reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

U mnie dopiero 20 tydzień się zaczął, więc pewnie nawet nie mam co się porównywać. Mam nadzieję, że nie będzie o wiele gorzej. Jakby co na pocieszenie mam to, że jest z czego obostrzać tą dietę jeszcze, bo na razie nie stosowałam się do wszystkiego mega przykładnie.
 
reklama
Walczę od 8 tygodnia. W 20 też rzadko miewałam przekroczenia choć się zdarzały 😁. Teraz 28 tydzień i mam przełom. ☹️
 
Na pewno pomaga umycie rąk w ciepłej wodzie. Ale ja też muszę czasami pomalować opuszek by wypłynęła krew. Ja jem bardzo szybko posiłki i mierze po skończonym posiłku tak mi kazała diabetolog kazała.

A ja właśnie jem bardzo długo. Potrafię sobie nałożyć talerz warzyw i chrupać je ponad pół godziny dlatego dla mnie te pomiary od rozpoczęcia mi średnio pasują. Wiem, że ludzie szybko jedzą, bo jak jestem w grupie to zawsze kończę ostatnia nawet jak zacznę jeść pierwsza jakiś czas przed wszystkimi.
 
Walczę od 8 tygodnia. W 20 też rzadko miewałam przekroczenia choć się zdarzały 😁. Teraz 28 tydzień i mam przełom. ☹

No to weteran z ciebie. Najważniejsze żeby tylko dzieci urodziły się zdrowe i nie miały potem problemów z cukrzycą. Ja już i tak się ciągle tylko martwię i modlę żeby wszystkie moje problemy zdrowotne na razie nie dawały o sobie znać i pozwoliły mi bezpiecznie donosić tą ciążę.
 
Cześć dziewczyny.

Jestem w 13 tygodniu ciąży i średnio kilka razy dziennie robi mi się słabo.. dokładnie wtedy kiedy zaczynam robić się głodna. Przed ciąża nie miałam takich problemów i cukier w normie. Dziś rano później niż zwykle zjadłam śniadanie i zaczęłam czuć się bardzo źle.. bardzo szybki puls, plus bladość i wysokie ciśnienie. Po zwymiotowaniu poczułam się lepiej.

Wiem, że najodpowiedniej będzie jeśli zmierzę cukier na czczo ale czy miała tak któraś z was i może mi coś podpowiedzieć? Nie ukrywam, że jestem trochę zaniepokojona tym stanem i liczę że to jednak nie cukier.

Pozdrawiam i dużo siły życzę!
Klaudia
 
Czesc Dziewczyny. Czy jest tu jeszcze ktos, kto zmaga sie z ta okroona cukrzyca ciazowa? Ja niestety tak. I to po raz drugi... Myslalam ze tym razem mi sie upiecze, niestety znowu mnie dopadla.. Moze jest tu jeszcze ktos kto walczy z tym dziadostwem, razem zawsze razniej 😀 ja jestem w 27 tyg do lipca jeszcze troche mi zostalo heh
 
Czesc Dziewczyny. Czy jest tu jeszcze ktos, kto zmaga sie z ta okroona cukrzyca ciazowa? Ja niestety tak. I to po raz drugi... Myslalam ze tym razem mi sie upiecze, niestety znowu mnie dopadla.. Moze jest tu jeszcze ktos kto walczy z tym dziadostwem, razem zawsze razniej [emoji3] ja jestem w 27 tyg do lipca jeszcze troche mi zostalo heh

Hej. Ja też mam po raz drugi cukrzycę ciążowa. Obecnie jestem w 21 tc, mnie dopiero zostało [emoji6].
 
Czesc Dziewczyny. Czy jest tu jeszcze ktos, kto zmaga sie z ta okroona cukrzyca ciazowa? Ja niestety tak. I to po raz drugi... Myslalam ze tym razem mi sie upiecze, niestety znowu mnie dopadla.. Moze jest tu jeszcze ktos kto walczy z tym dziadostwem, razem zawsze razniej [emoji3] ja jestem w 27 tyg do lipca jeszcze troche mi zostalo heh
Witaj w klubie ja zaczynam 17 tygodien mam juz insulinę i juz drugi raz się z tym zmagam
 
Cześć dziewczyny.

Jestem w 13 tygodniu ciąży i średnio kilka razy dziennie robi mi się słabo.. dokładnie wtedy kiedy zaczynam robić się głodna. Przed ciąża nie miałam takich problemów i cukier w normie. Dziś rano później niż zwykle zjadłam śniadanie i zaczęłam czuć się bardzo źle.. bardzo szybki puls, plus bladość i wysokie ciśnienie. Po zwymiotowaniu poczułam się lepiej.

Wiem, że najodpowiedniej będzie jeśli zmierzę cukier na czczo ale czy miała tak któraś z was i może mi coś podpowiedzieć? Nie ukrywam, że jestem trochę zaniepokojona tym stanem i liczę że to jednak nie cukier.

Pozdrawiam i dużo siły życzę!
Klaudia
Ja tak miewam bardzo regularnie muszę jeść ale nie wiem czy to jest związane z cukrzyca
 
reklama
Do góry