reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Patrycja35

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
To jest chleb który jem od samego początku (już ok 15 tyg) żytni i który m.in zawsze mogłam. Im bliżej terminu coraz bardziej cukry skaczą 😉 i coś nowego mnie zaskakuje.
Ile posilkow dziennie masz rozpisanych przez dietetyka? Masz rozpiske?

reklama

Cookie_

Rozwiązania
0
Nie mam rozpiski. Jem co 3h i cukry po posiłkach ok, tylko ostatnio co jakiś czas coś skoczy lub jest w górnej granicy normy, gdzie wcześniej było nizej. Ale powyżej 30tc niestety taki urok ciąży. Wszystkie badania są ok.

Cookie_

Rozwiązania
0
U mnie wszystko ok. Dziś odebrałam wyniki przed wizytą u diabetologa. Hemoglobina glikowana w normie, w moczu cukru i ketonów brak a zwykła morfologia też ok bez oznak anemii 😉

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
To super. U mnie różnie, ale ja w ogóle jestem chyba nietypowa pod względem metabolizmu glukozy. Już ogarnęłam że 1 śniadanie muszę dzielić i zjadać co pół godz bo inaczej mam wyrzut cukru po pół godzinie a potem spada do normy. Wczoraj miałam dość kanapek i na podwieczorek zjadłam owsiankę z 2 łyżkami mleka małym jabłkiem i ogórkiem i po pół godz 150 po godzinie 141. Niby owsianka taka zdrowa a mi nie służy. Hemoglobinę miałam wczoraj 5,6 więc w normie choć w górnej połowie. 🙂

Cookie_

Rozwiązania
0
U mnie poprzednie od samego początku 4,5 a obecną 4,9 także dolna granicą normy.

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
4,5? Wg mojego laboratorium normy są 4,8 do 5,9? Ale pewnie każde ma swoje. Wolałabym mieć ciut niższy wynik ale jest ok.

Cookie_

Rozwiązania
0
Norma od 4,8 ale mój wynik zawsze był 4,5 😉 nie miałam anemii by go zafalszowala. Dopiero teraz wskoczylam w widełka 🤣

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
No tak, skoro reszta badań była ok to widać taki twój urok,😁, a jaki miałaś przy takich wynikach średni cukier? Ja przy 5.4 108 a przy 5,6 114.

reklama

Cookie_

Rozwiązania
0
Co rozumiesz przez średni cukier? Bo nie robiłam w lab glukozy z krwii na czczo.

Do góry