reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziękuję za odpowiedź. Ja tak się martwię o tą ciążę. To co najbardziej mnie przeraża to fakt, że mieszkam we Francji i boję się, że lekarze nie będą się tym przejmowali. Takie podejście mają do ciąży, pierwszy trymestr praktycznie nie istnieje. :( Miałaś jakieś objawy cukrzycy? Poza podwyższonym cukrem?
Nie, żadnych objawów, jestem osobą szczupła, więc nie spodziewałam się cukrzycy. Pierwsza ciąże niestety poroniłam w październiku, teraz jestem w drugiej. Do diabetyka zapisałam się prywatnie. Jeśli nie masz możliwości iść do lekarza to może sporobuj narazie od diety, takie ja miałam zalecenia na początku. Na internecie są różne porady, na pewno dużo warzyw i więcej ruchu. U mnie niestety to nie pomogło.
 
reklama
Hej dziewczyny, jakie bierzecie dawki insuliny i w jakim jesteście tygodniu ciąży?

Ja jestem w 9 tygodniu, insulinę mam włączona od uprzedniego tygodnia, zaczynałam od 4 jednostek na noc, ale cukier naczczo nadal mam za wysoki. Teraz mam już 6 jednostek a dziś rano cukier był 98 [emoji17]

Tak bardzo się boję o dzieciątko, pewnie nadal będę zwiększać dawkę (mam tak robić dopóki cukier nie wyniesie max 90),
jak jest u Was?

Pozdrawiam
Ja startowalam z insulina na poczatku od 4 jednostek, potem dlugo mialam 5, potem 7 a w ostatnich tygodniach mi rosl cukier na czczo i musialam zwiekszac czesciej- obecnie 11 jednostek i 31 tydzien (to niska dawka, czesc osob ma powyzej 20 na tym etapie). Nie martw sie- na pewno dobierzesz dawke. Mi diabetolog kazala po 2-3 dniach przekroczonych samodzielnie zwiekszac dawke o 1 jednostke.
 
Nie, żadnych objawów, jestem osobą szczupła, więc nie spodziewałam się cukrzycy. Pierwsza ciąże niestety poroniłam w październiku, teraz jestem w drugiej. Do diabetyka zapisałam się prywatnie. Jeśli nie masz możliwości iść do lekarza to może sporobuj narazie od diety, takie ja miałam zalecenia na początku. Na internecie są różne porady, na pewno dużo warzyw i więcej ruchu. U mnie niestety to nie pomogło.
Właśnie ja też jestem szczupła. Tez poroniłam pierwsza ciążę. :( Do lekarza mogę iść, ale martwię się, że potraktuje mnie, jak wariatkę. Ale zdrowie dziecka ważniejsze... Tak mnie to stresuje. Ja osobiście mam strasznie pragnienie, jestem przemęczona, czasem mi się w głowie zakręci
 
Ja startowalam z insulina na poczatku od 4 jednostek, potem dlugo mialam 5, potem 7 a w ostatnich tygodniach mi rosl cukier na czczo i musialam zwiekszac czesciej- obecnie 11 jednostek i 31 tydzien (to niska dawka, czesc osob ma powyzej 20 na tym etapie). Nie martw sie- na pewno dobierzesz dawke. Mi diabetolog kazala po 2-3 dniach przekroczonych samodzielnie zwiekszac dawke o 1 jednostke.
Dziękuję Ci za odpowiedź. Właśnie moja diabetolog też każe mi samodzielnie zwiększać dawkę, dziś miałam 98 (2 dzień ponad normę), więc dziś wieczorem wezmę już chyba 7 jednostek 😔... A powiedz mi trzymasz się jakoś kurczowo diety? U mnie jest różnie co prawda nie jem żadnych swinstw ale często jem dużo normalnych rzeczy. Może to dlatego? Ale mam strasznie wybredny apetyt teraz.
 
Właśnie ja też jestem szczupła. Tez poroniłam pierwsza ciążę. :( Do lekarza mogę iść, ale martwię się, że potraktuje mnie, jak wariatkę. Ale zdrowie dziecka ważniejsze... Tak mnie to stresuje. Ja osobiście mam strasznie pragnienie, jestem przemęczona, czasem mi się w głowie zakręci
Kochana, zdrowie dziecka jest najważniejsze! A po stracie, która obie przeszłyśmy bardzo się boimy i mamy prawo do takich obaw. Lekarz nie ma prawa patrzeć na Ciebie jak na wariatke.
 
