reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Obie ciaze mialam z insulinę i po żadnej mi cukrzyca nie zostala tu insulina nie ma znaczenia wogule
Tez uwazam ze samo wlaczenie insuliny nie ma znaczenia, przypuszczalnie osoby ktore zostaly z cukrzyca i insulina po porodzie juz przed ciaza mialy problemy z cukrem tylko o tym nie wiedzialy. To skryta choroba.
 
reklama
A powiedz mi czy zażywając insulinę bardzo się musiałaś ograniczać ciągu dnia z jedzeniem bo ja na razie. Zamiast przytyć to schudłam 3 kilo w dwa tygodnie bo tak naparwde nic jem prócz warzyw i piersi z kurczaka na parze
Wlacze sie - z dieta trzeba wyprobowac metoda troche prob i bledow co komu pasuje- oczywiscie w zakresie tych zdrowych produktow, sprobowac policzyc moze kalorie. Kazdy tez toleruje co innego. Ja znalazlam chleb ktory nie podnosi mi cukru (jeden jedyny, jest w niektorych piekarniach - nazywa sie Probody), orzechy i maslo orzechowe bez dodatkow ladnie podnosza kalorycznosc a nie u kazdego cukier. U mnie sprawdza sie tez nabial, jaja, ale wiem ze u niektorych nie. Generalnie ja u siebie nie ograniczam przesadnie tluszczu bo u mnie cukry po nim nie wariuja. A po weglowodanach nawet zlozonych to mocno i tu musze uwazac. Wazne tez z jakiej wagi sie startuje. Ja startowalam praktycznie z niedowagi a przybieram. Jak ktos mial nadwage i troche chudnie to nie jest az tak zle. Diabetolog i ginekolog powinni to sprawdzac. Jestem na razie na insulinie ale tylko nocnej.
 
Hej,
Ja miałam wykryta cukrzyce ciążowa na początku ciąży. Ze względu na to ze o maluszka się starałam to chodziłam do endokrynologa przed zajściem i nie miałam aż takiego problemu z cukrem, wiec u mnie po prostu ciąża spowodowała wariactwo. Codziennie sama mierze cukier glukometrem - na czczo i 1h po rozpoczęciu każdego głównego posiłku. Od początku dieta wprowadzona i wyniki po posiłkach są często w normie, zdarzają się wyższe, ale zazwyczaj wiem z jakiego powodu i to zmieniam. Niestety mam problem na czczo mimo wieczornych aktywności zaleconych przez diabetologa rano mam powyżej 90 :/
Teraz w czwartek mam poradę i pewnie będzie insulina. Jak któraś z Was zaczęła brać insulinę to możecie zdradzić jaki to koszt bo kompletnie nie wiem ... oraz czy to oznacza ze będę mieć poród przez CC ?
 
Hej,
Ja miałam wykryta cukrzyce ciążowa na początku ciąży. Ze względu na to ze o maluszka się starałam to chodziłam do endokrynologa przed zajściem i nie miałam aż takiego problemu z cukrem, wiec u mnie po prostu ciąża spowodowała wariactwo. Codziennie sama mierze cukier glukometrem - na czczo i 1h po rozpoczęciu każdego głównego posiłku. Od początku dieta wprowadzona i wyniki po posiłkach są często w normie, zdarzają się wyższe, ale zazwyczaj wiem z jakiego powodu i to zmieniam. Niestety mam problem na czczo mimo wieczornych aktywności zaleconych przez diabetologa rano mam powyżej 90 :/
Teraz w czwartek mam poradę i pewnie będzie insulina. Jak któraś z Was zaczęła brać insulinę to możecie zdradzić jaki to koszt bo kompletnie nie wiem ... oraz czy to oznacza ze będę mieć poród przez CC ?
Hej, ja mam cukrzyce typu 2 wykryta rok temu, ale w ciazy i cukrzyce ciazowe i typu 2 leczy sie insulina. Insuline dzieki programowi Ciaza + lekarz moze teraz zapisywac za darmo. Ja dostalam tez za darmo pen i glukometr, aczkolwiek te 2 rzeczy to nie wiem czy dostaje sie z marszu na NFZ bo lecze sie prywatnie u diabetologa. Z tego co czytalam to cesarka tylko jakby dziecko bylo za duze lub inne wskazania typowe dla cesarki. Za to podobno czasem troche szybciej biora do szpitala i czasem wywoluja. Najlepiej pytac swoich lekarzy jaka u nich praktyka.
 
