reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Tak więc newsy ode mnie. Byłam na krzywej. Robiłam w Diagnostyce. No i wyniki zaskakująco dobre. 💪84,9/137/101 biorąc pod uwagę normę.. 140 to ten drugi wynik mam już pod kreską ale ja się chyba tak kręcę między dobrze a źle. (wcześniej na czczo wg laboratorium miałam 94 i to plus podejrzenie makrosomii plus moje pomiary było wskazaniem do krzywej). Ciekawe tylko dlaczego w takim razie glukometr pokazuje mi takie a nie inne wyniki. - pewnie tak jak mówiłyście, że jego tolerancja jest dość spora to tak wychodzi (u mnie zawyża? - rano, przed badaniem, jak mierzyłam miałam znowu 94) No ale jedno jest pewne.. muszę ostro trzymać dietę, żeby za kilka tyg. nie było gorzej - a pewnie będę miała powtarzaną krzywą.

Dzięki dziewczyny za wszystkie info. Bo mega się przydały.

Jeszcze czekam na hemoglobinę glikowaną. Może ona mi pokarze czy dieta miała na to jakiś wpływ czy nie.

Ostatnia edycja:
reklama

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ale Ty masz przeciez bardzo dobre wyniki, norma po godzinie to 180 a po dwoch 153 więc jakie pod kreską? 140 tyczy sie samokontroli po posiłkach, krzywa ma normy 92/180/153. Więc masz świetne wyniki.
[/QUOTE]

Tuniadd

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Tak więc newsy ode mnie. Byłam na krzywej. Robiłam w Diagnostyce. No i wyniki zaskakująco dobre. 84,9/137/101 biorąc pod uwagę normę.. 140 to ten drugi wynik mam już pod kreską ale ja się chyba tak kręcę między dobrze a źle. (wcześniej na czczo wg laboratorium miałam 94 i to plus podejrzenie makrosomii plus moje pomiary było wskazaniem do krzywej). Ciekawe tylko dlaczego w takim razie glukometr pokazuje mi takie a nie inne wyniki. - pewnie tak jak mówiłyście, że jego tolerancja jest dość spora to tak wychodzi (u mnie zawyża? - rano, przed badaniem, jak mierzyłam miałam znowu 94) No ale jedno jest pewne.. muszę ostro trzymać dietę, żeby za kilka tyg. nie było gorzej - a pewnie będę miała powtarzaną krzywą.

Dzięki dziewczyny za wszystkie info. Bo mega się przydały.

Jeszcze czekam na hemoglobinę glikowaną. Może ona mi pokarze czy dieta miała na to jakiś wpływ czy nie.
Glikowana jak wyjdzie dobrze to naprawdę nie musisz się martwić wyniki sa super

Menia2512

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, ja dzis mialam usg robione mlody w polowie 32 tyg wazy ok 2 kg.. Lekarz powiedzial ze jest w normie ale w sumie jeszcze nie cale 8 tyg to moze dowalic grubo ponad 3 kg... Jeszcze sie nie przekręcil i jest ulozony posladkowo wiec ciekawe czy sie jeszcze obróci czy nie..

monika1708

Rozwiązania
0
Ja dziś rano dwa razy mierzyłam cukier bo aż mi glukometr pokazał za niski poziom

Menia2512

Rozwiązania
0
Dziewczyny a powiedzcie mi ile dziennie jecie posilkow? Obiad rozkladscie sobie na 2 np najoierw zuoa po 2 godz drugie danie? Jecie go razmem czy jak??

Feriona

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, cieszę się że chociaż u was sytuacja mało wiele w normie. U mnie niestety wszystko się sypie i choć coraz bliżej rozwiazania to wcale nie jest z górki. Cukrzyca co prawda zwolniła i nadal pomału schodzę z insuliny ale co wizyta kontrolna to nowe problemy. Jak nie za duży brzuszek to teraz wielowodzie. Już mi trochę brakuje sił na wykrzesanie z siebie choć minimum optymizmu.

