reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Niby norma do 140 ale jak czlowiek najedzony widzi pozniej 120 to tak jakos lzzej... Haha... Moje chlopaki wystawiaja mnie juz 2 raz na probe pieke im ciasto z truskawkami i moje kubki smakowe wariuja... 😁
 
Witam, jestem tu po raz pierwszy i na razie lekko wystraszona, dostałam właśnie skierowanie do diabetologa, krzywa cukrowa wyszła mi 80/109/147. Jutro 27 t.c. Nie mam pojęcia o cukrzycy, w pierwszej ciąży szczęśliwie ominął mnie ten temat. Chciałam zapytać czy chodzicie prywatnie do diabetologa? Ja mam tylko dwie opcje prywatnie lub NFZ, nie mam Medicovera itp.
 
Witam, jestem tu po raz pierwszy i na razie lekko wystraszona, dostałam właśnie skierowanie do diabetologa, krzywa cukrowa wyszła mi 80/109/147. Jutro 27 t.c. Nie mam pojęcia o cukrzycy, w pierwszej ciąży szczęśliwie ominął mnie ten temat. Chciałam zapytać czy chodzicie prywatnie do diabetologa? Ja mam tylko dwie opcje prywatnie lub NFZ, nie mam Medicovera itp.
Chodzę państwowo patrząc na twoją krzywa to raczej dieta delikatna ci całkowicie wystarczy. Ja zaczynam 25 tydzień i muszę dziś zwiększyć insulinę od dwóch dni mam wynik ponad 90 więc chyba zaczynam ten skok sławny ....
 
Ja mam wizyty telefoniczne... Jesli chodzi o diabetologa w 1 ciazy chodzilam do tej samej lekarki państwowo. Teraz mam nr komorkowy i dzwonie kiedy potrzebuje konsultacji... Ehh tuniadd ja od 28 tyg mialam cukrwy wariujace i nie zrozumiale. Prawda jest taka im starsza ciaza tym cukry gorzej utrzymać w normie.. Ty rano cukier... Ja znowu ketony... Osiwiec mozna...
 
Witam Was, obecnie zaczęłam 32tyg i te moje cukry na czczo są dziwne. Raz 90 czasami 89,87,88 lub 84 i wiem, że to praktycznie pod kreską, a glukometr jest obarczony +/- jakimś blędem ale do rzeczy. Przepływy, waga dziecka, wody i łożysko super ale czasem mam cukier na czczo 91lub 92 i ten mój diabetolog nie widzi problemu nawet jak go proszę o insulinę. Jestem tylko na diecie ale właśnie czasami zdarza się ten wynik po wyżej 90. Czy Wasz lekarz też jest taki zadowolony gdy macie 90 lub 89 i nie kazał Wam brać insuliny? Ja się martwię, że glukometr pokazuje 90, a gdybym zrobiła badanie z żyły, to wyszłoby nawet 100. Cukry w dzień idealne i ketonów w moczu brak tylko fakt, że czasami przekraczam to 90 lub jestem właśnie pod kreską 90 mnie martwi.
 
reklama
Witam Was, obecnie zaczęłam 32tyg i te moje cukry na czczo są dziwne. Raz 90 czasami 89,87,88 lub 84 i wiem, że to praktycznie pod kreską, a glukometr jest obarczony +/- jakimś blędem ale do rzeczy. Przepływy, waga dziecka, wody i łożysko super ale czasem mam cukier na czczo 91lub 92 i ten mój diabetolog nie widzi problemu nawet jak go proszę o insulinę. Jestem tylko na diecie ale właśnie czasami zdarza się ten wynik po wyżej 90. Czy Wasz lekarz też jest taki zadowolony gdy macie 90 lub 89 i nie kazał Wam brać insuliny? Ja się martwię, że glukometr pokazuje 90, a gdybym zrobiła badanie z żyły, to wyszłoby nawet 100. Cukry w dzień idealne i ketonów w moczu brak tylko fakt, że czasami przekraczam to 90 lub jestem właśnie pod kreską 90 mnie martwi.
Mi z krwi wychodzi mniej i ja mam insulinę i ok wynik to do 90 z glukometru powyżej jest zły i jeśli dwa razy z rzędu mam za wysoki to zwiększam dawkę insuliny
 
Do góry