reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Trzy istotne sprawy i znajdź 10 minut, żeby chociaż zajrzeć i przeczytać.

Jesteś mamą? Wiesz jak twoja obecność jest potrzebna, dlatego łatwiej ci będzie zrozumieć Sylwię, której chce odzyskć widzenie i pomóc swojej rodzinie. Do zebrania jest niecałe 6 tys.zł. Wysłane przez ciebie 20 zł. już zmniejszy te kwotę. Sylwia długo wahała się, czy ma prawo prosić o pomoc. Moim zdaniem ma, bo później będzie mogła pomóc innym. Dasz jej szansę? Przynajmniej przeczytaj. - kliknij

Czy wiesz czym jest ubóstwo menstruacyjne? Ta ankieta związana jest z projektem dotyczącym menstruacji. W projekcie także chodzi o dotarcie w późniejszym etapie do kobiet, które potrzebują pomocy, bo nie stać ich na środki higieny, co jak rozumiesz wpływa na ich poczucie własnej wartości, lęk, wstyd i przekłada się na komfort życia. Liczę, że znajdziesz w sobie trochę mocy sprawczej i zadziałasz. Ankieta jest anonimowa i w 5 minut ją wypełnisz, a nawet w 3. Wypełnij, nawet jeśli nie dotyczy cię tematyka bezpośrednio

Kiedy zapytali mnie, czy mamy rozmawiają o klimatyzatorach powiedziałam, że nie sądzę ;) I okazało się to nieprawdą. Potem okazało się, jak sama niewiele wiem na jej temat. Np., że wcale nie żre prądu jak oszalała i potrafi działać jak oczyszczać powietrze ;) Dlatego proszę wypełnij ankietę. Bez względu czy masz klimatyzację, planujesz, czy po prostu możesz sie podzielić tym, co dla ciebie istotne. nonimowa w 100% Kliek, klik - kliknij

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Akwarele

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Akwarele miałam się całkiem dobrze do czasu aż cięcia nie przyniosła z przedszkola przeziębienia a do tego wczorajsza wizyta u dentysty zaowocowała bolesna nieprzespana nocą i dziś cukry mi skaczą. Po śniadaniu 142.
Ach to wszystkie takie anomalie właśnie maja straszny wpływ na cukry. Ja jak się zdenerwowałam to cukier 153 🙈 dlatego teraz staram się być oaza spokoju (niech nikt mi w drogę nie wchodzi 😂)
Unormuje Ci się na pewno! Trzymam kciuki ✊🏻

reklama

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mam nadzieję chociaż mam cukrzycę od 8 TC a jestem dopiero w 23 tygodniu i diab uprzedzała mnie że po 24-25 tyg jest przełom i wtedy cukry szaleją bez względu na wszystko 😄. Będzie co ma być i tak już nic nie zmienię a narazie się nie martwię bo nie ma sensu. Swoją drogą mój maluszek dzisiaj na USG wyszedł wielkosciowo tydzień do przodu. A jak twój maluszek z wagą i wymiarami?

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Spokojnie. Po pierwsze zawsze możesz zadzwonić do diabetologa. Nie wiem czy chodzisz do poradni czy prywatnie ale ja np jestem w stałym kontakcie z moją diabetolog a widujemy się raz w miesiącu. Co do zdrowia maluszka to miałaś już usg połówkowe?
Wizytę mam za tydzień. A telefonicznie nie mam z nią kontaktu. Miałam połówkowe robione jak lezałam w szpitalu. Niby było ok. Ale lekarz nie badal mnie nawet pół godziny wiec może za szybko i coś przeoczył! Dziecko wagowo jest o tydzień do przodu .obwód główki większy niż obwód brzuszka.