A powiedz mi czy zażywając insulinę bardzo się musiałaś ograniczać ciągu dnia z jedzeniem bo ja na razie. Zamiast przytyć to schudłam 3 kilo w dwa tygodnie bo tak naparwde nic jem prócz warzyw i piersi z kurczaka na parze
Cześć dziewczyny, mam pytanie a czy któraś z was nie mogła przytyć przy cukrzycy ciążowej? Jestem w 29tyg od miesiąca na samej diecie. Waga leci cały czas w dół. Mocz ok ketonów nie mam więc dieta nie jest rygorystyczną. Jem 5 razy dziennie. Miała któraś z was taki przypadek?
 
Naprawde ja moglam jesc wszystko tylko z glowa najwazniejsze to godziny posilkow i nie podjadanie pomiedzy. Jeśli jadlam cos slodkiego to w porze przekaski i potem spacer.ja w czasie ciazy nic nie przytylam po porodzie 8 kg na minusie. Z czasem dokladnie wiesz co mozesz jesc

A powiedz mi czy zażywając insulinę bardzo się musiałaś ograniczać ciągu dnia z jedzeniem bo ja na razie. Zamiast przytyć to schudłam 3 kilo w dwa tygodnie bo tak naparwde nic jem prócz warzyw i piersi z kurczaka na parze
 
To normalne pilnuj tylko ketonow i bedzue ok
Cześć dziewczyny, mam pytanie a czy któraś z was nie mogła przytyć przy cukrzycy ciążowej? Jestem w 29tyg od miesiąca na samej diecie. Waga leci cały czas w dół. Mocz ok ketonów nie mam więc dieta nie jest rygorystyczną. Jem 5 razy dziennie. Miała któraś z was taki przypadek?
 
Dziewczyny wy jako doświadczone osoby powiedzcie mi jak pobieracie krew z palca do badania cukru to ja robiąc najpierw u lewej a później u prawej wychodza mi dwa różne wyniki czy to możliwe ?bo jestem prawo ręczna wiec lewa ręka mam kłopot pobrać nie dotykając palca paskiem i czy to może powodować błędny odczyt wyniku?
 
Dziewczyny wy jako doświadczone osoby powiedzcie mi jak pobieracie krew z palca do badania cukru to ja robiąc najpierw u lewej a później u prawej wychodza mi dwa różne wyniki czy to możliwe ?bo jestem prawo ręczna wiec lewa ręka mam kłopot pobrać nie dotykając palca paskiem i czy to może powodować błędny odczyt wyniku?
Hej. Czytałam że sfałszować wynik pomiaru może to że dotkniesz paska pomiaru w miejscu gdzie podajesz króle krwi. A druga sprawa jest taka że jeśl wyciskasz krople krwi to również moze sfałszować wynik. Ja też jestem prawo ręczna pobieram pomiar 4 razy dziennie zmieniam palce pomiaru. Ale początkowo też brałam raz z jednej raz z drugiej ręki. I tak jak mówisz pomiary były rożne. Napewno to czy się denerwujesz pomiarem tez ma wpływ na wynik. Sama wiem po sobie.
 
reklama
Wyniki beda rozne robisz raz i na nim sie opierasz i tyle ... glukometry daja poglad jedynie jaki jest cukier
Dziewczyny wy jako doświadczone osoby powiedzcie mi jak pobieracie krew z palca do badania cukru to ja robiąc najpierw u lewej a później u prawej wychodza mi dwa różne wyniki czy to możliwe ?bo jestem prawo ręczna wiec lewa ręka mam kłopot pobrać nie dotykając palca paskiem i czy to może powodować błędny odczyt wyniku?
 
Do góry