reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kaska76

Na pewno będziesz miała. To badanie robi się standardowo pod koniec ciąży, o ile się nie mylę jakoś w okolicach 36 tygodnia.
Ja miałam robiony ponieważ taki jest wymóg akurat na Karowej (w innych miejscach pewnie też) w czasie diagnostyki cukrzycy.

To jest badanie które ma ujawnić ewentualne zasiedlenie Twoich dróg rodnych przez niebezpieczne dla dziecka (w czasie porodu) drobnoustroje. Jeśli nie ma to OK, a jeśli są, koniecznie do badania wykonuje się antybiogram i w czasie porodu podaje się rodzącej zgodnie z owym antybiogramem antybiotyki
 
reklama
Cześć dziewczyny!

Dziękuje Wam za wypełnienie ankiety na temat „Sposobu odżywiania kobiet w ciąży”. Jestem Wam bardzo wdzięczna za to. Jeśli któraś z Was nie wypełniała jej jeszcze i ma ochotę to uczynić podaje link:

Sposób żywienia kobiet w ciąży - www.ankietka.pl

Z góry dziękuje Wam i good luck w czasie porodu- będzie dobrze, trzymam kciuki!!! Pozdr.

Ania
 
kaska76

Na pewno będziesz miała. To badanie robi się standardowo pod koniec ciąży, o ile się nie mylę jakoś w okolicach 36 tygodnia.
Ja miałam robiony ponieważ taki jest wymóg akurat na Karowej (w innych miejscach pewnie też) w czasie diagnostyki cukrzycy.

To jest badanie które ma ujawnić ewentualne zasiedlenie Twoich dróg rodnych przez niebezpieczne dla dziecka (w czasie porodu) drobnoustroje. Jeśli nie ma to OK, a jeśli są, koniecznie do badania wykonuje się antybiogram i w czasie porodu podaje się rodzącej zgodnie z owym antybiogramem antybiotyki

Dzięki za odpowiedź..
To ja jeszcze mam trochę czasu... :-)
Teraz 6-tego jadę do poradni, ciekawe co mi powiedzą :-)
 
Bardzo Wam dziekuję za pomoc.
EffciaF, kiedyś pisałam na lipcówkach, stąd Cie pamiętam, ale jakoś tak zostałam z dziewczynami na wątku "ciąża po poronieniu"..
Pocieszyłyście mnie, a juz sie tak martwiłam.
Dobrej nocy, i jeszcze raz dziękuję.
 
Zadam głupie pytanie, co to za badanie posiew z szyjki macicy i po co się je robi? Nie przypominam sobie, żebym miała takie robione ;-(

Ja mialam robione to badanie przy przyjęciu na oddzial do kliniki jak robili mi krzywa cukrową, u nich to standard. Bo zwykle jak napisała Moniqsan robi sie to pod koniec ciązy. Jade dzis po wynik i lece do mojej gin.MIlego dnia dziewczyny:)
 
Witajcie cukiereczki!
Piękny dzień, ale nastrój :baffled:. Na czczo dziś miałam 90, a godz po śniadaniu 150 :szok:. Chyba trochę przesadziłam z tym śniadaniem - a zjadłam tylko 3 połówki bułeczek z wędlinką i pomidorkiem. Do tego kubek kawy naturalnej. Nic nie rozumiem:baffled:. Idę sprzątać.
Udanego, słonecznego dzionka.
Co do posiewu, to ja dziewczyny nie miałam nic takiego a już 37 tydz. Nie mam pojęcia, co miasto to inne procedury.
Buziaczki
 
