reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czesc, ja jestem na nocnej insulinie i jak 2-3 dni z rzedu mam rano powyzej 90 to zwiekszam o jednostke. Startowalam z 4 jednostek w 2 mcu ciazy, a teraz w 26 tygodniu mam 9 jednostek. Cukry rano ok 84-85 obecnie. W nocy obecnie nie mierze wcale ale za to na czvzo i po kazdym posilku. Z tym ze ja mam cukrzyce typu 2 przedciazowa, zdiagnozowana rok temu (w ciazy leczona insulina, do 3 mca mialam tez Glucophage 500 xr, ktory bralam w trakcie staran) . Za dnia wystarcza dieta (ale musialam sie nameczyc zeby cukry byly w normie i zeby byly tez kalorie).
A ja nabawiłam się cukrzycy w ciazy dokładnie w 28 tygodniu miałam badanie. Teraz mam 31 tydzień w piatek mam wizytę u lekarza i jak narazie na czczo miałam najmniej 85 a najwiecej 92. Teraz od świąt mam 90 /91 po dwa trzy dni.
 
reklama
A ja nabawiłam się cukrzycy w ciazy dokładnie w 28 tygodniu miałam badanie. Teraz mam 31 tydzień w piatek mam wizytę u lekarza i jak narazie na czczo miałam najmniej 85 a najwiecej 92. Teraz od świąt mam 90 /91 po dwa trzy dni.
To tez nie jest wysoko, a jestes na koncowce. Zapytaj najlepiej lekarza, moze powie ze tak jest ok. U mnie inna sytuacja bo ta insuline juz mam i jeszcze troche tygodni przede mna[emoji6]
 
Cześć ja dziś obudziłam się rano z cukrem 94 zmierzyłam raz jeszcze 92 zawsze do tej pory był w normie..
zastanawiam się czy mógł tak na mnie wczoraj wpłynąć wieczorny stres trochę się zdenerwowałam, popłakałam i nie wiem. Normalnie zawsze miałam 78-89 max. Zjadłam tez wczoraj jedna kanapkę przed snem może dzisiaj będę próbowała jeść przed snem jednak chrupki sama już nie wiem. Ja wizytę u diabetologa mam dopiero w środę za tydzień. U mnie 26 tc wiec jeszcze trochę przede mną bardzo chce się uchronić od insuliny, ale jeśli będzie trzeba..
Jeśli tez chodzi o mnie to w nocy akurat nie mierze. Zobaczę co powie mi moja lekarka w środę.
 
To tez nie jest wysoko, a jestes na koncowce. Zapytaj najlepiej lekarza, moze powie ze tak jest ok. U mnie inna sytuacja bo ta insuline juz mam i jeszcze troche tygodni przede mna[emoji6]
Właśnie z niecierpliwością czekam na piatek. Dzisiaj tak chodziła za mna grahamka z serem niby banalne ale ochota była i po godzinie 145 mówi się trudno😜poszłam odśnieżyć podwórko pomalutku delikatnie cukier 87 🙂chyba przed badaniem na czczo będę sprawdzać haha
 
Dziewczyny możecie się pochwalić jak tam wasze cukry wyglądają ?
Ja dziś sobie pozwoliłam na jedna kanapkę więcej zawsze jem 2 a dziś na kolacje zjadłam trzy i już 140 😡
Ręce opadają. Czy może ja już świruje trochę z tym cukrem i przesadzam sama nie wiem. Jakoś sobie głupio w głowie zakodowałam, ze jak jest więcej niż 120 to już źle przez te stare normy nie wiem już co mam myśleć :(
140 to już granica, ale chyba nie jeszcze taka tragedia ? Narazie od trzech tygodni zdarzyło mi się dwa razy taki wyskok reszta zawsze poniżej 140 zazwyczaj koło 120 ten cukier co myślicie ?
 
reklama
Dziewczyny możecie się pochwalić jak tam wasze cukry wyglądają ?
Ja dziś sobie pozwoliłam na jedna kanapkę więcej zawsze jem 2 a dziś na kolacje zjadłam trzy i już 140 😡
Ręce opadają. Czy może ja już świruje trochę z tym cukrem i przesadzam sama nie wiem. Jakoś sobie głupio w głowie zakodowałam, ze jak jest więcej niż 120 to już źle przez te stare normy nie wiem już co mam myśleć :(
140 to już granica, ale chyba nie jeszcze taka tragedia ? Narazie od trzech tygodni zdarzyło mi się dwa razy taki wyskok reszta zawsze poniżej 140 zazwyczaj koło 120 ten cukier co myślicie ?
120 może skutkować ketonurią.
140 jest OK.
Trzymaj się norm aktualnych. To nie jest tak, że im niżej tym lepiej. Jeśli po głównych posiłkach nie uzupełnisz glukozy to wpadasz w głód. Tak naprawdę przekroczenia też są nieszkodliwe, jeśli są jednostkowe. Chodzi o to, żeby nie utrzymywać wysokiego stężenia glukozy we krwi długotrwale. Ja miałam kiedyś ponad 200 - 215 (na glukometrze, czyli rzeczywiście około 190) przez kilka minut i podobno dziecku mogło co najwyżej przez chwilę zabić szybciej serce.
 
Do góry