reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
To nie ma co sie zamartwiac tylko poczekac i za miesiac zrobic badanie i wyjdzie. Zobaczysz-bedzie dobrze ;)
 
Witaj Magda, ja obecnie skonczylam 7 m-c ciazy, co 4 tyg mam badania i w ubieglym m-cu wyszedl mi tez sladowy cukier w moczu, wczoraj mialam nastepna wizyte i juz go nie bylo. Na tamto zdarzenie (obecnosc cukru) lekarz spytal mnie sie ile tego dnia pilam i czy jadlam cos slodkiego - rzeczywiscie tego dnia do wizyty wypilam tylko ok 2 l plynu (co lekarz i polozna stwierdzili ze stanowczo za malo), mocno slodkiego raczej nie jadlam. Ale wczorajsze wyniki nie pokazaly zupelnie nic. Rzeczywiscie moze poczekaj do nastepnego badania albo sama potworz sobie za jakies dwa tygodnie w laboratorium tak na wlasna reke. Na razie nie przejmuj sie tym, w moczu generalnie nie powinno byc w ogole cukru ale sladowa ilosc jeszcze nie musi o niczym groznym swiadczyc.
 
ja tez miałam cukier w moczu pod koniec ciąży, ale była to tylko wina tego ze jadłam dużo słodyczy, przed wizytą u lekarza starałam się nie jesc i wtedy nie było cukru, więc nie ma się co martwić na zapas :)
 
witam szukałm w necie czegoś na temat cukrzycy ciązowej i znalazłam ja tez miałam ostatnie wyniki 28 lipca i w moczu wyszło mi aż 250mg/dl cukru ale za to po posiłku miałam tyllko 95 a więc nie rozumiem zupełnie lekarz nic nie powiedział tylko kazał mi zrobic test na obciążenie 75g glukozy może ktos napisze mi czy nic nie grozi dla mojego maluszka trzymam diete cały czas i nie mam pojęcia skąd takie wyniki pomózcie !!!!
 
Hej wszystkim mamusia.

chcialam sie zapytac czy ma moze ktoras z Was cukrzyce albo chciaz problemy ze skokami cukru we krwi?
Zdarzylo mi sie w sobote miec straszne dusznosci, z zawrotami glowy, trzesienie sie calego ciala od wewnatrz, i duze wybuchy ciepla. Przytrafilo mi sie to w sklepie i czulam ze musze cosik zjesc i napic sie szybko. Wzielam pierwszy napoj z polki i ciesteczka, zanim doszlam do kasy to wsio wpalaszowalam-a zawazem sie lepiej poczulam. W niedziele nic mi nie bylo, a w poniedzialek i dzis na nowo mam te same objawy, i po wypiciu herbatki z cukrem mi jest lepiej.
Ja nigdy nie chorowalam na cukrzyce, dlatego nie wiem jak mam postapic, czy jest to normalne w ciazy w 34 tc czy mam alarmowac i dzwonic do poloznej. Prosze poradzcie gdyz tu w Holandii, to jest zupelnie inny system prowadzenia ciazy.
 
Ja na szczęście cukrzycy nie mam, ale pod koniec ciąży miałam podwyższony cukier, nie wiem czy objawy które opisujesz świadczą o cukrzycy, ale powinnaś skontaktować sie z lekarzem, żeby zbadał Ci poziom cukru, ponieważ nieleczona cukrzyca w ciąży jest groźna dla dziecka :-[
 
PaulinaAnna takie objawy jak opisujesz wskazują faktcznie możliwość cukrzycy. Nie możesz tego lekceważyć. To poważna sprawa, ale w porę wykryta całkowicie do opanowania. Trzeba mieć tylko świadomość, że się ma cukrzycę - a do tego trzeba zrobić badania poziomu cukru. Nie zastanawiaj się tylko pędź na badania a na pewno wszystko będzie dobrze.

I jeszcze coś...to, że nie miałaś nigdy cukrzycy nie oznacza że teraz nie możesz jej mieć. Właśnie pod koniec ciąży lubi się ona ujawnić. Do rutynowych badań w Polsce należy właśnie badanie poziomu cukru po obciążeniu glukozą. Wykonuje się je u wszystkich kobiet w 26-28 tygodniu ciąży.
 
ja tez mialam podwyzszone wyniki cukru w koncowym okresie ciazy, ale powiem ci, ze takich objawow jak ty - nie mialam i nie jestem pewna czy wskazuja one w rzeczywistosci na cukrzyce. moze po prostu potrzebowalas troche gukozy, bo zrobilo ci sie slabo? ja bym sie jednak zwrocila do lekarza, bo takie "sensacje" moga, wedlug mnie, wskazywac na oslabienie, moze anemie...a moze powinnas skontrolowac sobie cisnienie krwi? w kazdym razie poradz sie lekarza.
wszystkiego dobrego
m
 
reklama
Do góry