reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No właśnie nie jest ok. Cukier powinno się zmierzyć przed jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Więc jeśli budzisz się o 6, to cukier mierzysz o 6. Potem wynik może być niemiarodajny.
 
reklama
Ja jeszcze cukrów nie mierze bo dopiero zamówiłam nowe paski do glukometru. I tak się zastanawiam czy mierzyć czy Narazie dać sobie spokój i czekać na pierwszą wizytę u ginekologa?
Ja jak dostałam glukometr to byłam u diabetologa i miałam szkolenie z diety. Jeśli chodzi o cukrzuce to właśnie diabetolog mnie prowadzi, daje recepte na paski i na paski do pomiaru ketonów. Ginekolog mi tylko sprawdza cukry w moich zapiskach.
 
Tylko z
Ja jak dostałam glukometr to byłam u diabetologa i miałam szkolenie z diety. Jeśli chodzi o cukrzuce to właśnie diabetolog mnie prowadzi, daje recepte na paski i na paski do pomiaru ketonów. Ginekolog mi tylko sprawdza cukry w moich zapiskach.
Który tc u Ciebie? Ja jeszcze nie mam potwierdzonej oficjalnie, z mojej apki wynika że to 5 tydz. Ginekologa mam dopiero za 3 tyg ale poszukam jakiegoś wcześniej. Dlatego jeszcze nie jestem zapisana do diabetologa.Dlatego paski zamówiłam internetowo.Cukrzycę miałam w poprzedniej ciąży. Obawiam się że teraz też mogę ją miec.Teraz zacznę mierzyć cukry bo mam już paski,
 
U mnie już 33 tydzień. Cukrzyca mi wyszła w 28 tygodniu podczas badania po wypiciu glukozy.
A jak poprzednia ciąża? Miałaś insulinę? Po porodzie wszystko wróciło do normy?
 
U mnie już 33 tydzień. Cukrzyca mi wyszła w 28 tygodniu podczas badania po wypiciu glukozy.
A jak poprzednia ciąża? Miałaś insulinę? Po porodzie wszystko wróciło do normy?
W poprzedniej ciąży miałam insuline na noc. Po porodzie wszystko wróciło do normy. O to już bliżej niż dalej 🙂
 
W poprzedniej ciąży miałam insuline na noc. Po porodzie wszystko wróciło do normy. O to już bliżej niż dalej 🙂
Wydaje mi się, że skoro już miałaś w poprzedniej ciąży cukrzyce i insulinę to raczej znów cukrzyca będzie. Moja diabetolog mi mówiła, że to przychodzi z wiekiem i do tego kolejna ciąża. Jednak trzymam kciuki, żeby jej nie było u Ciebie ✊✊.
Najważniejsze to trzymać dietę. Ja wcześniej nie wiedziałam o czymś takim jak cukrzyca ciążową. U mnie w rodzinie nikt nie choruje na cukrzycę. Jak dostałam wyniki z glukozy to byłam w szoku! Ale ja od początku ciąży pozwalałam sobie na wszystko. A to fryteczki, albo zapiekanki. Lato było, wiec lody jadłam codziennie i duuuużo owoców. Ale teraz sie pilnuje.
Tylko że wogole nie przybieram na wadze i to mnie martwi.

Pamiętam jak w 5 tygodniu po pozytywnym teście ciążowym poszłam potwierdzić ciąże to lekarka dała mi skierowanie na bete i kazała przyjść za 3 tygodnie. Oczywiście nie wytrzymałam i byłam prywatnie u dwóch innych ginekologów. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo 😊
 
Wydaje mi się, że skoro już miałaś w poprzedniej ciąży cukrzyce i insulinę to raczej znów cukrzyca będzie. Moja diabetolog mi mówiła, że to przychodzi z wiekiem i do tego kolejna ciąża. Jednak trzymam kciuki, żeby jej nie było u Ciebie ✊✊.
Najważniejsze to trzymać dietę. Ja wcześniej nie wiedziałam o czymś takim jak cukrzyca ciążową. U mnie w rodzinie nikt nie choruje na cukrzycę. Jak dostałam wyniki z glukozy to byłam w szoku! Ale ja od początku ciąży pozwalałam sobie na wszystko. A to fryteczki, albo zapiekanki. Lato było, wiec lody jadłam codziennie i duuuużo owoców. Ale teraz sie pilnuje.
Tylko że wogole nie przybieram na wadze i to mnie martwi.

Pamiętam jak w 5 tygodniu po pozytywnym teście ciążowym poszłam potwierdzić ciąże to lekarka dała mi skierowanie na bete i kazała przyjść za 3 tygodnie. Oczywiście nie wytrzymałam i byłam prywatnie u dwóch innych ginekologów. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo 😊
Ja we wcześniejszej ciąży jadłam normalnie, wiadomo czasem się zjadło jakieś ciasto, słodycze, fast fooda, i szybko przybierałam na wadze i to zaniepokoiło moja ginekolog. Tylko że ona była taka że wszystko trzeba było z niej wyciągać. Teraz zapisałam się do innego lekarza. Zobaczymy jak to będzie. Odstawiłam wszystko co nie zdrowe i zobaczymy. Wolałabym jej nie mieć od początku tylko w późniejszym okresie ciąży jeśli musi się znowu pojawić. Ja na diecie cukrzycowej najpierw schudłam ale trzymałam ciągle ta samą wagę. Także nie martw się że nie przybierasz na wadze. Wiele kobiet tak ma 🙂
 
reklama
Witajcie!
Czy możecie polecić diabetologa zajmującego się ciężarnymi w Łodzi?

Jestem aktualnie w 4t5d ciąży i mam wysoki cukier na czczo. Wg ostatnich wyników z krwi wynosi 99. Mierzony glukometrem rano na czczo dziś np. 112. Chciałabym się zapisać na wizytę już teraz żeby jakoś okiełznać te cukry.
 
Do góry