Witajcie po krótkiej przerwie, którą poświęciłam na latanie po lekarzach:)
Szwedka zjadłaś dobrze, najpewniej ta 3 bułeczka dobiła;) mało a często to hasło nasze przewodnie mi diabetelog mówiła, że 2 kanapki na raz to max
A propos diabetologa...wkurzyli mnie, siedzisz jak głupia 3 godziny, latasz od gabinetu do gabinetu ( pielęgniarka, dietetyczka, diabetolog) w każdym z nich słyszysz coś innego, u pielegniarki kiedy poprosiłam o sprawdzenie glukometru płynami kontrolnymi bo mi 250 wyskoczyło, co raczej jest niemożliwe bo bym to w samopoczuciu odczuła, że jak jem ryż z warzywami ( 3 łyżki ryżu brązowego) to co się dziwię :angry: i że glukometr jest sprawny, pani dietetyczka zadowolona, że w końcu przytyłam i jem węglowadany złożone czyli owy wspomniany ryż:) ( po którym zazwyczaj ledwo do 120 dobijam)
U diabetologa też meksyk , bo dostalam ochrzan,że sie nie pojawiłam wcześniej skoro ranne cukry na poziomie 92-100, i że szybko zwiększamy insulinę i nie MOGĘ jechać na takich wysokich cukrach rano- dziwne bo wcześniej miałam wyższe i jakoś nie było takiej reakcji no ale teraz w gabinecie asystowała praktykantka to wiadomo:baffled: no i pokazałam lekarce wynik z USG, gdzie wyszło, że mały wymiarami wyprzedza wiek ciąży o 2 tygodnie, ale z serduchem wszystko ok to nawet nie spojrzała, tylko tego że duży się przyczepiła, moja ginekolog prowadząca w ogóle powiedziała że te dwa tygodnie różnicy to żaden problem, ważne że dziecko jest proporcjonalne, a aparaty USG też mają swoją tolerancję, no i termin porodu jest obliczany wg 28 dniowego cyklu a mało która kobieta ma taki. Ale pani diabetolog już stwierdziła, że teraz to trzeba mieć na mnie baczniejszą uwagę- a dodam,że hemoglobina glikocostam bardzo dobra 5,2 - cukry też mi nie skacza nie wiadomo jak, kurczę nie sądzę żeby na te wymiary miała wpływ moja cukrzyca ( a raczej lekka nietolerancja wczoraj po obiedzie - warzywa+ ryba + chlebek pomiar 105, a po kolacji jogurt fantasia + kanapka ( padłyby na zawał) - 98 ) zresztą sama pani doktor diabetolog powiedziała, że wyznacznikiem makrosomii jest obwód brzuszka w stosunku do obwodu głowy jeśli jest większy to jest nie halo ale u mnie JUNIOR jest proporcjonalny! Mówię Wam ciśnienie mi podnieśli na maxa jeszcze dostałam do zrozumienia, że jeżeli chce rodzić w szpitalu wojewódzkim to muszę się pojawiać na wizyty w poradni tamtejszej, chociaż mam dobra prowadzącą lekarkę do której chodzę prywatnie i mam kompleksową opiekę, na to usłyszałam że jak chce rodzić w szpitalu w swoim mieście to ok a jak u nich to wypadałoby mieć historię u ich lekarza ginekologa!!!! Tak jak to ja bym miała się jeszcze w jakiś sposób tam starać aby miec zapewniony poród w tym szpitalu, a co to moja wina, że mi się ta nietolerancja przyplątała :szok:Normalnie mnie trzymało cały wieczór wieczór. Podejście fantastyczne:crazy:
 
Nikuś - dzięki, bo się przeraziłam. Moja diabetolog powiedziała, że na czczo ma być do 100, a po godzinie po posiłku do 140, jeśli tak jest, to ok. Ależ ona panikuje. Moja malutka też wyprzedzała o 2 tyg i 3 dni wiek ciążowy i jeszcze wtedy nie miałam cukrzycy i było wszystko ok. Nie bierz jej tak do głowy.
Jestem z tobą :tak:.
 
reklama
Dzięki Szwedka za wsparcie:)
oprócz tych na czczo( chociaż dzisiaj 95) mam dobre cukry, czasem się zdarzy jakiś skok ale to po ewidentnych grzechach;)
dziś przygotowuje jedzenie na parapetówkę , słodkości , sałatki i mięska i postanowiłam zrobić eksperyment - może głupi ale chcę się przekonać, zjadłam małego gofra z kremem, 3 łyzki sałatki owocowej,kawałek szynki w galarecie, mały joguort owocowy, zapiłam połową szklanki soku pomaranczowego bez cukru i oto wyniki:
po 30 min - 156
po 60 min - 138 ( czyli juz w mojej normie)
potem dopisze po 2H
co sądzicie?

Moje wyniki po obciążeniu 75 g były takie
na czczo - 109
po 1h- 168
po 2h - 81
czyli ze względu na wynik na czczo, trafiłam do diabetologa.
ja myślę że mam lekką nietolerancje glukozy a nie cukrzycę.
Oczywiście nie mam zamiaru tak jeść , od jutra normalna dietka - moje jogurciki naturalne, warzywka , rybka z folii, i tuńczyk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry