnisz.
 
Do góry