reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mi dziś wywaliło po 3 kanapkach z chlebem żytnim, szynce i ogurku świeżym + herbata. 146 gdzie nie raz to jadłam 🤷‍♀️
Pod koniec ogólnie cukry mam po 130-140 gdzie wcześniej miała po posiłkach niższe.
 
reklama
Martwię się Cookiem bo u mnie to 19 TC dopiero i zastanawiam się ile razy już tak było że miałam za wysoki cukier po pół godzinie a ok w po godzinie i żyłam w błogiej nieświadomości ☹️ Hemoglobine robię dopiero w poniedziałek bo dziś moje laboratorium zamknięte.
 
Nie martw się, ja walczę od 9 tc a skoki pewnie nie raz miałam nieświadoma. Hemoglobinę glikowaną mam poniżej normy, czyli ewentualne skoki nie wpływały na organizm.
 
Napiszcie mi dziewczyny co kasacie na drugą kolację bo ja mam w rozpisce z poradni 2 ww sok lub owoc i tak jadałam do tej pory ale dziś sprawdziłam po pół godzinie 151 po godzinie 112. Jak jest u was?
 
Ja na druga kolacje jem dwie kanapki z wędlina z indyka i ogórkiem albo cykoria :) i póki co jest ok. Albo sałatkę - mix sałat, różne warzywa i ser np feta lub mozarella posypane ziarnami słonecznika :) mi dietetyk powiedziała ze na ten posiłek przed snem powinno być białko i tłuszcz a mało węgli żeby organizm miał się „czym zająć” do rana :)
 
Akwarele to jest twoja kolacja przed snem? Bo ja mam w rozpisce 3 kolacje i chodzi mi o tą środkową. Przed snem zjadam kanapkę z serem i też jest ok.
 
To naprawdę jest jakaś paranoja. Dziś znów po pół godzinie wyskok cukru do 161 a po godzinie już w normie 123 a nie zjadłam nic co by tak wywalało cukier 2 kromki chleba IG z szynką sałatą i pomidorem, pół szklanki maślanki z chia i herbatę czarną. Załamka że się normalnie poryczałam😭.
A wywal szynkę..daj mozzarelle i suszony pomidor
 
reklama
Do góry