reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja tez nie mogłam jesc nic razowego- chleba, makaronu itp. Najlepiej to spróbuj zmienic chleb. Ja jadalam IG albo probody i potym cukry najlepsze :-)
 
reklama
wronka001 za miesiąc wizyta przy złych cukrach /??? :szok:ty tam dzwoń i napastuj tę swoją doktor ! u mnie wizyty co 2-3 tyg zwykle były. Wiesz jak może to się skończyć ?? czytałaś skutki cukrzycy ??:szok: a weź spróbuj w ogóle odstawić chleb i robić kanapki na waflach ryżowych. zobacz czy po tym skoczy ci cukier. Mi wyobraź sobie po szklance wody raz tak skoczył, że nie mogłam uwierzyć aż, gdzie drugim razem po kawałku tortu było wszystko ok. Nie zrozumiesz czasami tych cukrów, niestety.

ja dzisiaj po wizycie u diabetologa. Glukoza zaliczona, tylko w domu później dostałam takiej delirki że aż męża z pracy ściągnęłam bo się bałam zostać z dzieckiem sama w domu :szok:ręce latały, serce kołatało... szok. ale wynik całe szczęście w miarę ok bo na czczo 99, po godzinie i dwóch w normie cukry. Mimo to zaprosili mnie już na szkolenie i dadzą glukometr do mierzenia.
 
Elleni, bez przesady, nie strasz dziewczyny! Wiadomo, że cukrzyca to poważna choroba i może negatywnie wpływać na dziecko, ale pojedyncze cukry rzędu 130-140 nie są takim zagrożeniem. Masz rację co do tego, żeby się skontaktować z diabetologiem, bo trzeba będzie zwiększyć insulinę. Wronka, u większości z nas chleb probody był wybawieniem, jeśli masz możliwośc, to kup go i przetestuj. Węglowodany też musisz jeść, nie możesz ich zupełnie wykluczyć.
 
hej dziewczyny... daaaaaaaawno mnie tu nie było, ale jak zobaczyłam , ze jeszcze tutaj piszecie to zamarłam... nie moglam uwierzyć... forum przerodzilo sie w forum mamusiek ... cudnie...nadrobilam troche postów. Jak wasze dzieciaczki szybko rosną, jak ten czas szybko leci. Moja Zuzia tez juz bedzie miala niedlugo 4 miesiace. Rosnie nam ta pannica . wazy juz ponad 6,5 kg/ pediatra nazwał ją " klocuszkiem" dalej pije mleczko modyfikowane, niestety nie mialam pokarmu- kompletnie nic... susza...zazdroszcze Wam , ze mozecie karmic piersia. zauwazyłam, ze dyskusja na temat szczepien. ja szczepie zwyklymi, nie wykupuje szczepionek ale powiem żal tych dzieci a szczegolnie wtedy gdy szczepi jakas opryskliwa bez podejscia do dzieci " baba". nie wybieram sie na glikowana, zreszta nie mialam takiego zalecenia. ale cukry mi sie unormowały, wszystko ok...tesknie za byciem w ciazy tzn chyba bardziej za zdrowa dieta... teraz nie umiem sie zdyscyplinowac i niestety nadrabiam to co stracilam w ciazy... koszmar... Pozdrawiam serdecznie...
 
cukry rzędu 140 nie są żadnym zagrożeniem :-)w niektórych województwach takie są normy!!!
natomiast 99 na czczo to trochę dużo...

no widzisz, a ja przy nieco wyższych dostałam już insulinę, a jak miałam 140 w dzienniczku wpisane po którymś posiłku to kazała zwiększać dawkę insuliny więc zależy co dla kogo jest wysokie. Wszystkie wartości pow 130 miałam zaznaczone w dzienniczku czerwonym kółkiem
żeby cukry były ok to nie mogłam przekroczyć 130 na diecie, a najlepiej 120. (Na czczo miałam zawsze cukier w normie 85-89-90) Norma jest do 130 z tego co diabetolog mi mówiła więc 140 o których ty piszesz to już dla mnie są za wysokie.

99 to pod górną granicą, wiem. Nawet wg norm USA jak wczoraj się dowiedziałam to już jest sporo podwyższony cukier bo u nich na czczo powinno być do 94

Gusiak88 ja nie straszę ale warto wiedzieć z czym cukrzyca dla dziecka się wiąże. to nie takie hop siup, wstrzyknąć insulinę i po sprawie bo jeżeli robią po porodzie dziecku echo serca to znaczy, że powikłania mogą być dużego rzędu. ja w pierwszej ciąży byłam całkiem nieświadoma, myślałam... aaa... zjem kawałek tortu, wstrzyknę więcej insuliny i sie wyrówna cukier. Teraz już na to trochę inaczej patrzę. Owszem masz rację, że jednorazowe wypadki 140 to nie tragedia bo najgorsze są właśnie powtarzające się skoki cukru ale wronka001 nie napisała że to jednorazowe bo dzisiaj może do 140 skoczyć, a jutro do 160 także lepiej wiedzieć niż być nieświadomym :-)
 
u mnie <a to było w grudniu 2013> norma na czczo była do 90, a godz po posiłku do 120 i przy wartościach powyżej 120 już miałam zwiększać insulinę. 140 to jest normalna norma, a nie dla ciężarnych - po ciąży masz mieć 2 godz po posiłku do 140.
 
reklama
no właśnie, te normy dla ciężarnych troszkę inaczej się przedstawiają dlatego ja napisałam,że przy 140 miałam już zwiększać insulinę, a przy niewiele większych wartościach diabetolog zadecydowała mi ją w ogóle wprowadzić.

teraz na czczo mam 99 i kazała się umówić na szkolenie, dostanę glukometr ponownie i znów mierze mnie czeka. Jak w 10 tyg mam takie cukry (po posiłku niby mówiła,że są ok ale wartości nie podała bo przez telefon rozmawiałyśmy) to co będzie później :szok: bankowo będę znów miała z nimi problem i oby dietą się udało teraz zwalczyć.:-(
 
Do góry