reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej 😊 kilka dni temu miałam krzywa cukrowa robiona 19tyd+5 i wyszły mi niefajne wyniki
Na czczo 90
1h - 203
2h - 163
Cukier na czczo zawsze miała 90 .... ogólnie to od początku ciąży mam problem z jedzeniem na większość mam odrzut (jem zupełnie inaczej jak przed ciążą bo mój organizm się zbuntowal ...nie jem słodkiego tłustego teraz prawie cały czas warzywka salate szczypiorek kolendre rukole pomidory no i kiszone czyli wsumie taka nieplanowana dieta ...posiłki co 3h bo mój organizm takie domaga a wcześniej nie pilnowalam tego bo nic mi się nie działo teraz jak nie zjem w odpowiednim czasie to mi się słabo robi albo w brzuchu burczy a jeszcze jak zjem za dużo to zaraz mnie mdłości męczą . ..taka wsumie wyszła nieplanowana "dieta" ze tak to nazwę bo wsumie to organizm sam sobie zrobił zmiany ) a mimo to krzywa jest nieciekawa....ale czym się martwię czy to jest cukrzyca ciazowa czy może mam normalna cukrzyce o ktorej poprostu nie wiedziałam
 
reklama
Hej.
Mam cukrzycę ciążową i biorę insulinę na czczo i przed każdym posiłkiem. Przez jakiś czas było ok. Ale już 2 razy zdażyła mi się hipoglikemia. Mój diabetolog jest na urlopie dlatego chiałam się poradzić Was. Czy któraś z Was taż tak miała i co doradził jej lekarz?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Mam trochę głupie pytanie😣 mam cukrzycę ciążową i dostałam za darmo glukometr w poradni czy po ciąży jak urodzę to glukometr się oddaje czy dają go na stałe?
 
dziewczyny od 7 tygodnia ciąży wyszła mi cukrzyca ciążowa insulina plus pilnowanie jedzenia
Aktualnie 27 tydzień ciąży cukry oszalaly co zjem cukier eksploduje
Dostałam wieksza ilość insuliny od wczoraj ale nadal cukry dużo za duże miałyście tak ze musialyscie w trakcie zmieniać insuline na inna bo ta tjb przestała na was działać? Niby się kłuje a cukry 160-180 po posiłku pomimo insuliny
 
Witam dziewczyny. Jest tu jeszcze ktoś? Jestem w ciąży 4+2 potwierdzona testem ciążowym. Wizytę u ginekologa mam na 25.10. W pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy. W drugiej wykryta w 26 tc. Boje się czy teraz nie mam problemu z tym dziadostwem. Wczoraj po obiedzie zrobiłam sobie pomiar cukru miałam 121 tylko okazało się że paski przeterminowane . Jutro tak dla siebie pójdę na badania krwi i przy okazji glukoze na czczo zrobię. Strasznie mnie to wszystko stresuję. Poprzednim razem miałam insuline nocna.
 
Witam dziewczyny. Jest tu jeszcze ktoś? Jestem w ciąży 4+2 potwierdzona testem ciążowym. Wizytę u ginekologa mam na 25.10. W pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy. W drugiej wykryta w 26 tc. Boje się czy teraz nie mam problemu z tym dziadostwem. Wczoraj po obiedzie zrobiłam sobie pomiar cukru miałam 121 tylko okazało się że paski przeterminowane . Jutro tak dla siebie pójdę na badania krwi i przy okazji glukoze na czczo zrobię. Strasznie mnie to wszystko stresuję. Poprzednim razem miałam insuline nocna.
Po cukrzycy ciążowej jest większe prawdopodobieństwo ze będzie w kolejnej ciąży. Ja tez milam w pierwszej nie pamietam kiedy ale dość późno dostałam 6j insuliny na noc bo już dieta nie wystarczyła. Teraz jak robiłam glukozę przed pierwsza wizyta to miałam 99🙈 ale przyznaje ze kolacja to była zupka chińska wiec to może powód. Mam powtórzyć za tydzień na kolejna wizytę. Tez mam nadzieje ze nie będę jej miała albo już bym wolała od początku insulinę niż bawić się w dietę do której się nie nadaje
 
reklama
Po cukrzycy ciążowej jest większe prawdopodobieństwo ze będzie w kolejnej ciąży. Ja tez milam w pierwszej nie pamietam kiedy ale dość późno dostałam 6j insuliny na noc bo już dieta nie wystarczyła. Teraz jak robiłam glukozę przed pierwsza wizyta to miałam 99🙈 ale przyznaje ze kolacja to była zupka chińska wiec to może powód. Mam powtórzyć za tydzień na kolejna wizytę. Tez mam nadzieje ze nie będę jej miała albo już bym wolała od początku insulinę niż bawić się w dietę do której się nie nadaje
 
Do góry