reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja w ciągu dnia już aż tak nie mierze non stop bo od ponad 2 miesięcy nie miałam w ciągu dnia żadnych przekroczeń, wiec mierze albo np co 2 dzień albo np jakiś jeden pomiar dziennie no i oczywiście codziennie rano
To jaki masz cukier w ciągu dnia. I po jakim czasie mierzysz
 
reklama
Czy któraś z was ma skoki cukru? Dziś godzinę po obiedzie czuję że mi słabo a serce wali jak szalone. Mierze a tu 197. Myślicie że to od tego? (Dodam że cierpię na nerwice. ) Nie wiedziałam co robić więc zaczęłam chodzić po domu i pić wodę , cukier spada. Już nie mogę,aż się popłakałam z tej bezsilnosci. A to dopiero 24tc
 
Spokojnie ja obecnie mam 28tc i do tego 26jednostek insuliny na noc. W dzień wszystko w normie wręcz idealnie a te na czczo rosną i rosną. Dostałam skierowanie do szpitala na piątek na ustalenie dawki insuliny. Prawdopodobnie urodzę troszkę wcześniej.
Kurde ja mam podobnie. Teraz mam 12j na noc a cukier coraz większy na czczo. Nawet się zastanawiałam czy nie opuścić że 2 dawek żeby zobaczyć jaki będzie cukier. Ja obecnie 24tc. Mam mieć CC tydzień przed terminem.
Skąd przekonanie że urodzisz wcześniej?
Choć jak teraz patrzę to 2 znajome co były na insulinie w ciąży urodziły wcześniej. Jedna nawet w karetce bo nie zdążyli dojechać do szpitala
 
Tzn jak dla mnie to nie muszę rodzic wcześniej. Lekarze tylko tak mówią ze ciąże na insulinie kończy się szybciej. Nie wiem ile w tym prawdy ale od dziś leżę w szpitalu na patologii ciąży wiec dowiem się więcej pewnie
Ja brałam insulinę wieczorem, co prawda tylko 5 jednostek a urodziłam 4 dni po terminie
 
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza z wynikami na wizycie. Miałam zawsze za wysoki cukier na czczo (jestem w 12 tyg.) i miałam też krzywą. Wyniki: na czczo 101, po godzinie 146, a po 2 h 111. Moja pani doktor nawet się nie przejęła tym wynikiem i powiedziała, że wszystko ok. A podobno cukrzycę stwierdza się nawet jak jeden wynik mam za wysoko. Co mam myśleć?
 
reklama
Ja biorę 26 jednostek na wieczór. W szpitalu kazali mi się zgłosić w 38tc na oddział.
Mi lekarz kazał zgłosić się do szpitala w dniu terminu ale tylko dlatego że pierwszego syna urodziłam 2 tygodnie po terminie. U w sumie dobrze zrobił bo córka przy tej mojej cukrzycy urodziła się 4 dni po terminie z wagą 3510g. Jakby mi wywołali poród wcześniej to byłaby dużo mniejsza
 
Do góry