reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@Patkasweetmummy , jeśli to po pizzy, to przynajmniej już wiesz dlaczego. I dobrze, że to zauważyłaś, bo mi lekarka specjalnie kazała zwrócić na to uwagę, bo to niebezpieczna pułapka. Mierząc po 1h człowiek myśli, że jest super i może sobie pozwolić na pewne rzeczy, a w rzeczywistości cukier wzrasta później i w dodatku bardzo długo utrzymuje się na wysokim poziomie.
Także niestety, pizza tylko od wielkiego dzwonu i raczej malutki kawałek, a najlepiej wcale, no ale wiadomo, czasami jest bardzo ciężko wytrwać.
 
reklama
@Patkasweetmummy , jeśli to po pizzy, to przynajmniej już wiesz dlaczego. I dobrze, że to zauważyłaś, bo mi lekarka specjalnie kazała zwrócić na to uwagę, bo to niebezpieczna pułapka. Mierząc po 1h człowiek myśli, że jest super i może sobie pozwolić na pewne rzeczy, a w rzeczywistości cukier wzrasta później i w dodatku bardzo długo utrzymuje się na wysokim poziomie.
Także niestety, pizza tylko od wielkiego dzwonu i raczej malutki kawałek, a najlepiej wcale, no ale wiadomo, czasami jest bardzo ciężko wytrwać.
A podjadasz coś między posiłkami? Ja niekiedy mam problem by wytrwać między jednym a kolejnym posiłkiem ... sięgam wtedy po jakiś jogurt naturalny czy orzecha no ale ileż można :(
 
@Patkasweetmummy , a ile jadasz posiłków?
Bo przy cukrzycy powinno się zwiększyć ilość posiłków nawet do 8. Ja nie daje rady az tak często i jem 6 razy dziennie i wtedy nie mam problemu z podjadaniem. A i tak mam wrażenie że ciągle jem
 
@Patkasweetmummy , a ile jadasz posiłków?
Bo przy cukrzycy powinno się zwiększyć ilość posiłków nawet do 8. Ja nie daje rady az tak często i jem 6 razy dziennie i wtedy nie mam problemu z podjadaniem. A i tak mam wrażenie że ciągle jem
@bozenka21 to w sumie mamy tak samo posiłki. jem 5 posiłków plus teraz mam dołożona jedna kanapkę przed samym snem by zabezpieczyć cukry nocne bo nieraz rano miałam za nisko. Możliwe ze jem niekiedy za mało na te główne 5 posiłków... ale znów wole zjeść mniej i mieć lepsze cukry niż najeść się do syta i przezywać skoki :/ i tak do niektórych posiłków biorę insulinę plus nocna. Zaczęłam 2 trymestr mdłości przeszły i może temu tez apetyt się zwiększył 😊
 
Dziewczyny mam wyniki krzywej i trochę mnie martwi wynik po 2h.
Mam 79-134-61
Zaraz napisze SMS do gin co dalej. W ciąży z Adą miałam w sumie podobny wynik (80-111-68) i nie dostałam żadnych zleceń. Mialyscie jakieś zalecenia?
 
Hej :)
Dziewczyny, wykonałam dziś krzywą cukrową, aktualnie 25tc.
Wyniki mnie zmiotły z nóg, mimo że wiedziałam, że cukrzyca ciążowa może spotkać każdego. Wyniki 78/216!!!/144. Na początku ciąży glukoza na czczo wynosiła 77, dlatego nie było podstaw do przyspieszenia badania krzywej.
Powiedzcie mi, bo macie dużo większe doświadczenie, czy taki cukier można uregulować dietą, której z Was się udało? Czy to, że mam cukier na czczo prawidłowy a dopiero po obciążeniu glukozą coś znaczy/zmienia?
Oczywiście jestem już umówiona do diabetologa, ale te kilka dni oczekiwania mnie wykończy, już bym chciała działać w temacie a jestem zielona 😨
 
Hej :)
Dziewczyny, wykonałam dziś krzywą cukrową, aktualnie 25tc.
Wyniki mnie zmiotły z nóg, mimo że wiedziałam, że cukrzyca ciążowa może spotkać każdego. Wyniki 78/216!!!/144. Na początku ciąży glukoza na czczo wynosiła 77, dlatego nie było podstaw do przyspieszenia badania krzywej.
Powiedzcie mi, bo macie dużo większe doświadczenie, czy taki cukier można uregulować dietą, której z Was się udało? Czy to, że mam cukier na czczo prawidłowy a dopiero po obciążeniu glukozą coś znaczy/zmienia?
Oczywiście jestem już umówiona do diabetologa, ale te kilka dni oczekiwania mnie wykończy, już bym chciała działać w temacie a jestem zielona [emoji32]
Wynik po obciążeniu jest duzy ale jak bedziesz na diecie nie powinno byc takich skoków. Kazdy organizm jest inny wiec nikt ci nie powe czy się uda bez insuliny ale nie stresuj sie tylko czytaj sobie o diecie cukrzycowej.
 
reklama
Dzień dobry :)
Od wczoraj jestem na insulinie, ponieważ dieta nie pomogła na moje poranne cukry - glukoza na czczo zawsze wynosiła ok. 92-99. Dziś pierwszy raz glukometr pokazał 82.
Przed wizytą u diabetologa miałam wczoraj jeszcze usg u ginekologa. Dopiero po wyjściu z gabinetu zauważyłam, że na opisie widnieje informacja o II stopniu dojrzałości łożyska. Jestem dopiero w 23 tc i zaczęło mnie to trochę martwić.
Doczytałam, że cukrzyca ciążowa może powodować szybsze starzenie się łożyska, ale nie byłam przygotowana psychicznie, że w ciągu jednego dnia dowiem się o II stopniu i dostanę insulinę na noc.

Jestem ciekawa Waszych historii :) Czy również miałyście w połowie ciąży łożysko już II stopnia dojrzałości?
Jak się Wam układa po porodzie? Czy cukry wróciły do normy? Pytam, bo od zawsze mam podobne wartości na czczo, jednak w ciąży diablo kazał zbijać insuliną. Zastanawiam się czy po porodzie znowu taki wynik będzie w jak najlepszym porządku, czy też może mi wyjść cukrzyca typu 2... Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach :)
 
Do góry