reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć,
Może ktoś ma doświadczenie z pomiarami nocnymi - mam taką sytuację, że w pomiarze nocnym (03:00) wychodzi mi wysoka glikemia w okolicach 110 mg/dL, natomiast poranna na czczo jest w granicach normy ok. 80-85, sporadycznie przekroczenia max. 93. Przyjmuję insulinę na noc i pomiar nocny zalecił diabetolog przy zwiększeniu dawki, żeby wykluczyć hipoglikemię. A tu coś takiego 🤷🏻‍♀️...
Czym to może być spowodowane ?
 
reklama
Cześć dziewczyny, mam pytanie, jestem obecnie 22 tc. W 8 miałam test obciązenia glukozą, wyszła lekko podniesiona wartosć po 2 godz. Obecnie jestem na diecie, codziennie sprawdzam cukry. I teraz, czy w okolicach 24-28 tc będę ponownie musiała wykonać test obciążenia? Bo mi się wydaje, że nie, skoro miałam go już wcześniej, ale dziś ginekolog coś mówiło tym. Słyszłam, że częściej niż raz na pół roku nie powinno się wykonywać takiego badania. Czy któraś z Was robiła to badanie 2 razy?
 
Ja robiłam - ale raz z obciążeniem 50g (dwupunktowa), a potem z 75g (trzypunktowa). To było już dość dawno temu. Ja bym zrobiła to obciążenie, bo pod koniec cukry potrafią dobrze zaszaleć i lepiej je mieć pod kontrolą.
 
Cześć dziewczyny[emoji4] Ja też jestem słodką mamą (23tc). Na diecie cukrzycowej jestem od początku ciąży, ponieważ glukoza poranna wyszła słabo i robiłam test już w 7 TC. Wyszło 93, 183, 139. Po posiłkach nie widzę żadnego problemu z cukrem, zazwyczaj mieści się w 130. Ale na czczo nie mogę zbić poniżej 90. Na początku bywało 91, 92 więc się nie martwilam. Od kilku tygodni jest 96, 98, 107[emoji2368] Weszła insulina na noc. Zaczęłam od 2 jednostek i cukier nadal jest 98, 95. Od wczoraj 3 jednostki i znowu 94. Po 3 dniach mam wchodzic z kolejną jednostka jesli cukier nie spadnie ponizej 90. Do ilu jednostek Wy doszlyscie i przy jakich przekroczeniach? Czy ja mam za minimalne dawki, że nie reaguje na tą insulinę?
 
Cześć dziewczyny[emoji4] Ja też jestem słodką mamą (23tc). Na diecie cukrzycowej jestem od początku ciąży, ponieważ glukoza poranna wyszła słabo i robiłam test już w 7 TC. Wyszło 93, 183, 139. Po posiłkach nie widzę żadnego problemu z cukrem, zazwyczaj mieści się w 130. Ale na czczo nie mogę zbić poniżej 90. Na początku bywało 91, 92 więc się nie martwilam. Od kilku tygodni jest 96, 98, 107[emoji2368] Weszła insulina na noc. Zaczęłam od 2 jednostek i cukier nadal jest 98, 95. Od wczoraj 3 jednostki i znowu 94. Po 3 dniach mam wchodzic z kolejną jednostka jesli cukier nie spadnie ponizej 90. Do ilu jednostek Wy doszlyscie i przy jakich przekroczeniach? Czy ja mam za minimalne dawki, że nie reaguje na tą insulinę?

ja mam bardzo podobnie. Przez 2 miesiące doszłam do 14 jednostek a zaczynałam od 4. U mnie często jest tak, że po zwiększeniu reaguję dopiero po 2 dniach. Jeśli jest przez 3-4 dni 93/94 mg/dL diabetolog zaleca zwiększyć o 2 jednostki.
a mierzysz cukier w nocy ? Poza dawką insuliny wpływ na glikemię poranną może mieć też przerwa między ostatnim a pierwszym posiłkiem.
 
Cześć dziewczyny[emoji4] Ja też jestem słodką mamą (23tc). Na diecie cukrzycowej jestem od początku ciąży, ponieważ glukoza poranna wyszła słabo i robiłam test już w 7 TC. Wyszło 93, 183, 139. Po posiłkach nie widzę żadnego problemu z cukrem, zazwyczaj mieści się w 130. Ale na czczo nie mogę zbić poniżej 90. Na początku bywało 91, 92 więc się nie martwilam. Od kilku tygodni jest 96, 98, 107[emoji2368] Weszła insulina na noc. Zaczęłam od 2 jednostek i cukier nadal jest 98, 95. Od wczoraj 3 jednostki i znowu 94. Po 3 dniach mam wchodzic z kolejną jednostka jesli cukier nie spadnie ponizej 90. Do ilu jednostek Wy doszlyscie i przy jakich przekroczeniach? Czy ja mam za minimalne dawki, że nie reaguje na tą insulinę?
Ja od początku biorę 10 jednostek i jest ok
W razie czego miałam zwiększyć do 12 ale nie było potrzeby
 
No to Wy dziewczyny macie dużo wyższe dawki więc chyba muszę popatrzeć czy po zwiększeniu będzie ok. Jak nie jadłam późnej kolacji to cukier był na granicy, ale pojawiły się ketony w moczu więc diabetolog mówi, że pozna kolacja jest niezbędna. Więc jem kanapkę jeszcze ok 21.30. W nocy cukru jeszcze nie mierzylam. Ale mam sprawdzić o 3 w nocy jak będę musiała zwiększyć dawkę powyżej 3 jednostek insuliny.
 
Ja w pierwszym momencie obniżyła poniżej 90 glikemie 7 jednostkami insuliny teraz daję 12 jednostek więc na ten moment masz mało insuliny i pamiętaj sprawdź w nocy cukier
Cześć dziewczyny[emoji4] Ja też jestem słodką mamą (23tc). Na diecie cukrzycowej jestem od początku ciąży, ponieważ glukoza poranna wyszła słabo i robiłam test już w 7 TC. Wyszło 93, 183, 139. Po posiłkach nie widzę żadnego problemu z cukrem, zazwyczaj mieści się w 130. Ale na czczo nie mogę zbić poniżej 90. Na początku bywało 91, 92 więc się nie martwilam. Od kilku tygodni jest 96, 98, 107[emoji2368] Weszła insulina na noc. Zaczęłam od 2 jednostek i cukier nadal jest 98, 95. Od wczoraj 3 jednostki i znowu 94. Po 3 dniach mam wchodzic z kolejną jednostka jesli cukier nie spadnie ponizej 90. Do ilu jednostek Wy doszlyscie i przy jakich przekroczeniach? Czy ja mam za minimalne dawki, że nie reaguje na tą insulinę?
 
reklama
A nie jesteś pod opieką diabetologia?wydaję mi się że jeśli raz wyszla cukrzyca to chyba sensu nie ma aby drugi raz robić obciążenie
Cześć dziewczyny, mam pytanie, jestem obecnie 22 tc. W 8 miałam test obciązenia glukozą, wyszła lekko podniesiona wartosć po 2 godz. Obecnie jestem na diecie, codziennie sprawdzam cukry. I teraz, czy w okolicach 24-28 tc będę ponownie musiała wykonać test obciążenia? Bo mi się wydaje, że nie, skoro miałam go już wcześniej, ale dziś ginekolog coś mówiło tym. Słyszłam, że częściej niż raz na pół roku nie powinno się wykonywać takiego badania. Czy któraś z Was robiła to badanie 2 razy?
 
Do góry