reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aga no panik, no stres :-) Mysle ze zupa tak Ci nie podbila szybciej chleb. Mnie dzis i wczoraj cukry jakies takie nie zabardzo dobre i jutro tez mam wizyte u ginekolog diabetolog ale trudno sie mowi. Jak sie ma pare ponad norme to nie stresuj sie gorzej gdybys miala pare dni caly czas wysokie.
 
reklama
Witajcie aga nie stresuj się.
Ogólnie czasem cukry nie wiadomo czemu szaleją.

Mnie dziś zaskoczyła obecność ketonow. Bo normalnie jadłam w nocy nawet ale chyba w dzień wczoraj miałam mega niskie cukry czy to może wynikać Ze szybko Wczoraj organizm mój trawil? Tym bardziej ze dwa posiłki jadłam w aucie w drodze.

Dziś się nie Przejmuje myślę że jednorazowa akcja nie zaszkodzi malutkiej....
A głowa mnie znowu dziś boli Strasznie!!!!

Trzymam kciuki za Wizyty
 
Katagorka współczuję bólu głowy, trzymaj się tam jakoś!

Gosik mi diab nie kazała sprawdzać ketonów póki co...

Jimena tak jak Aga napisała śladowe ilości jak się czasem pojawią to nie powód do zmartwień...

Aga a może ten Twój chleb zrobili z trochę innej mieszanki i tak podbiło dlatego? Ja już tylko ten IG mogę jeść:/ i razowy i graham ostatnio podbijały za bardzo:/

Poza tym coś ostatnio nie ma dnia u mnie bez złego wyniku - przynajmniej raz dziennie ponad 130:/ Jutro mam wizytę u gina to obejrzy Małego w jakim tempie rośnie teraz...

Dziewczyny jak to u Was było - przy jakich wynikach włączali Wam insulinę? Może i u mnie lepiej byłoby włączyć, skoro mimo diety są takie wyniki...
 
Katagorka jak posilki w biegu to calkiemmozliwe z tymi ketonami, ja ostatnio po diabetologu, do ktorego musze jechac do innego miasta bo u mnie nie ma, i lataniu przez pol dnia to przez kilka dni nie moglam dojsc do ladu z ketonami ;-) i zawsze jak mam takie jedzenie w biegu gdzies to sie pojaawialy, odziwo dzis rano nawet po moich wczorajszych skokach sie pojawily, a zjadlam przed snem normalnie kanapke jak zwykle. wspolczuje bolu, mnie tylko dokuczaly bole glowy na poczatu ciazy, moze przez cisnienie, pogoda dzis straszna, bynajmniej u mnie...

Dzieki dziewczyny za wsparcie, pewnie macie racje nie ma co sie martwic od razu ;-) od chleba watpie bo caly czas jem ten sam i na inne posilki mialam ok wyniki, chyba ze po prostu cos mi cukier swiruje pod wieczor, zobacze jak bedzie dzis, juz zjem co innego na obiad i zobaczymy, a w srode podpytam diabetologa .

chleb ja jadam jeden z biedronki, bodajze chyba zytni z ziarnami czy jakos tak, czasem kupie sobie bulke grahamke, ale probowalam tylko pol na jeden posilek i cukier czasem dobry czasem nie, moze zalezy z czym zjem.

ja insuliny na szczescie nie mam i juz mysle ze miec nie bede, w koncu u nie to juz koncowka :-)
 
Aga moze dlatego ze to koncowka.

Katagorka wspolczuje mnie wczoraj trochę pobolewala.

Verna jak masz ciągle albo dość dużo ponad normę to wtedy wprowadzają insulinę. Nie denerwuj się poczekaj co powie lekarz.

Ja nie mogę ustabilizować porannych cukrów ciągle są ponad normę mówiłam o tym i ze zwiekszylam o jedna jednostkę i powiedziała ze o tak ma zostac:-/

U mnie dzis piękna pogoda juz wyjelam botki i rozglądam się po szafie co nałożyć aby nie brać zimowej kortki:-D oby bylo juz tylko cieplej:-)
 
Cornelka podziel sie ta ladna pogoda ;-) u mnie paskudna od rana az sie nic nie chce...
ale z wiekszym ociepleniem to niech ta pogoda poczeka do mojego rozwiazania bo ja nie mam nic wiosennnego w wiekszym rozmiarze :-) a w tych co mam to musialabym od razu porozpinana chodzic
na sama koncowke to wlasnie liczylam na stabilizacje cukrow ;)
 
Łap;-)

Ja też nic nie mam i nie zamierzam juz kupować jakoś to bedzie:p ale wiosna mi się marzy spacery i w ogole:-)

Wydaje mi się ze właśnie chyba nie ma tej stabilizacji ale mogę się mylic
 
Aga pod koniec ciaży cukry szaleją i to bardzo :p Także spokojnie :) Mi diabetolog mowila ze czasem klada ciężarne pod koniec do szpitala bo nie moga sobie same poradzic z cukrami ;/
Co do insuliny to ja dostałam jak miałam 4 dni z rzędu ponad 120 i aceton w moczu ;/ Najpierw zaczynałam do śniadania a pozniej juz tez do obiadu bralam.
Co do chleba ehhhh masakra!!! Nic mi nie pasi ;/ Dzis po sniadaniu 124 z malego palca lewej reki a 112 prawej ;/
 
Gosil mam to samo z chlebem jeden mogę z biedronki ze słonecznikiem pol kromki. Jadłam długo tylko parówki ale ile można.

Ja mierze raz co wyjdzie starczy mi kłucia 8 razy dziennie to i tak wiele:-)

o nie deszcz pada:-(
 
reklama
Do góry