reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny insulina nie jest taka straszna. Ja też chciałam jej uniknąć ale nie udało się i na ostatnie 2 tygodnie ciąży dostałam 4 jednostki. Też miałam problem z cukrem na czczo a teraz jest ok i to bez stresu :) tą dawkę dostaję tylko raz dziennie wieczorem

Samej insuliny się nie boję tylko przez to nie będę mogła rodzic w szpitalu w którym mam swojego lekarza ...
 
reklama
Dlaczego nie można rodzić w szpitalu który się wybierze, musi być "specjalistyczny"? Jezeli załóżmy dziecko jest zdrowe, tyle że np duże i muszą wywoływać przed terminem albo robić CC?

Mam jeszcze pytanie do mam z insulina. Dziś mam wizytę u diabetologa bo nie mogę dieta zbić tych cukrów na czczo. Na ostatniej wizycie lekarz mówił mi już że jeżeli się nie uda ich zbić to wchodzi insulina. Powiedzcie mi jak wygląda jej podawanie na noc? W tych penach już jest insulina, jak ja się dozuje? Nie daje mi to od pewnego czasu spokoju. Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Co innego kłucie palucha a co innego podawanie leku.
 
Dlaczego nie można rodzić w szpitalu który się wybierze, musi być "specjalistyczny"? Jezeli załóżmy dziecko jest zdrowe, tyle że np duże i muszą wywoływać przed terminem albo robić CC?

Mam jeszcze pytanie do mam z insulina. Dziś mam wizytę u diabetologa bo nie mogę dieta zbić tych cukrów na czczo. Na ostatniej wizycie lekarz mówił mi już że jeżeli się nie uda ich zbić to wchodzi insulina. Powiedzcie mi jak wygląda jej podawanie na noc? W tych penach już jest insulina, jak ja się dozuje? Nie daje mi to od pewnego czasu spokoju. Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Co innego kłucie palucha a co innego podawanie leku.

Prywatnie jestem pielęgniarka wiec mogę Ci coś powiedzieć w penie masz po prostu zamontowany taki nabój z insulina i na penie ustawiasz tylko ile jednostek chcesz podać i tyle :)
 
A czemu nie można w innym to nie mam pojęcia. Czemu tylko specjalistyczne skoro dziecko dobrze rośnie i nic się nie dzieje. Tym bardziej jeśli jest tylko na noc to już w ogóle nie rozumiem
 
No właśnie mi ginekolog nie mówił o specjalistycznym szpitalu jak na razie, tylko w koło wszyscy straszą że jak cukrzyca i nie daj Boże insulina to na bank specjalistyczny i dlatego chciałam podpytać bardziej doświadczonych mam jak to z tym jest.

@Pati_1994 a ile jest jednostek w takim penie?
 
Chodzi o stopień referencyjnosci szpitala. U nas w powiatowym jest I stopień czyli ciążę bez powikłań a cukrzyca jest już powiklaniem... Gin mówił, że z insu nie będę mogła rodzić u nas, ale diabetolog twierdzi że z insu na noc nie ma przeciwwskazań, może w szkole rodzenia w tymże szpitalu dowiem się więcej...;/
 
Chodzi o stopień referencyjnosci szpitala. U nas w powiatowym jest I stopień czyli ciążę bez powikłań a cukrzyca jest już powiklaniem... Gin mówił, że z insu nie będę mogła rodzić u nas, ale diabetolog twierdzi że z insu na noc nie ma przeciwwskazań, może w szkole rodzenia w tymże szpitalu dowiem się więcej...;/
Tez wlasnie slyszalam ze chodzi o stopień referencyjnosci[emoji57]
Na szczęście szpital w ktorym chce rodzic ma || stopien referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego.
Polecam ta stronke, tam sprawdzicie jaki stopień ma dany szpital

Link do: Gdzie rodzić - szpitale i oddziały położnicze, lokalizacje, opinie
 
reklama
No właśnie mi ginekolog nie mówił o specjalistycznym szpitalu jak na razie, tylko w koło wszyscy straszą że jak cukrzyca i nie daj Boże insulina to na bank specjalistyczny i dlatego chciałam podpytać bardziej doświadczonych mam jak to z tym jest.

@Pati_1994 a ile jest jednostek w takim penie?

Ja niestety dostałam dzisiaj insulinę i w mojej jest 300 jednostek
 
Do góry