Dziękuję Ci za odpowiedź. Właśnie moja diabetolog też każe mi samodzielnie zwiększać dawkę, dziś miałam 98 (2 dzień ponad normę), więc dziś wieczorem wezmę już chyba 7 jednostek [emoji17]... A powiedz mi trzymasz się jakoś kurczowo diety? U mnie jest różnie co prawda nie jem żadnych swinstw ale często jem dużo normalnych rzeczy. Może to dlatego? Ale mam strasznie wybredny apetyt teraz.
Ja musze kurczowo, bo cukrzyce i to przedciazowa zdiagnozowano u mnie rok temu w trakcie pierwszej ciazy zakonczonej poronieniem (poronienie nie z powodu cukrzycy), jestem typ 2 wiec na diecie, a w ciazy dodatkowo insulina. Ale u mnie krzywa byla tragiczna wtedy i tylko dzieki diecie bardzo mocno trzymanej unikam dziennej insuliny w ciazy. Wiec w moim przypadku troche inna sytuacja.
 
Cześć dziewczyny. Jaka jest waga waszych maluszków w 36-37tyg ciąży?
Cześć ja niestety nie pomogę z waga 36-37 tc bo to jeszcze przede mną. Ja mam dziś 31 tc wg usg z pierwszego trymestru, a wg om wychodzi 33 tc. Miałam około 10 dni przesunięcia na początku a mała obecnie wielkosciowo wychodzi na 33 tc wiec nie wiem czy ona nadrobiła czy będzie tak duża obecnie wazy 1912 g (wczoraj) idę jeszcze na wizytę w piątek będę dopytywała odnośnie tego jak teraz patrzeć na ta wagę jest idealnie na 50 centylu, ale wg om, ale skoro ciąża była młodsza byłam w 7 tc u ginekologa i nawet nie było jeszcze wtedy pęcherzyka a beta wyszła 1000 wiec napewno musiało się to później wszystko podziać o pare dni. Ja i mój narzeczony jesteśmy wysocy mała tez może być duża ale teraz myśle czy to nie przez cukrzyce moja, ale cukru ostatnio mam bardzo w normie praktycznie wszystkie pomiary poniżej 120. Na czczo około 80. Sama nie wiem.
 
Cześć ja niestety nie pomogę z waga 36-37 tc bo to jeszcze przede mną. Ja mam dziś 31 tc wg usg z pierwszego trymestru, a wg om wychodzi 33 tc. Miałam około 10 dni przesunięcia na początku a mała obecnie wielkosciowo wychodzi na 33 tc wiec nie wiem czy ona nadrobiła czy będzie tak duża obecnie wazy 1912 g (wczoraj) idę jeszcze na wizytę w piątek będę dopytywała odnośnie tego jak teraz patrzeć na ta wagę jest idealnie na 50 centylu, ale wg om, ale skoro ciąża była młodsza byłam w 7 tc u ginekologa i nawet nie było jeszcze wtedy pęcherzyka a beta wyszła 1000 wiec napewno musiało się to później wszystko podziać o pare dni. Ja i mój narzeczony jesteśmy wysocy mała tez może być duża ale teraz myśle czy to nie przez cukrzyce moja, ale cukru ostatnio mam bardzo w normie praktycznie wszystkie pomiary poniżej 120. Na czczo około 80. Sama nie wiem.
My w 29tyg mie lismy wagę 1242g a w 33 2445g. Dzisiaj byłam na wizycie 37 tyd i 2dzien i wyszła nam waga 3400 równe. Ja z cukrzycą walczę od 24tyg sama dieta. Nie jest źle nawet udaje się bez insuliny narazie. I jak narazie to 0,5kg przytyłam od początku ciąży.
 
reklama
My w 29tyg mie lismy wagę 1242g a w 33 2445g. Dzisiaj byłam na wizycie 37 tyd i 2dzien i wyszła nam waga 3400 równe. Ja z cukrzycą walczę od 24tyg sama dieta. Nie jest źle nawet udaje się bez insuliny narazie. I jak narazie to 0,5kg przytyłam od początku ciąży.

Ja tez jestem na samej diecie i mam nadzieje, ze uda mi się to do końca utrzymać :)
 
Do góry