reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej. Wczoraj wieczorem wzięłam 18j insuliny, zresztą tak jak już od paru dni. Była to końcówka ampułki. Po pół godziny nagle zrobiło mi się słabo, że ledwo usiadłam, nie mogłam utrzymać szklanki z wodą. Zmierzyłam cukier- 35. Szybko piłam słodki napój i jadłam. Czego to może być wina? Tego że to była końcówka? Przecież insulina nocna zaczyna działać później niż 30 minut po podaniu...


Niby ta nocna działa po 2-4 godzinach ale ciekawe... Powiem Ci że ciężko powiedzieć co było przyczyną. Lepiej skonsultuj się z lekarzem
 
reklama
Hej. Wczoraj wieczorem wzięłam 18j insuliny, zresztą tak jak już od paru dni. Była to końcówka ampułki. Po pół godziny nagle zrobiło mi się słabo, że ledwo usiadłam, nie mogłam utrzymać szklanki z wodą. Zmierzyłam cukier- 35. Szybko piłam słodki napój i jadłam. Czego to może być wina? Tego że to była końcówka? Przecież insulina nocna zaczyna działać później niż 30 minut po podaniu...


A który masz teraz tydzień? Mierzyłaś cukry w ciągu dnia?
 
Hej. Wczoraj wieczorem wzięłam 18j insuliny, zresztą tak jak już od paru dni. Była to końcówka ampułki. Po pół godziny nagle zrobiło mi się słabo, że ledwo usiadłam, nie mogłam utrzymać szklanki z wodą. Zmierzyłam cukier- 35. Szybko piłam słodki napój i jadłam. Czego to może być wina? Tego że to była końcówka? Przecież insulina nocna zaczyna działać później niż 30 minut po podaniu...


A może poszło w mięsień?
 
Ja zawsze przed podaniem insuliny mierze sobie cukier, choć czasem to jest pół godziny przed, ale mam rozeznanie
 
Dziewczyny które nie stosują insuliny, czy mialyscie tak, że cukier nagle sam Wam się unormowal? I w ciągu dnia i na czczo? Czy to jest możliwe? Jestem w 13tc i teraz się martwię:/ zawsze na czczo miałam 97-107 A teraz nagle 81-86.
 
Dziewczyny które nie stosują insuliny, czy mialyscie tak, że cukier nagle sam Wam się unormowal? I w ciągu dnia i na czczo? Czy to jest możliwe? Jestem w 13tc i teraz się martwię:/ zawsze na czczo miałam 97-107 A teraz nagle 81-86.
To chyba ja... Chociaz najwiecej mialam 96,a tak 91 92, to po odejściu na L4 w końcu mam ponizej 90... Czasem cos skoczy, jesli mocno przeginalam z jedzeniem, ale ten po posilkach zawsze mialam ok.
 
reklama
Hej dziewczyny czy ktoś z was miał taki problem i jak go rozwiazal od 3 tygodni na insulinę od 4 dni 4 j to tej pory mialam cukier na czczo tylko zły powyżej 100 po kazdym posiłku cukier super 118/120 odkąd zaczelam brac 4j cukier po posiłkach 145 a jem to samo co do tej pory dodatkowo na czczo skoczył do 110 nie wiem o co chodzi
 
Do góry