reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzisiaj zauważyłam jakąś dziwna rzecz. Mianowicie po 2 śniadaniu zmierzyłam cukier po 45min i miałam 98 i poszlam się przewietrzyć na dwór. I mierze cukier po godz od rozpoczęcia 2 sniad i moje zdziwienie 115. Trochę to dziwne bo myślałam że będę miała jeszcze mniej niż ten pierwszy pomiar 98 . I lekko się zdziwiłam. O co chodzi
 
reklama
Hej. Ja też mam po raz drugi cukrzycę ciążowa. Obecnie jestem w 21 tc, mnie dopiero zostało [emoji6].
Powiedz mi jak tam sobie radzisz z dieta? Cukry Ci nie szaleja. Ja od tygodnia jestem na diecie w dzień po posilkach jest ok mam mose 4 razy lekko przekroczone 140... Natomoast rano to jakas masakra nie idzie mi opanowac cukrow na czczo codziennie mam powyzej 90... Troche sie stresuje bo przy 1 ciazy tego nie mialam, cukry rano byly zawsze ponizej 90...
 
Dziewczyny a w 1 ciąży tez miałyście insuline? Boze ja sie tak okropnie tej insuliny boje. Nienawidzę zastrzykow😓 i te poranne cukry mnie strasza ze pewnie i ja na niej skoncze...
 
Powiedz mi jak tam sobie radzisz z dieta? Cukry Ci nie szaleja. Ja od tygodnia jestem na diecie w dzień po posilkach jest ok mam mose 4 razy lekko przekroczone 140... Natomoast rano to jakas masakra nie idzie mi opanowac cukrow na czczo codziennie mam powyzej 90... Troche sie stresuje bo przy 1 ciazy tego nie mialam, cukry rano byly zawsze ponizej 90...

U mnie sama dieta nie dała by rady dlatego biore insuline. Bez insuliny miałam cukry od 95 do 102. Po insulinie mam zawsze 80. Nie chce Cię martwić ale wydaje mi się że dostaniesz insuline tym bardziej że to kolejna ciąża z cukrzycą ciążowa i cukier na czczo jest poza normą.
 
Dzisiaj zauważyłam jakąś dziwna rzecz. Mianowicie po 2 śniadaniu zmierzyłam cukier po 45min i miałam 98 i poszlam się przewietrzyć na dwór. I mierze cukier po godz od rozpoczęcia 2 sniad i moje zdziwienie 115. Trochę to dziwne bo myślałam że będę miała jeszcze mniej niż ten pierwszy pomiar 98 . I lekko się zdziwiłam. O co chodzi
A mialas tak już kiedys?. Mi diabetolog zawsze mowila ze cukier ten najwyzszy osiaga sie godz po posilku... Moze dlatego mialas najwyzszy wlasnie wtedy, przez 15 minut mogl jeszcze urosnac troszke 😀
 
U mnie sama dieta nie dała by rady dlatego biore insuline. Bez insuliny miałam cukry od 95 do 102. Po insulinie mam zawsze 80. Nie chce Cię martwić ale wydaje mi się że dostaniesz insuline tym bardziej że to kolejna ciąża z cukrzycą ciążowa i cukier na czczo jest poza normą.
A bierzesz insuline tylko na noc czy przed posilkami tez?. Masakra 2 raz mam to swinstwo i 2 raz tego nie moge zrozumieć 😁
 
Dziewczyny a w 1 ciąży tez miałyście insuline? Boze ja sie tak okropnie tej insuliny boje. Nienawidzę zastrzykow[emoji29] i te poranne cukry mnie strasza ze pewnie i ja na niej skoncze...
Cukrzyca ciążowa wyskoczyła mi przy drugiej ciąży. Dieta też nic nie dawała więc musiałam zacząć brać insuline. Zastrzyki nie są takie straszne da się przyzwyczaić A uwierz mi ja dostaję histerii na widok igły. Pamiętam mój pierwszy zastrzyk, chyba z 10 minut modlilam się nad tym udem ale przelamalam się i zrobiłam. Będzie dobrze nie panikuj i nie denerwuj się bo wtedy cukier też się podnosi. Diete moja polega na regularnym jedzeniu, unikaniu produktów z wysokim indeksem glikemicznym oraz nie jem słodyczy które kocham.
 
A bierzesz insuline tylko na noc czy przed posilkami tez?. Masakra 2 raz mam to swinstwo i 2 raz tego nie moge zrozumieć [emoji16]
Tak biorę insuline tylko na noc. Ja też nie mogę zrozumieć czemu ja to mam znów.... Teraz po ciąży muszę sprawdzić czy mi nie zostanie ta cukrzyca [emoji53]
 
A mialas tak już kiedys?. Mi diabetolog zawsze mowila ze cukier ten najwyzszy osiaga sie godz po posilku... Moze dlatego mialas najwyzszy wlasnie wtedy, przez 15 minut mogl jeszcze urosnac troszke 😀
No nigdy jakoś tak nie zwracałam uwagi na to bo byłam pewna że skoro np po 45 min jest taki to po godzinie powinien być jeszcze mniejszy. Tak mi się wydawalo
 
reklama
Tak biorę insuline tylko na noc. Ja też nie mogę zrozumieć czemu ja to mam znów.... Teraz po ciąży muszę sprawdzić czy mi nie zostanie ta cukrzyca [emoji53]
Tez mam ten strach ze trzuska juz bedzie oslabiona into dziadostwo ze mna zostanie... Najgorsze jest to ze jesz sprawdzony posilek i raz masz cukier po nim ok a za drugim razem jest beznadzieja... Co wcinacie na ostatnia kolacje i o ktorej godzinie? :)
 
Do góry