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Spokojnie. Po pierwsze zawsze możesz zadzwonić do diabetologa. Nie wiem czy chodzisz do poradni czy prywatnie ale ja np jestem w stałym kontakcie z moją diabetolog a widujemy się raz w miesiącu. Co do zdrowia maluszka to miałaś już usg połówkowe?
W 13 tc tez miałam testy pappa i usg genetyczne i było ok.

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Robiłam w pon badania z krwi w laboratorium i na czczo tez dobre cukry. A hemoglobiny glikowanej 4.9 %to chyba dobre. Jakby była cukrzyca przed ciążą to nie byłoby takiego wyniku chyba? Nie znam się na tym.

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
USG połówkowe też miałam robione nie dłużej niż 15- 20 minut i to w szpitalu akademickim przy udziale studentów więc na pewno nie było robione po łebkach. Twoje mysle że też nie . Hemoglobinę glikowana masz dużo lepsza ode mnie ( mój 5,6,%) ale ona mówi nam o średnich cukrach w okresie ostatnich 3 miesięcy. I wychodzi na to że lepiej trzymasz dietę😁. A na czczo ja mam cukry ok ale dlatego że biorę na noc insulinę. Akwarele już ci pisała, żebyś się nie denerwowała niepotrzebnie bo to gorzej szkodzi dziecku niż cukry a poza tym potrafi podbijać glukozę we krwi. Tydzień szybko zleci i będziesz mogła pogadać z diab.

Akwarele

Rozwiązania
0
Mam nadzieję chociaż mam cukrzycę od 8 TC a jestem dopiero w 23 tygodniu i diab uprzedzała mnie że po 24-25 tyg jest przełom i wtedy cukry szaleją bez względu na wszystko 😄. Będzie co ma być i tak już nic nie zmienię a narazie się nie martwię bo nie ma sensu. Swoją drogą mój maluszek dzisiaj na USG wyszedł wielkosciowo tydzień do przodu. A jak twój maluszek z wagą i wymiarami?
Jak robiłam usg dwa tyg temu to mała miała 2300 i wszystkie wymiary bardzo w normie 🙂 teraz już ma pewnie z 3 kg.

Akwarele

Rozwiązania
0
USG połówkowe też miałam robione nie dłużej niż 15- 20 minut i to w szpitalu akademickim przy udziale studentów więc na pewno nie było robione po łebkach. Twoje mysle że też nie . Hemoglobinę glikowana masz dużo lepsza ode mnie ( mój 5,6,%) ale ona mówi nam o średnich cukrach w okresie ostatnich 3 miesięcy. I wychodzi na to że lepiej trzymasz dietę😁. A na czczo ja mam cukry ok ale dlatego że biorę na noc insulinę. Akwarele już ci pisała, żebyś się nie denerwowała niepotrzebnie bo to gorzej szkodzi dziecku niż cukry a poza tym potrafi podbijać glukozę we krwi. Tydzień szybko zleci i będziesz mogła pogadać z diab.
Dokładnie tak! Magdalenka16 jak masz się martwić i nie spac po nocach to po prostu jedz na izbie przyjęć - tam lekarz wszystko Ci powie i Cię uspokoi.

Feriona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Czyli nosisz standardowe maleństwo. 😋 U mnie będzie chłopak i narazie nie zapowiada się na kruszynke.

reklama

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Troche mi lepiej. Na tyle by poczekać tydzień na wizyte. Mam najpierw u diabetologa a później u ginekologa. Może nie będzie aż tak źle. Modlę się o to ! Żeby tylko maluszek był zdrowy ! Przepraszam za moją panikę. Ale wszystko mi się wali. W 20 tc zaczęła mi się skracać szyjka i mimo leków i leżenia dalej się skracała. Mam założony pessar i nakaz leżenia. Mało ze odchodzę od zmysłów z powodu tej szyjki i ryzyka ze urodze wcześniej to jeszcze ta cukrzyca. Ale diabetolog i ginekolog nic nie mówili na ten temat. Dieta bez insuliny i będzie ok. Tak mówili.

Do góry