reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Feriona

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Czyli nosisz standardowe maleństwo. 😋 U mnie będzie chłopak i narazie nie zapowiada się na kruszynke.

reklama

Magdalenka16

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Troche mi lepiej. Na tyle by poczekać tydzień na wizyte. Mam najpierw u diabetologa a później u ginekologa. Może nie będzie aż tak źle. Modlę się o to ! Żeby tylko maluszek był zdrowy ! Przepraszam za moją panikę. Ale wszystko mi się wali. W 20 tc zaczęła mi się skracać szyjka i mimo leków i leżenia dalej się skracała. Mam założony pessar i nakaz leżenia. Mało ze odchodzę od zmysłów z powodu tej szyjki i ryzyka ze urodze wcześniej to jeszcze ta cukrzyca. Ale diabetolog i ginekolog nic nie mówili na ten temat. Dieta bez insuliny i będzie ok. Tak mówili.

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Gdyby nie ta szyjka to pojechala bym do innego lekarza skonsultować ale boję się że droga samochodem może mi zaszkodzić. Mam nadzieje ze mój ginekolog wie co robi. To jest małe miasteczko i sPital powiatowy i boję się że coś przeoczy!

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Ale tutaj cichutko. Mam do Was pytanie:czy zdarzyło wam się mieć uczucie ze brzuch się trzęsie? Ja miałam tak chyba ze 2 razy z rana mi też wtedy lekko dłonie drźały. Może to być związane z bardzo niskim poziomem cukru we krwi z rana?? Niby na glukometrze 79 ,ale z zyly w laboratorium było 61. Boje się ze dziecku mogło to zaszkodzić.

Feriona

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
No hej, faktycznie cicho 🙂. Co do spadku cukru to może różnie się objawiać. Mi drżą ręce jestem śpiąca i mam dreszcze. Jednorazowy spadek cukru nie powinien zaszkodzić dziecku ale musisz dojść dlaczego tak ci spadł by uniknąć kolejnych

Akwarele

Rozwiązania
0
Może za długo nic nie jadłaś? Ja tak raz miałam jak mi się dobrze spało i zamiast wstać zjeść śniadanie i się zdrzemnąć to spałam jakieś 10 godzin i mniej więcej tyle byłam bez posiłku 🙂 badaj cukier, jak będzie Ci się powtarzać to skonsultuj się z lekarzem 😊

linkowa

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam.

Wkraczam w III trymestr i własnie zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową (na podstawie jednego nieprawidłowego wyniku z krzywej cukrowej po 1 h - wynik nieznacznie przewyższający normę). Wczoraj byłam u diabetologa, dostałam rozpiskę na 6 posiłków dziennie i ogólne informacje, kolejną wizytę mam za tydzień.

...i jestem przytłoczona faktem, że mam cukrzycę i dzisiejszym dniem. Dziś pierwszy dzień diety, cały dzień kręcił się wokół jedzenia, myślenia co mogę zjeść, czego nie, jak skomponować produkty, przeliczyć ile czego. Po obiedzie nie mogłam już patrzeć na jedzenie. Podwieczorek i pierwszą kolację jadłam na siłę. Jak patrzę w rozpiskę, że znów mam zjeść 2-3 kromki chleba to robi mi się niedobrze.
Przez te 6 miesięcy ciąży przytyłam 5 kg, nie jadłam dużo słodyczy i przekąsek (pilnowałam się), a tu taki zonk. Patrząc po ilości jedzenia, które teraz mam przyjmować zastanawiam się czy wcześniej odpowiednio się odżywiałam :( I mocno przeżywam, że mogłam nie dostarczać dziecku odpowiedniej ilości pokarmu i składników odżywczych :(
Czy Wam tez było tak ciężko na początku, jak dowiedziałyście się, że macie cukrzycę? Skąd czerpałyście pomysły na posiłki? W internecie mnóstwo sprzecznych informacji, albo przepisy, w których co rusz naruszane są zasady diety lub ktoś informuje, że pozwolił sobie na produkt, którego zjeść nie powinien. I jeszcze te godziny posiłków, mam wrażenie, że nigdzie nie będę mogła wyjść, bo zaraz muszę zjeść kolejny posiłek, a więc go przygotować, później zmierzyć cukier. Na mieście przecież nic nie zamówię, bo wszystko pełne cukru, mąki pszennej i innych zakazanych składników. W gościach też nie ruszę nic, bo nie wiadomo z jakich składników zrobione...

Czy ja przesadzam? Proszę o wsparcie, bo się lekko zdołowałam.

reklama

Feriona

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witaj Linkowa, to zrozumiałe że jesteś trochę przytłoczona tą dietą. Chyba każda z nas tak miała na początku, jednak z czasem przywykniesz zarówno do systematyczności jedzenia oraz wielkości posiłków. Musisz tylko dać sobie troszeczkę czasu i za bardzo nie brać do siebie pierwszych porażek i wyskoków cukru. Tego niestety żadna z nas nie jest w stanie uniknąć. Zwłaszcza że każda inaczej reaguje na poszczególne składniki diety. Stąd na forum często dziewczyny piszą że jedna może np ziemniaki innej wybijają cukier. Musisz sama siebie sprawdzić co ci podnosi cukuer a co nie. Ja np nie mogę owsianki bo nawet male ilości powodują przekroczenia ale mogę pomarańcze i jabłka nawet w większych ilościach, albo właśnie gotowane ziemniaki czy tosty z serem i z cukrem jest ok.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Pauplo000 Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 9
P Cukrzyca ciążowa? Potrzebuję porady 12
B Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 18
Ewela1990 Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem? Ciąża, poród, połóg 165
K Nieleczona cukrzyca ciążowa.... Ciąża, poród, połóg 27
MiliMay Cukrzyca ciążowa, a waga dziecka Ciąża, poród, połóg 15
C Cukrzyca Ciążowa - Bydgoszcz Potrzebuję porady 4
C Cukrzyca Ciążowa Ciąża, poród, połóg 25
angelika.zima5 Cukrzyca ciążowa czy zwykłe objawy ciąży? Potrzebuję porady 9
C Czy to już cukrzyca ciążowa... Potrzebuję porady 3
C Cukrzyca Ciążowa BB położna radzi mamom 38
P Cukrzyca ciążowa? Ciąża, poród, połóg 27
L Cukrzyca ciążowa, a tryb życia. Potrzebuję porady 21
N Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 24
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
M Porodówka zachodniopomorskie (Goleniów) Ciąża, poród, połóg 3
B Cukrzyca ciążowa a poród Potrzebuję porady 3
A Cukrzyca ciążowa. Potrzebuję porady 61
studentka dietetyki ANKIETA - zalecenia żywieniowe w ciąży z cukrzycą. Ciąża, poród, połóg 0
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 4
M Przyrost wagi a cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
R Poród przy cukrzycy ciążowej Potrzebuję porady 16
I Cukrzyca ciążowa Diety, diety 4
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 3
J Cukrzyca przedciazowa Ciąża, poród, połóg 0
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 23
Serbiene Badanie glukozy Potrzebuję porady 9
S cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo Potrzebuję porady 28
M Cukrzyca ciążowa wykryta w 38 tygodniu? Potrzebuję porady 1
Jasmi Cukrzyca ciążowa Dzieci urodzone w październiku 2014 7