reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Insulinę by zbic poranne cukry brałam od jakiegoś 14tc, mimo diety cukry skakały. Zaczęłam od 2 j i skończyłam na 8j w 39tc. Szybko na nią zareagowałam i mało jak widać potrzebowałam. Na te 8 jednostek wskoczylam jakoś ok 35-36 tc. Córka urodziła się zdrowa, problemów z łozyskiem nie miałam. Po porodzie z cukrem ok. Co prawda nadczczo zawsze mam wyzszy, ale mieszczę się w granicach normy. Taki mam od kilkudziesięciu lat, więc można by rzec że wszystko ok. Pierwszą ciąże miałam bez cukrzycy ciążowej, dopiero w 2 się uaktywniła. Obecnie jestem 16 mies po porodzie, badania mam dobre.
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z tym mierzeniem cukru glukometrem, mierze na czczo wynik wychodzi 89, w tym samym czasie z innego palca 110. Wiem, że wyniki mogą trochę się różnić, ale aż tak? Glukometr nowy, Abra Smart, dostałam od diabetolog. Nie wiem co o tym myśleć bo w tej sytuacji prowadzenie tego dziennika samokontroli jest dla mnie bezsensu, wychodzi na to że jak zmierzę z każdego palca to w końcu znajdę wynik w normie [emoji1745]
 
Osobiście miałam glukometr contour. Pomiary miałam zawsze zbliżone. Pomiaru dokonywałam po wcześniejszym umyciu rąk, najczęściej ze środkowego i serdecznego palca.
 
Dziewczyny jak to jest z tym mierzeniem cukru glukometrem, mierze na czczo wynik wychodzi 89, w tym samym czasie z innego palca 110. Wiem, że wyniki mogą trochę się różnić, ale aż tak? Glukometr nowy, Abra Smart, dostałam od diabetolog. Nie wiem co o tym myśleć bo w tej sytuacji prowadzenie tego dziennika samokontroli jest dla mnie bezsensu, wychodzi na to że jak zmierzę z każdego palca to w końcu znajdę wynik w normie [emoji1745]
A kropelka krwi pojawia się sama czy musisz masować palec? Ja mam właśnie ten problem, że ciężko uzyskać u mnie wystarczającą kroplę krwi. Myje ręce bardzo ciepłą wodą przed badaniem żeby rozrzedzić krew ale niewiele to daje. Jak masuje palec to krew miesza się z płynem który jest pod skórą (nie wiem jak to się fachowo nazywa 🤦‍♀️) i wynik wychodzi zaniżony. Może dlatego Twoje wyniki się różnią 🤔🤷‍♀️
 
Insulinę by zbic poranne cukry brałam od jakiegoś 14tc, mimo diety cukry skakały. Zaczęłam od 2 j i skończyłam na 8j w 39tc. Szybko na nią zareagowałam i mało jak widać potrzebowałam. Na te 8 jednostek wskoczylam jakoś ok 35-36 tc. Córka urodziła się zdrowa, problemów z łozyskiem nie miałam. Po porodzie z cukrem ok. Co prawda nadczczo zawsze mam wyzszy, ale mieszczę się w granicach normy. Taki mam od kilkudziesięciu lat, więc można by rzec że wszystko ok. Pierwszą ciąże miałam bez cukrzycy ciążowej, dopiero w 2 się uaktywniła. Obecnie jestem 16 mies po porodzie, badania mam dobre.
Mogę zapytać jak wyglądała u Pani glukoza na czczo, że diabetolog rozpoczął od 2j insuliny? :)
 
Jeszcze dopytam - jak wygląda poród z cukrzycą ciążową? Zawsze jest wcześniej indukcja?
Dla mnie termin porodu to ogromny stres, ponieważ Pierworodną ze mnie wyjęli (cc) w 41t5d, po tygodniu wywoływania sn wszelkimi możliwymi sposobami.
 
Mogę zapytać jak wyglądała u Pani glukoza na czczo, że diabetolog rozpoczął od 2j insuliny? :)
Miałam przedzialy, o ile dobrze pamiętam max 105 Tak najczęściej 90-105. Choć bywały o dni gdzie cukier był niższy, jednak były przekroczenia i insulina pomogła. Po posiłkach było ok, parokrotnie gdzieś przekroczenie się trafiło.
 
Jeszcze dopytam - jak wygląda poród z cukrzycą ciążową? Zawsze jest wcześniej indukcja?
Dla mnie termin porodu to ogromny stres, ponieważ Pierworodną ze mnie wyjęli (cc) w 41t5d, po tygodniu wywoływania sn wszelkimi możliwymi sposobami.
Miałam cc, ze wzgl. na ułożenie miednicowe. Po zabiegu kontrolowano cukry. Ginekolog zalecił, chyba 3 razy na dobę pobranie krwii, a ja sama dodatkowo mierzyłam glukometrem. Miałam spadek i podawano mi glukoze. U córki także po porodzie kontrolowano cukier, wszystko było ok.
Mój ginekolog mówił, że jeśli wszystko ok to nie będzie indukcji, ale córka nie obróciła się i w 39 tc miałam cc. Już tyle czasu minęło, że nie pamiętam czy w dniu zabiegu robiłam rano zastrzyk 🤔 Chyba nie miałam robić, bo nie przypominam sobie bym pen brała do szpitala.
 
Witam was mam cukrzycę ciążową lecz jestem tylko na diecie i mam sprawdzać cukier ma czczo, 1h po każdym posiłku indywidualne dodatkowo o 22 kromkę chleba zjeść bym rano miała dobre wyniki. Lecz jednego nie rozumiem mam dzienni dam kontroli tam gdzie mam wpisywać pomiary z glukometru i w ostatniej rubryce pisze "glikemia w nocy" i z tąd moje pytanie w nocy ? Czyli o 22 czy o 2 w nocy w dzienniczku pisze przy docelowych wynikach jakie powinnam mieć że w nocy między godziną 2 a 4 powinno być 70-90 mg czyli ta ostatnia rubryka właśnie jest do wpisania o tej godzinie 2?
 
reklama
Mój diabetolog kazał mi parokrotnie wyrywkowo zmierzyć w nocy cukier. Jednak było to chyba po wprowadzeniu insuliny by zobaczyć czy nie ma nagłych, za dużych spadków. Są one bardzo niebezpieczne. Przed wprowadzeniem insuliny z raz czy dwa jak się obudziłam sama z siebie to z ciekawości zmierzyłam a po insulinie zawsze po zwiększeniu dawki przez pierwsze 3 dni mierzyłam ok godz. 3
 
Do góry