reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Zgrzeszyłam prze okrutnie dziewczyny. Przed chwileczką wciągnęłam cieplutką , pachnącą białą kajzerkę przyniesioną przez córkę ze sklepu i poprawiłam śledzikiem. Ciekawe jaki cukier będzie po tej pysznej bule. Aż się boję mierzyć... Jeszcze córka siedzi obok i wcina loda , a mi język ucieka nie powiem gdzie;-) ;) Ale nie dam się , będę silna. Na dziś grzeszków wystarczy.
Miłego dnia słodkie mamusie
Raz na jakiś czas nawet wskazane. :p
Ja dlatego chcę kupić erytrytol, żeby sobie robić domowe słodkości dla diabetyków... ;) No i postanowiłam, że na zawsze zmieniam nawyki żywieniowe, bo cholernię boję się cukrzycy... Koleżanka w pracy ma na insulinie (27l.) i to nic fajnego... :(
 
reklama
Dziewczyny. Byłam dzis u diabetologa. Dał mi nowy glukometr. Mam mierzyć przez 5 dni i nowa wizyta. Czy któraś z Was przyjmuje insulinę? Mi wyszedł wysoki cukier i myślę, że chyba na końcówkę mi włączą insulinę. Jak to wygląda. Ile razy trzeba się kuć. Czy to bardzo boli. Ja sobie chyba sama tego nie dam rady zrobić


Jestem w 36 tygodniu.
 
Dziewczyny. Byłam dzis u diabetologa. Dał mi nowy glukometr. Mam mierzyć przez 5 dni i nowa wizyta. Czy któraś z Was przyjmuje insulinę? Mi wyszedł wysoki cukier i myślę, że chyba na końcówkę mi włączą insulinę. Jak to wygląda. Ile razy trzeba się kuć. Czy to bardzo boli. Ja sobie chyba sama tego nie dam rady zrobić


Jestem w 36 tygodniu.
Lekarz Ci wszystko wytłumaczy. Dasz radę,to nie takie straszne.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Basiaa teraz mam tylko na noc póki co to kłuję się o 22 i tyle. ale w poprzedniej ciąży oprócz tego kułam się przed każdym głównym posiłkiem drugim rodzajem insuliny wiec w sumie 4 razy. Da się to przeżyć choć ja jestem z tych bojacych się igieł. Insulina o tyle jest ok ze jak chcesz zjeść coś bardziej słodkiego to podajesz sobie troszkę więcej insuliny i możesz poszaleć. Ja wtedy byłam na dwóch weselach i spokojnie ustaliła z dietetykiem jak to rozegrać i pojadlam i cukry były ok.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jeśli nie napniesz mięśnia w ręce to nie boli. Ja się kłuję w ramię bo w udo mnie bardziej boli i nie lubię. Niestety nie kłujesz się po posiłku tylko przed podajesz taka krótko działająca i ona ma spowodować ze ten cukier nie wzrośnie po posiłku za wysoko. Może być tak że jeśli masz problem tylko ze śniadaniem to dostaniesz insulinę tylko przed tym posiłkiem. Ja jutro mam wizytę także zobaczymy czy jakaś insulinę mi dołączy czy nie. A robie Basiu naprawdę już mało zostało. W poprzedniej ciąży kułam się tak od 25 do 37 tc. Nie wspominam tego najlepiej ale do przeżycia. Zaraz po porodzie cukrzyca zniknęła.

Dziewczyny a ile przytylyscie od początku ciąży ? Bo ja jeszcze mam niskotluszczowa i nie wiem czy bardziej schudłam od tej czy od drugiej diety.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jeśli nie napniesz mięśnia w ręce to nie boli. Ja się kłuję w ramię bo w udo mnie bardziej boli i nie lubię. Niestety nie kłujesz się po posiłku tylko przed podajesz taka krótko działająca i ona ma spowodować ze ten cukier nie wzrośnie po posiłku za wysoko. Może być tak że jeśli masz problem tylko ze śniadaniem to dostaniesz insulinę tylko przed tym posiłkiem. Ja jutro mam wizytę także zobaczymy czy jakaś insulinę mi dołączy czy nie. A robie Basiu naprawdę już mało zostało. W poprzedniej ciąży kułam się tak od 25 do 37 tc. Nie wspominam tego najlepiej ale do przeżycia. Zaraz po porodzie cukrzyca zniknęła.

Dziewczyny a ile przytylyscie od początku ciąży ? Bo ja jeszcze mam niskotluszczowa i nie wiem czy bardziej schudłam od tej czy od drugiej diety.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
Jutro kończę 14 tc i schudłam 3 kg.

Dzisiaj wieczorem miałam cukier 146. Pojeździłam rowerem pół godziny i cukier spadł do 74. [emoji32]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Evee tak wcześnie ta cukrzyca? Współczuję. Musisz więcej się ruszać od razu po jedzeniu aby to tego 140 nie dochodziło. Ja niestety teraz już tylko leżę wiec musze samym jedzeniem dać radę.
Ja ta cukrzycę później dostałam wiec najpierw przytyłam a teraz chudne więc w sumie mam 2kg na plus a jestem 32+4. I ciągle waga spada wiec nie wiem czy nie dorownam tej wyjściowej.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oj te kilogramy, jeśli jest z czego chudnac to ok ale zeby nie wazyc za malo, bo potem problemy z kp, zmęczenie itd.
ja obecnie jestem 16/17 tc, insulina na noc od 8tc, i w sumie waga bez zmian, mam tez nadczynność tarczycy ale póki co bez leków, choc dziś widziałam tsh bardzo niskie, nizsze.niz ostatnio. Pani dr 3 tyg ns urlopie była, dzis 8 ciężarnych, a zawsze jedna góra dwie. ale szybko szlo ;)

Baaasia wkłuwanie insu nie boli raczej, ale czasem coś zle poceluje, i siniaki ze hej. Teraz igly zmieniam baaardzo rzadko, gdy już boli wklucie, w ramię nie próbowałam, na razie rysuje kółka gdzie robie zastrzyk bo inaczej znaleźć nie moge starego znaku ;)
kurcze kuchenne rewolucje oglądamy, ściska mnie w żołądku. No pora na wyzerke ;)
 
Do góry