reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej dziewczyny, czy znalazłyscie może jakąś zależność między wysokim cukrem na czczo a ostatnim posiłkiem? Ja na razie jestem tylko na diecie, ale cukier na czczo zaczął mi skakać do 93, co moja doktor kazała mi zmienić. Chciałabym uniknąć insuliny, ale jak? Raz jadłam jedna kanapkę, raz dwie i cukier taki sam. Ostatni posiłek jem koło 21.30 i tak koło 22 idę spać. Ale mam małe dziecko, które często budzi się w nocy i mój sen niestety jest przerywany..czy to ma wpływ? Może znacie jakieś metody na uregulowanie cukru na czczo? :)
Ja też mam problem bo u mnie w nocy bardzo wolno spada cukier nawet z insulina chociaż i tak jest dużo lepiej niż bez, teraz jem ostatni posiłek ok 20-20.30 i staram się nie jeść chleba, jem serek wiejski, parowki i dużo warzyw do tego jak jestem głodna przed snem to kawałek gotowanego kurczaka i cukry rano ok, ja np nie mogę już jeść po 21 bo wydaje mi się że wtedy mi nigdy nie spadną 🤦 może spróbuj na razie jeść mniej węglowodanów na kolację a zamiast tego zjeść większy podwieczorek żeby zabezpieczyć się przed ketonami z rana albo spróbuj zjeść raz kolację bez węglowodanów i zobaczysz co będzie się działo
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja wpadłam się pochwalić że 1 czerwca lokator z mojego brzuszka się wyprowadził [emoji39]. Co prawda lekarze musieli mu pomóc oxy bo sam się nigdzie nie wybierał ale cukrzyca na insulinie rządzi się swoimi prawami i nie chcieli czekać. Mikołaj ważył 3630 i mierzy 59 cm. Pomiary cukru u niego są ok ale będą nas trzymać w szpitalu do piątku bo muszą się upewnić ze i u mnie cukrzyca poszła sobie w cholere. Zresztą teraz kiedy młody jest już obok mnie nic innego się nie liczy[emoji16]. I mimo że teraz mogę w zasadzie jeść już wszystko to nawet nieszczególnie mnie ciągnie. Chociaż nie powiem jasny chleb z dżemem zaraz po porodzie będę wspominać do końca życia jako jeden z najbardziej wykwintnych posiłków jakie jadłam.
Gratuluję i super ze syn skutków cukrzycy nie ma
 
Hej dziewczyny. Ja wpadłam się pochwalić że 1 czerwca lokator z mojego brzuszka się wyprowadził 😋. Co prawda lekarze musieli mu pomóc oxy bo sam się nigdzie nie wybierał ale cukrzyca na insulinie rządzi się swoimi prawami i nie chcieli czekać. Mikołaj ważył 3630 i mierzy 59 cm. Pomiary cukru u niego są ok ale będą nas trzymać w szpitalu do piątku bo muszą się upewnić ze i u mnie cukrzyca poszła sobie w cholere. Zresztą teraz kiedy młody jest już obok mnie nic innego się nie liczy😁. I mimo że teraz mogę w zasadzie jeść już wszystko to nawet nieszczególnie mnie ciągnie. Chociaż nie powiem jasny chleb z dżemem zaraz po porodzie będę wspominać do końca życia jako jeden z najbardziej wykwintnych posiłków jakie jadłam.
Gratulacje :) fajnie ze u Was wszystko wporzadku i malutki zdrowy no i nie byl w cale taki duzy 😀😀 powodzona trzymajcie sie cieplo!
 
Ja to nie mierze jaki mam cukier po 3 godz bo chyba bym zwariowalw juz całkiem z ta cukrzyca... Masakra po prostu jak nie cukier to ketony jak nie to to czlowiek glodny to ma na cos ochote to mysli czy dziecko za szybko nie rosnie czy nie będzie za duze. Ale mamy na glowie powiem Wam dziewczyny ze tak wyczekuje juz tego dnia porodu zeby to minelo raz dwa i bylo wszystko ok bo zwariowac idzie myśleć tylko o jedzeniu i cukrach... Kazda z nas sie z czyms boryka jak nie z ketonami to z wysokim cukrem na czczo, w nocy albo po kolacji....
 
Hej dziewczyny. Ja wpadłam się pochwalić że 1 czerwca lokator z mojego brzuszka się wyprowadził 😋. Co prawda lekarze musieli mu pomóc oxy bo sam się nigdzie nie wybierał ale cukrzyca na insulinie rządzi się swoimi prawami i nie chcieli czekać. Mikołaj ważył 3630 i mierzy 59 cm. Pomiary cukru u niego są ok ale będą nas trzymać w szpitalu do piątku bo muszą się upewnić ze i u mnie cukrzyca poszła sobie w cholere. Zresztą teraz kiedy młody jest już obok mnie nic innego się nie liczy😁. I mimo że teraz mogę w zasadzie jeść już wszystko to nawet nieszczególnie mnie ciągnie. Chociaż nie powiem jasny chleb z dżemem zaraz po porodzie będę wspominać do końca życia jako jeden z najbardziej wykwintnych posiłków jakie jadłam.
Super gratulacje ☺️ to w którym TC urodziłaś?
 
Ja to nie mierze jaki mam cukier po 3 godz bo chyba bym zwariowalw juz całkiem z ta cukrzyca... Masakra po prostu jak nie cukier to ketony jak nie to to czlowiek glodny to ma na cos ochote to mysli czy dziecko za szybko nie rosnie czy nie będzie za duze. Ale mamy na glowie powiem Wam dziewczyny ze tak wyczekuje juz tego dnia porodu zeby to minelo raz dwa i bylo wszystko ok bo zwariowac idzie myśleć tylko o jedzeniu i cukrach... Kazda z nas sie z czyms boryka jak nie z ketonami to z wysokim cukrem na czczo, w nocy albo po kolacji....
Ja zaczęłam tak mierzyć przez kilka dni z powodu podwyższonej glikowanej bo wszystkie cukry okolo miesiąca miałam ok po za jednostkowymi skokami po kolacji i ni Cholera nie wiedziałam czemu ta glikowana podskoczyla plus syn jest duży jak na swój wiek
 
A ogólnie mam jakiegoś kryzysa jedzeniowego nie chce tych kanapek ryżu kaszy makaronu myślenia jedzenia na godziny obliczania tych węglowodanów i obawiania się ketonow szczególnie ze w tydzień schudlam półtora kg w nosie z tym... Ech
 
Mi ta glikowana wyszla ok, ketonow w moczu brak no ale skoki zdarzaja sie do 160,170. Nie wiem... Wy sie glownie martwicie wielkoscia bobasa? Moja w 30 tyg 1700g i doktor mowil ze sie miescimy. Bardziej sie boje ze lozysko moze sie szybciej starzec i ze dzidzi moze cos sie stac. Czyli jak jeden dzien zaszaleje z fastfoodami i slodkosciami to przeciez nie urosnie w ciagu 24 h😁
Wgl od kiedy macie stwierdzona cukrzyce?
 
Tak bo jest w 90 centyl u wagowo co wskazuje na zle prpwadzona cukrzyce zagraża nam makrosomia i maleja mi szansę na porod naturalny ....
 
reklama
Do góry