reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nie zawracała bym Wam głowy gdybym nie czytała Was od miesiąca i to jeszcze niektóre strony z przed kilku lat - w ten sposób szukałam pomocy ale próbowałam już chyba wszystkiego i liczyłam, że może ktoś wniesie coś świeżego do uporania się z moim problemem skoro nic innego nie pomaga. Chyba nic innego mi nie zostaje jak poddać się insulinie.
No niestety dlatego ladujemy na insulinie bo ranne sa ciężkie do opanowania i większość z nas nie kuma Czemu ten ranny cukier Fika dlatego spokój daje ta insulina jednak przynajmniej stres z głowy
 
reklama
Dziewczyny mam problem
Mierze cukry 1h od ostatniego kesa i czasami jak przekrocze to mierze kolejne 10 min pozniej zeby miec pewnosc ze spada. No i teraz zaczely sie problemy bo sie okazuje ze cukier te 10 min pozniej jest juz o wiele wyzszy 😱 wczoraj po kolacji 1h 130 sprawdzam 10 min pozniej 165.... Dzisiaj po obiedzie to samo 130... 10 min pozniej 153.. Jestem w szoku nie wiem co jest grane
Zawsze szedl w dol a nje do gory!!! 😞😞😞😞😭😭😭
 
Dziewczyny mam problem
Mierze cukry 1h od ostatniego kesa i czasami jak przekrocze to mierze kolejne 10 min pozniej zeby miec pewnosc ze spada. No i teraz zaczely sie problemy bo sie okazuje ze cukier te 10 min pozniej jest juz o wiele wyzszy [emoji33] wczoraj po kolacji 1h 130 sprawdzam 10 min pozniej 165.... Dzisiaj po obiedzie to samo 130... 10 min pozniej 153.. Jestem w szoku nie wiem co jest grane
Zawsze szedl w dol a nje do gory!!! [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20][emoji24][emoji24][emoji24]
O kurde nie mierzylam nigdy po kolejnych minurach to nie mam pojęcia co odpowiedzieć ale chyba dziwna sytuacja
 
Dziewczyny mam problem
Mierze cukry 1h od ostatniego kesa i czasami jak przekrocze to mierze kolejne 10 min pozniej zeby miec pewnosc ze spada. No i teraz zaczely sie problemy bo sie okazuje ze cukier te 10 min pozniej jest juz o wiele wyzszy 😱 wczoraj po kolacji 1h 130 sprawdzam 10 min pozniej 165.... Dzisiaj po obiedzie to samo 130... 10 min pozniej 153.. Jestem w szoku nie wiem co jest grane
Zawsze szedl w dol a nje do gory!!! 😞😞😞😞😭😭😭
Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale ktoś tutaj wspominał że glukometr po jednym pomiarze musi odczekać chyba minimum 15 minut bo inaczej fałszuje wyniki, chyba że masz drugi glukometr to te wyniki rzeczywiście są wysokie i najlepiej chyba zadzwonić do diabetologa
 
Hmm dziwna sytuacja, ja tez nie mierze tak nigdy, moja diabetolog zawsze mowi ze najwazniejszy jest ten pomiar w ciazy 1 godz po posilku innym czasem nie kazala sie sugerowac, nie wiem dlaczego...
 
Hmm dziwna sytuacja, ja tez nie mierze tak nigdy, moja diabetolog zawsze mowi ze najwazniejszy jest ten pomiar w ciazy 1 godz po posilku innym czasem nie kazala sie sugerowac, nie wiem dlaczego...
Jakbym mierzyla tylko raz moje zycie byloby latwiejsze 😋 za duzo kombinuje ale te pomiary 160 do niskich nie naleza a u nas to chyba w ciągu calej doby nie powinno przekraczac 140.🤷‍♀️🤷‍♀️ Moje zycie od ponad miesiaca kreci sie tylko wokol cukrzycy, pomiarów,czytania w internecie po nocach czym to grozi... Masakra 😞🤦‍♀️
 
Jakbym mierzyla tylko raz moje zycie byloby latwiejsze 😋 za duzo kombinuje ale te pomiary 160 do niskich nie naleza a u nas to chyba w ciągu calej doby nie powinno przekraczac 140.🤷‍♀️🤷‍♀️ Moje zycie od ponad miesiaca kreci sie tylko wokol cukrzycy, pomiarów,czytania w internecie po nocach czym to grozi... Masakra 😞🤦‍♀️
Lepiej tego wszystkiego nie czytac i sie nie nakrecac... Skoro mowia ze ten po godz jest najwazniejszy to chyba on wtedy najbardziej wpływa na dziecko... Tak mi się wydaje i tak to sobie rozgaduje, jestem 2 raz w ciąży z cukrzyca, przy 1 szej faktycznie dieta sama mi wystarczyła ale tez mialqm czasem skoki, nie mierzylam nigdy po 20 czy 15 minutach po godzinie drugi raz synek urodzil sie zdrowy. Mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie, a ta cala paskudna choroba minie i zapomne o niej znowu....
 
Lepiej tego wszystkiego nie czytac i sie nie nakrecac... Skoro mowia ze ten po godz jest najwazniejszy to chyba on wtedy najbardziej wpływa na dziecko... Tak mi się wydaje i tak to sobie rozgaduje, jestem 2 raz w ciąży z cukrzyca, przy 1 szej faktycznie dieta sama mi wystarczyła ale tez mialqm czasem skoki, nie mierzylam nigdy po 20 czy 15 minutach po godzinie drugi raz synek urodzil sie zdrowy. Mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie, a ta cala paskudna choroba minie i zapomne o niej znowu....
Ja w kolejnej ciazy zaloze sobie czujnik chyba 😁 mamaginekolog testowala i poleca☺️
 
reklama
Rozmawiałam z diabetologiem wczoraj i on z wyników cukru zadowolony glikowana podniesiona i on by się nia nie przejmowal ale skoro syn na usg jest za duży to powalczymy z kolacja bo niby mieszcze się w normach to wolno cukier opada jeśli to nie pomoże to doda insulinę na wieczór zobaczymy do 30 czerwca rozmawiałam z dietetykiem i kolacje mam mieć z jedna kromka chleba a zastapic to jajkiem omletem parowka warzywami itp zobaczymy jak to będzie
 
Do góry