reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
A jakie macie sposoby na zbicie porannego cukru dziś mierzyłam o 4 rano I już było 91 naprawdę nie wiem jak tego dokonac😭😭😭 dodam że po kanapce przed snem też ma ponad 90
 
Dziewczyny badacie sobie ketony w moczu?
Bo ja robię sobie rano test paskowy i od 3 dni mam je cały czas. Nie wie któraś jak się ich pozbyć? Zaznaczę jeszcze, że jem sporo i nie chodzę głodna, piję też nie mniej niż 1.5 l wody codziennie
 
Dziewczyny badacie sobie ketony w moczu?
Bo ja robię sobie rano test paskowy i od 3 dni mam je cały czas. Nie wie któraś jak się ich pozbyć? Zaznaczę jeszcze, że jem sporo i nie chodzę głodna, piję też nie mniej niż 1.5 l wody codziennie
Tez z tymi ketonami dluuugo walczylam, i tez kazdy sposob nie pomagal, dopiero jak wstawalam o 2 30 zeby zjesc kanapke ketony zniknely... I to czasem sie pojawialy ale w śladowych ilościach.. Sprobuj na noc zjesc cos bardziej tresciwego albo w nocy, a jak masz te ketony rano to wyoijaj na raz szklanke wody zeby je wypłukać.
 
Cześć dziewczyny.
Jestem w 27 tyg i też jestem słodką mamusią w sumie od 3 tygodni o tym wiem. I zadziwia mnie ta choroba. Na początku byłam przerażona. Teraz już mi łatwiej. Byłam już na wizycie u diabetologa. Dostałam insulinę wieczorna bo te cukry nocne i na czczo są powyżej normy. Ale obecnie jestem na 5j i ta insulina na mnie nie działa. Jutro zwiększę do 6j, a potem chyba muszę się wybrać znowu do diabetologa. Bo dał mi zakres od 3j do 6j.
Kombinuje jak mogę. Zazwyczaj jadłam ostatni posiłek o 20. I cukry zazwyczaj były ok. 100 w nocy, rano 92-94. A wczoraj postanowiłam spróbowac ta słynną kajzerkę z serem ok. 22.i cukier o 23 był na poziomie 155, teraz w nocy 122. Jednak posiłek później to nie dla mnie. A myślałam że mi pomoże te cukry obniżyć. Insulina tylko w jeden dzień mi ładnie je obniżyła w nocy i na czczo były poniżej 90.czy to możliwe, że zadziałała 2go dnia obniżając. A potem pomimo zwiększenia jednostek cukry wyższe... To znaczy że mam piąć się w górę z jednostkami? Skoro jednego dnia obniża a w inne nie 😵 bo ja już nic nie wiem....
Zwariować można z tą chorobą.
 
Cześć dziewczyny.
Jestem w 27 tyg i też jestem słodką mamusią w sumie od 3 tygodni o tym wiem. I zadziwia mnie ta choroba. Na początku byłam przerażona. Teraz już mi łatwiej. Byłam już na wizycie u diabetologa. Dostałam insulinę wieczorna bo te cukry nocne i na czczo są powyżej normy. Ale obecnie jestem na 5j i ta insulina na mnie nie działa. Jutro zwiększę do 6j, a potem chyba muszę się wybrać znowu do diabetologa. Bo dał mi zakres od 3j do 6j.
Kombinuje jak mogę. Zazwyczaj jadłam ostatni posiłek o 20. I cukry zazwyczaj były ok. 100 w nocy, rano 92-94. A wczoraj postanowiłam spróbowac ta słynną kajzerkę z serem ok. 22.i cukier o 23 był na poziomie 155, teraz w nocy 122. Jednak posiłek później to nie dla mnie. A myślałam że mi pomoże te cukry obniżyć. Insulina tylko w jeden dzień mi ładnie je obniżyła w nocy i na czczo były poniżej 90.czy to możliwe, że zadziałała 2go dnia obniżając. A potem pomimo zwiększenia jednostek cukry wyższe... To znaczy że mam piąć się w górę z jednostkami? Skoro jednego dnia obniża a w inne nie [emoji43] bo ja już nic nie wiem....
Zwariować można z tą chorobą.
U mnie po dwoch dniach przekroczen mialam zwiększać o 1 jednostkę.
Obecnie od 10 dni 21 jednostek i cukry w normie. Mam nadzieję ,że już tak zostanie.
 
reklama
Do góry