reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Mi rano cukoer od 2 dni ponad 90...sprawdze jeszcze jutro jako bedzie i pewnie trzeba bedzie dźwignąć insuline... A juz ponad miesiac nie dzwigalam nic... Ehh ta cukrzyca, za tydz mam komunie w rodzinie i nawet nie bardzo mam ochote na nia sie wybrac jak pomysle ze nic tam nie zjem... 🤨
 
Mi rano cukoer od 2 dni ponad 90...sprawdze jeszcze jutro jako bedzie i pewnie trzeba bedzie dźwignąć insuline... A juz ponad miesiac nie dzwigalam nic... Ehh ta cukrzyca, za tydz mam komunie w rodzinie i nawet nie bardzo mam ochote na nia sie wybrac jak pomysle ze nic tam nie zjem... 🤨
Ja w lipcu mam roczek i tez juz przezywam...
 
Witam się z Wami i stwierdzam, że po tej walce z nocnymi cukrami - poddaję się. Zaczęłam 30tyg, a 4tyg temu stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Test obciążenia 75g wynosił na czczo 94, po godzinie 160, a po dwóch 117. Na czczo zaważył wynik o cukrzycy mimo, że nie wielkie przekroczenie ale jednak. Do tej pory cukry w nocy ok. Chyba, ponieważ miałam je mierzyć dwa razy w tyg i było w granicach 88-90, a obecnie 95-100. Rano zaraz po wstaniu i toalecie mam 85-88 ale raz z ciekawości zmierzyłam odrazu po otwarciu oczu i było 92. Dodam, że tak strasznie stresuję się tym mierzeniem cukrów w nocy i na czczo, że zanim nakuję palec to serce mi miało nie wyskoczy z piersi. Nie mam problemu z cukrami w dzień, bo po obiedzie nie przekraczam 80 tylko nie wiem co mam zrobić z tym cukrem w nocy i nie wiem co z tym cukrem na czczo. Diabetolog kazał mi mierzyć po skorzystaniu z toalety, a gdy mierzę odrazu po przebudzeniu bez ruchu to jest wyżej. Którym wynikiem mam się sugerować i co zrobić by ten cukier w nocy i na czczo był w miarę ok? Dodam, że przez skróconą szyjkę i pessar muszę leżeć praktycznie 20h/24 więc z ruchem i trawieniem jest słabo. Dziecko przyrasta prawidłowo, jest średniakiem jeżeli chodzi o wagę, afi też w porządku jak i przepływy oraz łożysko ale to nie oznacza, że nic się nie zmieni jeżeli się z tym cukrem w nocy i rano nie uporam. Ketonów i glukozy w moczu brak. Kto jak kto ale Wy tutaj jesteście najlepszymi specjalistkami i może mi coś doradzicie. 🙁
 
Ostatnia edycja:
Część.
Jestem w 6tc (5+6). I od 2 dni mam insulinę. W poprzednich ciążach, które potonilam do 8 tyg też miałam wysoki cukier na czczo. Zawsze w okolicach 100-110, raz miałam 94 w ciągu ostatnich 10 dni. Nie robiłam ogtt bo na samo dojście do okienka do pobrania krwi czekałam prawie godzinę i już mi było słabo. Dwa razy robiłam cukrzycę na czczo i 5 dni w domu przed ostateczną decyzją o insulinie. Cukier zły mam tylko na czczo po posiłkach 80-120. Ale przeważnie do 100. Diabetolog kazał mi przejść na dietę ale ja po niej jestem bardziej głodna niż przed i nie mogę się na niczym skupić bo albo robię jedzenie albo jem albo mierze cukier czy biorę heparynę czy inne leki. Cukier mam mierzyć przed 8 więc czasem wstaje mierze i idę spać. I 2 razy brałam insulinę o 22 (kolacja o 21) i cukier rano 102 i 103. Czyli tak jakby na mnie nie działa. Czy naprawdę muszę mierzyć cukier przed 8 i jeść pierwszy posiłek do 8.30? Aktualnie jestem na urlopie i wstaje przed 9 bo o 9 mam zastrzyk z heparyny. I muszę jeść o tych stałych godzinach nie mogę jak wstanę przed 9 zmierzę cukier, zrobię zastrzyk z heparyny i pójdę robić śniadanie czyli zjem 9.30-10.00 i potem będę jeść od pierwszego posilku co 2-3h i ostatni o 21 to naprawdę mogę zaszkodzić dziecku? Dziś jeszcze nic nie jadlam. Nie mam apetytu. Dziś zaraz po wstaniu miałam 103 tj. 8.15 i potem znów zasnęłam i po jakiś 45min od wstania tj 9.45 ( toaleta i ogarnieniecie). Już 94. I teraz który wynik powinnam brać pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:
@M@lly Niestety przy cukrzycy trzeba jeść częściej, by utrzymać prawidłowy poziom cukrów. Jeśli wstajesz później, to może po prostu później zjedz kolację? Bo to działa tak, że jak za długo nie jesz, to poziom glukozy w organizmie spada, aż jest na tyle niski, że trzustka zaczyna walczyć z tym spadkiem wydzielając glukagon, a on uwalnia zapasy glukozy zgromadzone w wątrobie. Także bardzo ważne jest wypracować sobie "przerwę nocną", tak by nie była za długa.
 
@M@lly Niestety przy cukrzycy trzeba jeść częściej, by utrzymać prawidłowy poziom cukrów. Jeśli wstajesz później, to może po prostu później zjedz kolację? Bo to działa tak, że jak za długo nie jesz, to poziom glukozy w organizmie spada, aż jest na tyle niski, że trzustka zaczyna walczyć z tym spadkiem wydzielając glukagon, a on uwalnia zapasy glukozy zgromadzone w wątrobie. Także bardzo ważne jest wypracować sobie "przerwę nocną", tak by nie była za długa.
Rozumiem. Ale diabetolog powiedział że mam brać insulinę o 22 i kolacje o 21. Bo mam za duży cukier rano. A poposilku zawsze mam w normie nigdy nie miałam poniżej 82-85 nie pamiętam dokładnie ani na czczo ani po jedzeniu.
 
reklama
Bo może założyła, że wstajesz o 7 ;-) Nie wiem o której idziesz spać, ale możesz np. spróbować zjeść o 22, a insulinę wziąć o 23.
 
Do góry