reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Wiesz co u mnue byly dwa skoki cos kolo 17 tygodnia i 25 wtedy jakiś szal chwilowy z cukrami ale do opanowania z czasem bralam 12 j insuliny na sam koniec ciąży maly zdrowy jest urodzil siez waga 3500
To super! Chyba nawet u dziewczyn z cukrzyca ciazowa sa wieksze wariactwa bo to wszystko z powodu hormonow, a jak sie mialo wczesniej cukrzyce to chyba jest spokojniej. Ja 21 tydzien, na noc 7 jednostek insuliny, a w dzien sama moja dieta. I na razie ok[emoji106]
 
reklama
To super! Chyba nawet u dziewczyn z cukrzyca ciazowa sa wieksze wariactwa bo to wszystko z powodu hormonow, a jak sie mialo wczesniej cukrzyce to chyba jest spokojniej. Ja 21 tydzien, na noc 7 jednostek insuliny, a w dzien sama moja dieta. I na razie ok[emoji106]

ja miałam na noc 6 jednostek do samego końca
 
U mnie zakończyło się na 10 jednostkach insuliny na noc ale od 34tyg cukry już tak nie skaczą I można zjeść troszkę więcej I mniej rygorystyczne dieta🙂
 
U mnie zakończyło się na 10 jednostkach insuliny na noc ale od 34tyg cukry już tak nie skaczą I można zjeść troszkę więcej I mniej rygorystyczne dieta🙂

szczerze to ja jadłam normalnie tylko starałam się nie jeść cukru. Ale jadłam np lody 😀 bo jak to lato bez lodów ? 😀
W szpitalu leżała ze mną dziewczyna co brała insulinę do przed posiłkiem i na noc ta właśnie długo uwalniajaca wiec jej cukru to musiały być niezle. A ona zjadała paczkę zelek i brała insulinę i było ok 😂
 
U mnie bez insuliny w dzien, ale na bardzo dopasowanej metoda prob i bledow juz przed ciaza diecie. Gdyby byly odstepstwa to na bank by byla insulina dzienna. Ale ladnie dajemy rade[emoji106] Dzieki Dziewczyny za odpowiedzi!
 
Co do pytań o insulinę. Ja zaczynałam w 1 trymestrze właśnie od 6j na noc bo moje cukry na czczo przekraczały 100. Mniej było po prostu bez sensu. Ja przy 2 do 3 skoków pod rząd miałam zwiększać o 2 j i odczekać 2 do 3 dni żeby się organizm przyzwyczaił. Jak jeszcze nie pomogło znów o 2. Co do zmniejszania to u mnie zdarzyło się tak że zwiększenie jednostek z 24 na 26 było na początku ok a po ok tygodniu zdarzylo mi się w nocy niedocukrzenia. Zjechałam więc ś powrotem do 24.
Wiem że ogarnięcie cukrzycy jest teraz cięższe zwłaszcza dla tych z was które z poradnia miały kontakt tylko telefoniczny. Moge się dzielić doświadczeniem nie ma sprawy ale polecam na początek poczytać na stronach np słodkiemamy.edu albo na stronie szpitala na karowej w Warszawie. I w zasadzie jeszcze jedna rada. Jak któraś z was może sobie pozwolić to radzę znaleźć diabetologa prywatnie tylko upewnijcie się czy zajmuje się cukrzyca ciążowa. Ci najczęściej przyjmują nawet w w czasie pandemii a jeśli nawet oferują tylko teleporade to i tak poświęca wam więcej uwagi niż lekarz czy położna w poradni diabetologicznej. Ja od początku ciąży cukrzycę prowadzę prywatnie i jestem bardzo zadowolona. Mam stały kontakt z Panią Doktor. Na początku jeździłam na wizyty teraz wszytko omawiamy przez SMS lub teleporade. I to w terminach które mnie odpowiadają a nie w godzinach pracy poradni. Place fakt ale nie jestem tylko numerkiem na liście a to dla mnie bardzo ważne. Jeśli któraś z was jest z kujawsko pomorskiego mogę polecić moją diab.
Hej cxy wiadomo skąd i ciebie cukrzyca od początku ciąży?
 
U mnie prawie od początku ciąży bo w pierwszych badaniach miałam cukier 92 powtórzyłam na następną wizytę I było już 98 I zostałam skierowana do diabetologa
 
reklama
Do góry