Menia2512

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, cieszę się że chociaż u was sytuacja mało wiele w normie. U mnie niestety wszystko się sypie i choć coraz bliżej rozwiazania to wcale nie jest z górki. Cukrzyca co prawda zwolniła i nadal pomału schodzę z insuliny ale co wizyta kontrolna to nowe problemy. Jak nie za duży brzuszek to teraz wielowodzie. Już mi trochę brakuje sił na wykrzesanie z siebie choć minimum optymizmu.
Wielowodzie sie zdaza przy cukrzycy... Bo podbno wtedy dzidzia duzo sika... Może nie ma sie czym martwic za bardzo??

reklama

Bunia29

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
A w którym jesteś tygodniu ? Może jak to już końcówka to nie wpłynie to tak bardzo na dzidziusia 🙂

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
MiliMay Cukrzyca ciążowa, a waga dziecka Ciąża, poród, połóg 12
C Cukrzyca Ciążowa - Bydgoszcz Potrzebuję porady 4
C Cukrzyca Ciążowa Ciąża, poród, połóg 21
angelika.zima5 Cukrzyca ciążowa czy zwykłe objawy ciąży? Potrzebuję porady 9
C Czy to już cukrzyca ciążowa... Potrzebuję porady 3
C Cukrzyca Ciążowa BB położna radzi mamom 37
P Cukrzyca ciążowa? Ciąża, poród, połóg 27
L Cukrzyca ciążowa, a tryb życia. Potrzebuję porady 21
N Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 24
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
M Porodówka zachodniopomorskie (Goleniów) Ciąża, poród, połóg 3
B Cukrzyca ciążowa a poród Potrzebuję porady 3
A Cukrzyca ciążowa. Potrzebuję porady 61
studentka dietetyki ANKIETA - zalecenia żywieniowe w ciąży z cukrzycą. Ciąża, poród, połóg 0
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 4
M Przyrost wagi a cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
R Poród przy cukrzycy ciążowej Potrzebuję porady 16
I Cukrzyca ciążowa Diety, diety 4
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 3
J Cukrzyca przedciazowa Ciąża, poród, połóg 0
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 23
Serbiene Badanie glukozy Potrzebuję porady 9
S cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo Potrzebuję porady 28
M Cukrzyca ciążowa wykryta w 38 tygodniu? Potrzebuję porady 1
Jasmi Cukrzyca ciążowa Dzieci urodzone w październiku 2014 7
silvanca Cukrzyca ciążowa Archiwum grudzień 2011 91
kozica cukrzyca ciążowa Archiwum mam kwietniowych'11 1
adasia cukrzyca ciążowa Dzieci urodzone we wrześniu 2006 171
gosiaf Cukrzyca ciążowa Dzieci urodzone w lutym 2006r. 6
G cukrzyca ciążowa Dzieci urodzone w maju 2005 96
ilona.tomaszkiewicz cukrzyca w ciąży BB psychodietetyczka radzi mamom 2
as910527 Cukrzyca ciązowa Potrzebuję porady 12
Gusik2019 Cukrzyca a ciaza Staramy się 5
annamariam Cukrzyca, czyli zgromadzenie słodkich mam Czerwcówczki 2020 1375
annamariam Cukrzyca, czyli zgromadzenie słodkich mam Czerwcówczki 2020 0
C Cukrzyca po ciąży ... badania. Potrzebuję porady 6
N cukrzyca pod koniec ciązy Potrzebuję porady 9
A Cukrzyca Potrzebuję porady 5
A Ciała ketonowe a cukrzyca Potrzebuję porady 3
Feline88 Cukrzyca a waga przyszłej mamy Ciąża, poród, połóg 13
L Cukrzyca - starające się o dziecko Staramy się 2
M Zbyt późno wykryta cukrzyca w ciąży. Jestem załamana Potrzebuję porady 8
C Mamy z cukrzyca Potrzebuję porady 13
sylka8 Czy to cukrzyca? Potrzebuję porady 5
C Niski poziom cukru. Cukrzyca typu 1 Ciąża, poród, połóg 1
Ennis92 Cukrzyca w ciąży Lipcowe mamy 2019 3021
M Cukrzyca Potrzebuję porady 11
M Cukrzyca w ciąży Potrzebuję porady 10
eveee Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych Dzieci urodzone w marcu 2017 121