reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam po ciężkiej nocy. Byłam wczoraj na ktg i wyszły skurcze co 7 min. niektóre dość silne. Dzisiaj jest już spokój ale mam dużo leżeć. Szyjka skrócona ale wszystko pozamykane. Boje się dziewczyny. :-:)-:)-(​



Jak się czują mamy na wylocie? Wciąż w dwupakach?​

Odebrałam właśnie wyniki badań krwi i moczu. Wszystko ok ale martwi mnie poziom hemoglobiny, mam 8 a wy jak macie? Zawsze miałem powyżej 10 w każdej ciąży. Nigdy jeszcze nie miałam tak mało. A biorę cały czas prenatal compleks i myślałam, że bedzie ok.​
rzeczywiście niską masz tę hemoglobinę :eek: kiedy masz wizytę? bierzez jakiś fenoterol czy coś na te skurcze?
ja w dwupaku ciągle :-( zwariuję chyba, bo tylko o tym paciorkowcu myślę :confused2: przestałam plamić, skurczy prawie nie ma, dzidzia się prawie nie rusza, jak mnie starsza córka przyłapała na trzęsieniu brzuchem, to aż była wystraszona .. jadę do gina i na ktg za 2 godziny..
nawet niskie cukry mnie nie cieszą..

Iza - co Ty tu jeszcze robisz!? :rofl2: Masz jakieś fajny patent na obiad dla matek karmiących na diecie beznabiałowej?

wiesz.. ja przez rok jadłam tylko gotowanego indyka, blanszowaną dynię i ziemniaki na obiad :eek: co próbowałam wprowadzić coś nowego, to mi się dziecko uczulało... nie dałam rady wypracować żadnych patentów :no:
 
reklama
Iza a ja myślałam, że dzisiaj to już na bank Cie tu nie będzie. A może to cisza przed burzą? Dobrze, że masz dzisiaj wizytę, może zostaniesz już w szpitalu i bedzie po wszystkim:tak::tak::tak: Ja mam wizytę jutro u swojego gin. A na razie biorę luteine wieczorem i aspargin. W razie by Cie jeszcze puścili do domu to napisz jak było. trzymam kciuki.
Właśnie dostałam maila od Pani diabetolog. mam na razie nie zwiększać insuliny ale skorygować kolacje i nocny posiłek. Wypróbuje ten omlet z przepisu Carioci na kolację, może to pieczywo tak działa na nocne cukry. Zobaczymy jak będzie jutro.
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny.

AgMich - trzymam kciuki. NIe dawaj się skurczom. Może rzeczywiście dostaniesz jutro fenoterol. Hemoglobinę masz niziutką, bierzesz jakieś żelazo? Ja teraz mam wysoką hemoglobinę (powyżej 13), w pierwszej ciązy miałam poniżej normy i dostałam żelazo oprócz witamin dla ciężarnych. Teraz zauważyłam, że odkąd jestem na diecie cukrzycowej, to mi hemoglobina wzrosła. Ale ciągle mam ochotę np. na buraki, więc co chwilę gotuję albo barszcz, albo robię surówkę z buraczków. Moze coś w tym jest.

IzaBK
- skoro dzidzia się uspokoiła, to może rzeczywiście zaraz urodzisz. Podobno dzieci uspokajają się tuż przed porodem. Jeśli to prawda, to mój się nie szykuje, bo szaleje tak, ze aż boli. Trzymam kciuki, daj znać po wizycue, co u ciebie.

Carioca77 - ja też byłam na diecie bezmlecznej, jak karmiłam córkę. Ciężko było z obiadami - często jadłam pieczoną pierś z indyka z ryżem i marchwią, albo gotowałam pierś z kurczaka, do tego ziemniaczki i jakaś lekka suróweczka. Monotonne było to moje jedzenie, ale moją córkę uczulało znacznie więcej rzeczy niż tylko mleko.

Gabrielka
- moja gin i diabetolog też stanowczo twiedzą, że ciężarna nie może być głodna. Ja ograniczałam chleb rano, bo na pierwsze śniadanie, jak zjadłam za dużo chleba, to mi cukier skakał. Ale dopełniałam to innymi rzeczami: jajecznicą, serkiem wiejskim, warzywami na patelnię, pomidorami tudzież innymi warzywami. Dzieki temu nie chodziłam głodna.
 
Dziewczyny - mam jeszcze pytanie. Odebrałam wyniki hemoglobiny glikowanej i mam 5,44%. Zgodnie z podanymi wartościami referencyjnymi - mieszczę się w normie. Ale co to dokładnie oznacza? Wiecie, co to mówi o mojej cukrzycy?
 
IzaBk trzymam kciuki za wizytę. Oby wszystko było dobrze.

AgMich odpoczywaj Kochana jak najwięcej. Oby te skurcze Ci szybko przeszły a dzidzia siedziała grzecznie w brzuszku.

Ja nadal na chodzie. Co dzień mam gorszy humor. Tym bardziej, że prawie całą ciążę miałam zagrożoną, a jak jest już dobrze to małemu się nie spieszy:-(

Paski do glukometru już mi się kończą, a myślałam ,że starczą do porodu.
 
reklama
Do góry