reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny mam rozkminę. :D do labolatorium mam ok 5-8min spacerem. Jak to ma się do badania glukozy i krzywej cukrowej? Czy jak idę do lab to nie zbijam sobie cukru i nie będzie wtedy pomiar jakby sztucznie zanizony? Czy nie ma to znaczenia? Chodzi mi o samo dotarcie do labolatorium rano.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam rozkminę. :D do labolatorium mam ok 5-8min spacerem. Jak to ma się do badania glukozy i krzywej cukrowej? Czy jak idę do lab to nie zbijam sobie cukru i nie będzie wtedy pomiar jakby sztucznie zanizony? Czy nie ma to znaczenia? Chodzi mi o samo dotarcie do labolatorium rano.
Oczywiście, że tak.
 
W takim razie jak dotrzeć do labolatorium, albo jakie wybrać, żeby pomiar był adekwatny? :p Dodam, że do każdego albo muszę dojść, albo dojechać autobusem, co się wiąże też z dojście na przystanek.
Nic nie zrobisz :)
To badanie ma margines błędu. Tak jak glukometr (sam w sobie jest niedokładny plus nawet jak pójdziesz do łazienki przed pomiarem wynik będzie inny). W laboratorium - wysiłek, wypita woda, stres, efekt Smogyi i brzasku mogą mieć wpływ na wynik, ale nie warto tego roztrząsać, o ile mieścisz się w normie, te widełki są dosyć szerokie.
 
Nic nie zrobisz :)
To badanie ma margines błędu. Tak jak glukometr (sam w sobie jest niedokładny plus nawet jak pójdziesz do łazienki przed pomiarem wynik będzie inny). W laboratorium - wysiłek, wypita woda, stres, efekt Smogyi i brzasku mogą mieć wpływ na wynik, ale nie warto tego roztrząsać, o ile mieścisz się w normie, te widełki są dosyć szerokie.
Dziękuję za odpowiedź. ;) Co miesiąc badam sobie poziom cukru i jest w normie, tzn. 79-85. Zastanawiam się właśnie, czy sposób dotarcia do lab ma na to badanie jakiś duzy wpływ. ;)
 
Cześć słodkie mamusie , czy tez niekiedy macie tak ze godzinę po posiłku gdzie niby cukier osiaga najwyższy poziom macie pomiar w normie a np 2 godziny lub więcej po posiłku cukier dobija np do 170 ? ....
 
A jesz dużo tłuszczy? Mi diabetolog tłumaczył, że może być tak, że po spożyciu mocno tłustych rzeczy (karkówka, golonka, pasztetowe, boczki, frytki, wszelkie fast-food itp.) po godzinie cukier jest ok, bo tłuszcz spowalnia trawienie, ale za to później cukier skacze w górę i utrzymuje się na wysokim poziomie nawet 3-4 h.
Dlatego mi zalecała oprócz niskiego IG, wybierać chude mięsa i wyrzucić fast-food oraz wszystkie kupne słodycze.
 
A jesz dużo tłuszczy? Mi diabetolog tłumaczył, że może być tak, że po spożyciu mocno tłustych rzeczy (karkówka, golonka, pasztetowe, boczki, frytki, wszelkie fast-food itp.) po godzinie cukier jest ok, bo tłuszcz spowalnia trawienie, ale za to później cukier skacze w górę i utrzymuje się na wysokim poziomie nawet 3-4 h.
Dlatego mi zalecała oprócz niskiego IG, wybierać chude mięsa i wyrzucić fast-food oraz wszystkie kupne słodycze.
 
No właśnie staram się nie jeść fast foodow itd ale niekiedy skuszę się tak jak dzisiaj na kawałek włoskiej pizzy i właśnie po niej miałam taki skok ale dopiero po jakimś czasie :/ to teraz wszystko jasne ... :(
 
reklama
Do góry