reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć dziewczyny, trochę Was wcześniej podczytywalam. Jestem aktualnie w 35+5 tc. Krzywa cukrowa wyszła mi tzw graniczna w 24tc tj wynik po godz 175. Cukry w badaniu labo rano zawsze ok 88 do 90. Gin kazała mierzyć mi cukry w domu i w sumie metoda prób i błedow nauczyłam się jak jeść. Bo jednak cukier czasem skakal. W zasadzie od trzech tyg jestem na typowej duecie cukrzycowej. No ale dzisiaj to wogole jestem zaniepokojona, rano cukier 102, trzy razy po posilkach odpowiednio 144, 151, 158. Jadłam to co zwykle i niewiem czy przeziębienie które ciągnie mi się od półtorej tyg może mieć taki wpływ na cukier? Dzisiaj nawet miałam podwyższony po makaronie ciemnym z pomidorami więc juz sama niewiem. Z góry dziękuję Wam za pomoc.
Dziewczyny na grupie na Facebooku "cukrzyca ciążowa bez strachu" pisały, że podczas przeziębienia mają właśnie takie skoki cukru
 
reklama
Witajcie cukierki:-) :) niestety dołączam do grupy:rofl:
Test obciążenia glukozą 106/195/175, więc wysłano mnie do diabetologa. Dziś odebrałam cały sprzęt i od jutra zaczynam zabawę:-( :(
Obecnie jestem w 20 tyg. To moja 4 ciąża i 1 cukrzyca, więc jestem trochę przerażona. Ale może nie taki diabeł straszny jak go malują:p

Oh zazdroszczę, to moja 3 ciąża i 3 cukrzyca... Na czczo mam cukier w górnych granicach ale w normie więc na "szczęście" tylko dieta wystarczy :) od ponad miesiąca już mam diete, żołądek już się skorczyl więc głodna nie chodzę :D ale jak mi się chce drożdżowego wszystkiego! Paczki, drożdżówki, ciasto z kruszonką :(
 
Oh zazdroszczę, to moja 3 ciąża i 3 cukrzyca... Na czczo mam cukier w górnych granicach ale w normie więc na "szczęście" tylko dieta wystarczy :) od ponad miesiąca już mam diete, żołądek już się skorczyl więc głodna nie chodzę :D ale jak mi się chce drożdżowego wszystkiego! Paczki, drożdżówki, ciasto z kruszonką :(

Ja niestety insulina na czczo, ale po posiłkach zawsze dobrze bez względu czy zjem kawałek ciasta czy paczka. Wiadomo nie zjem kilka na raz ale po jednym jest ok :)
 
Ja przyjmuje 8j na noc a w dzień 4 razy 2j przed jedzeniem. I dalej na czczo ten cukier mam powyżej 100:wściekła/y: pewnie mi każe zwiększyć znowu dawkę. A wy ile przyjmujecie?
 
Ja przyjmuje 8j na noc a w dzień 4 razy 2j przed jedzeniem. I dalej na czczo ten cukier mam powyżej 100:wściekła/y: pewnie mi każe zwiększyć znowu dawkę. A wy ile przyjmujecie?


Ja zaczęłam od 5 jednostek i miałam sama sobie zwiększać w zależności jak będzie spadać i po 5j nie było żadnego efektu po 7j lekko spadło do 93-95 a teraz mam 9j i mam od 80 do 88. Pojedyncze dni zdazyly się ze było raz 94 i dwa razy 91 a tak to jest w normie. W razie gdyby kilka dni było pod rząd ponad 90 to mam sobie sama zwiększać o 2j. Wizytę miałam ponad miesiąc temu a kolejne 11 marca
 
Pati ale w dzień nic sobie nie wstrzykujesz? Ja mam wizytę za miesiąc ale w między czasie muszę podesłać swoje wyniki
 
Pati ale w dzień nic sobie nie wstrzykujesz? Ja mam wizytę za miesiąc ale w między czasie muszę podesłać swoje wyniki

Nie nie :) bo ja miałam tylko problem z cukrem na czczo dlatego mam tylko tą nocna a w ciągu dnia po posiłkach nigdy nie miałam przekroczenia i krzywa cukrowa tez idealna tylko na czczo miałam 93 a norma do 92 i tak oto cukrzyca :D
 
Ja też miałam w dzień ok wyniki. Ale odkąd biorę insulinę na noc to w dzień też cukier zaczął skakać i dołożył mi przed posiłkiem. Masakra. A mierzysz sobie w dzień poziom cukru?
 
Ja też miałam w dzień ok wyniki. Ale odkąd biorę insulinę na noc to w dzień też cukier zaczął skakać i dołożył mi przed posiłkiem. Masakra. A mierzysz sobie w dzień poziom cukru?

Teraz już od miesiąca stosuje insulinę i cukry były ok wiec mierze teraz co drugi dzień
 
reklama
Hej. Wczoraj wieczorem wzięłam 18j insuliny, zresztą tak jak już od paru dni. Była to końcówka ampułki. Po pół godziny nagle zrobiło mi się słabo, że ledwo usiadłam, nie mogłam utrzymać szklanki z wodą. Zmierzyłam cukier- 35. Szybko piłam słodki napój i jadłam. Czego to może być wina? Tego że to była końcówka? Przecież insulina nocna zaczyna działać później niż 30 minut po podaniu...
 
Do góry