reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Wiesz to jeśli kazał ci jedynie odstawić słodycze i nie jeść maki przennej to dziwnie ale cieszę się ze u ciebie to działa. Mi Wszytsko podnosiło cukier nawet zodkiewka. Z kolei lody zjedzone wieczorem powodowały ze cukry były w normie wiec to naprawdę u każdego jest indywidualnie.
Jak.juz pisalam wczesniej moja cukrzyca jest stwierdzona na podstawie przekroczenia normy na czczo o 2 mg. Musialabyn mieszkac przy laboratorium ktore otwieraja o 5rano, zeby zmieścić sie w tych wysrubowanych normach dla ciezarnych. Jak sama wiesz uczucie glodu na czczo może podnieść poziom cukru we krwi, a ja mieszkam 35minut od laboratorium które otwieraja o 8, a ja budze sie o 5 rano, - co dodatkowo wplywa na poziom cukru. Moja krzywa po godzinie od wypicia glukozy to 108, a po 2h 95, wiec tolerancje na cukier mam naprawdę dobra. I moze tez dlatego tylko takie a nie inne wytyczne dostałam od diabetologa.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Dziewczyny mam techniczne pytanie. Byłam w szpitalu na spotkaniu z dietetykiem odnośnie cukrzycy. Zapytałam o glukometr dostałam odpowiedź, że dostanę go w aptece. Czy tak faktycznie jest? Ma to niby być Contour Plus One. Czy tak mogę iść do apteki i go otrzymam czy potrzebny jest jakiś dokument od ginekologa lub diabetologa?
 
Dostaniesz ale czy akurat ten to trudno powiedzieć. Paski musisz sama dokupić.
A diabetolog Ci nie dał?
Nie byłam u diabetologa tylko u pielęgniarki w szpitalu na szkoleniu z diety. Wyczytałam w necie że dostanę w aptece glukometr jak przedstawię receptę na paski. Zobaczę jeszcze co i jak moze zapiszę się do poradni diabetologicznej. Dzięki ;-)
 
reklama
Nie byłam u diabetologa tylko u pielęgniarki w szpitalu na szkoleniu z diety. Wyczytałam w necie że dostanę w aptece glukometr jak przedstawię receptę na paski. Zobaczę jeszcze co i jak moze zapiszę się do poradni diabetologicznej. Dzięki ;-)
U nas tez tak było dostaliśmy receptę na paski i przy ich zakupie w aptece dali nam odpowiedni glukometr za free.
 
Do góry