reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Hej dziewczyny mogę dołączyć? 😊
to moja 2 ciąża i znowu cukrzyca ciążowa....ech, no ale co począć 😉 mam do Was pytanie odnośnie śniadań....u mnie po 1 kawałku chleba żytniego z wędliną, pomidorem i ogórkiem cukier 140-150, po nabiale też lipa, jedynie niski cukier miałam jak zjadłam 1 jajko gotowane i pół pomidora i kawałek ogórka, ale po tym w niedługim czasie byłam głodna...macie jakiś sprawdzony patent?😉
 
Hej dziewczyny mogę dołączyć? 😊
to moja 2 ciąża i znowu cukrzyca ciążowa....ech, no ale co począć 😉 mam do Was pytanie odnośnie śniadań....u mnie po 1 kawałku chleba żytniego z wędliną, pomidorem i ogórkiem cukier 140-150, po nabiale też lipa, jedynie niski cukier miałam jak zjadłam 1 jajko gotowane i pół pomidora i kawałek ogórka, ale po tym w niedługim czasie byłam głodna...macie jakiś sprawdzony patent?😉

Witamy w grupie cukrzycowych mam.
Może sałatka: warzywa, jajko (lub mozarella), kasza gryczana albo ryż brązowy (makaron pełnoziarnisty), oliwa i zioła. Musisz sprawdzić jaka ilość węglowodanów Ci podejdzie.. Czy możesz sobie pozwolić na 50g kaszy czy więcej...
Cukry na czczo masz ok? Który tydzień ciąży? Sama dietą regulujesz czy dodatkowo insulina? 😉
 
Ja mam max.110 jak zjem 2 parówki i dwa jajka gotowane. I to bardzo syte też.
Hej dziewczyny mogę dołączyć? 😊
to moja 2 ciąża i znowu cukrzyca ciążowa....ech, no ale co począć 😉 mam do Was pytanie odnośnie śniadań....u mnie po 1 kawałku chleba żytniego z wędliną, pomidorem i ogórkiem cukier 140-150, po nabiale też lipa, jedynie niski cukier miałam jak zjadłam 1 jajko gotowane i pół pomidora i kawałek ogórka, ale po tym w niedługim czasie byłam głodna...macie jakiś sprawdzony patent?😉
 
Hej dziewczyny mogę dołączyć? 😊
to moja 2 ciąża i znowu cukrzyca ciążowa....ech, no ale co począć 😉 mam do Was pytanie odnośnie śniadań....u mnie po 1 kawałku chleba żytniego z wędliną, pomidorem i ogórkiem cukier 140-150, po nabiale też lipa, jedynie niski cukier miałam jak zjadłam 1 jajko gotowane i pół pomidora i kawałek ogórka, ale po tym w niedługim czasie byłam głodna...macie jakiś sprawdzony patent?😉
Czyli widzę że zaczynasz z podobną wiedzą jak my :(
Może masz bazę potraw,trików z 1 ciąży to będzie Ci łatwiej ....
W kazdym razie witam i ja
 
Witamy w grupie cukrzycowych mam.
Może sałatka: warzywa, jajko (lub mozarella), kasza gryczana albo ryż brązowy (makaron pełnoziarnisty), oliwa i zioła. Musisz sprawdzić jaka ilość węglowodanów Ci podejdzie.. Czy możesz sobie pozwolić na 50g kaszy czy więcej...
Cukry na czczo masz ok? Który tydzień ciąży? Sama dietą regulujesz czy dodatkowo insulina? 😉
Leci 27 TC, na razie reguluje dietą, ale 30.05. mam diabetologa i się okaże czy nie włączy insuliny. Na czczo tez rożnie bywa, czasami ok ale w górnej granicy czyli 87-89, a czasami i 94...ostatni posiłek jem o 21:30 i to jest pół kostki twarogu że szczypiorkiem.
 
Czyli widzę że zaczynasz z podobną wiedzą jak my :(
Może masz bazę potraw,trików z 1 ciąży to będzie Ci łatwiej ....
W kazdym razie witam i ja
No właśnie w 1 ciąży i tak skończyło się na insulinie bo nie mogłam opanować cukrów na czczo, z tymi po śniadaniu też miałam trochę problemów.
 
reklama
Do góry