reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja stan przecukrxycowy miałam już przed ciążą. Właśnie zrobiłam test ciążowy - dodatni. I co teraz.
Rano cukier w okolicy 105-110.
Wizyta u lekarza w poniedziałek. Staram się jeść zdrowo, małe porcję itp ale to nic nie daje...
 
reklama
Ja też miałam na czczo wysokie cukry na początku ciąży. Spróbuj je zbić dietą. Zjedz krótko przed snem kanapkę: 1 lub 2 kawałki chleba razowego lub ig np z wędliną i jakimś warzywem. Mi zabijało cukier poniżej 100. W ostateczności włącza ci na noc insulinę.
 
Dzieki dziewczynu za rady co do sniadania. Dzisiaj tak przypierniczylam ze az cukier wyszedł 139... chyba troche za duzo zjadlam ale odkad zaczelam badac godzine od rozpoczecia jedzenia a nie zakończenia to wartosci sa juz wyzsze. Wczoraj po obiedzie 118, po kolacji 102. Zauważyłam że norme przekraczam jedynie na czczo ale nie bylo to nigdy więcej niz 92
Pozdrawiam :):)
 
Ja dziś rano cukier 95 o 19:30 zjadłam jedną kanapkę z ciemnego pieczywa. Chodzę spać około 22-23. O której powinnam jeść ostatni posiłek ??
 
Dzięki, dziś tak zjem i sprawdzę jutro cukier.

Jak narazie wydaje mi się, że jem dobrze. Ciemne pieczywo, dużo warzyw, zmiejszylam porcję. ( Kiedyś to moja porcja ledwo się na talerzu mieściła hehehe). Nie jem słodyczy, staram się pochodzić trochę po posiłku.
A na czczo i tak za wysoko. Już prawie udało mi się zbić cukier do normy ( poniżej 100 na czczo), a tu ciąża. I norma teraz mniejsza...
Mi diabetolog zapisala ze ostatni posilek ma byc miedzy 21 a 22
 
Ja gdyby nie moja nadgorliwość nawet nie wiedziałabym, że mam stan przedcukrzycowy... do 30tego tygodnia cukry były ok ale przy robieniu comiesiecznej morfologii sprawdzalam glukoze az tak sprawdzilam ze wyszla za wysoka ale krzywa juz ok... mimo wszystko staram sie jesc zdrowo ale nie panikuje :)
 
Ciemne pieczywo, cemnemu nie jest równe. W składzie mógł być karmel czy słód jęczmieny które wywalą cukier.
Jednym ciezarnym służy chleb żytni inne go nie mogą i pieczywo wcale im nie służy.
Ja spokojnie mogę jeść zytnie, orkiszowe i graham.
 
reklama
Z tego co pamiętam ze szkolenia w poradni to ostatni posiłek jest o 22. W ciągu dnia 7 posiłków odpowiednio o 8, 10.30, 13, 15.30, 18, 20.30, 22 ale to tylko teoria 😁. Wszystko zależy o której wstaniesz bo w weekendy mi się wszystko przesuwa o ok godzinę bo nie wyprawiam córci do przedszkola i mogę pospać ciut dłużej. Tak czy siak liczy się regularność i nie za duży odstęp godzinowy między posiłkami a ostatni posiłek nie może być więcej niż godzinę przed snem.
 
Do góry