reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
92 nie jest strasznym przekroczeniem, glukometr ma granice błędu jak każde urządzenie. Gdybyś cały czas miała wyniki ponad 90 do 100 i wyżej to potrzebna byłaby insulina. Po jednorazowym przekroczeniu nikt nie włączy insuliny. Godz po rozpoczęciu posiłku norma to 140. Masz niżej, może zjadlas za mało lub źle zbilansowany posiłek. Gdybyś miała codziennie takie cukry po posiłkach mogłoby to świadczyć że coś nie tak z łozyskiem. Po jednorazowej danej ciężko coś stwierdzić.
Zrób sobie poziom hemoglobiny glikowanej i zobaczysz czy w przeciągu 3 mies organizm sobie dobrze radzi z cukrem. Prawidłowy wynik to 4.8-6.0%
Mierz nadal cukry i zapisuj pomiary a dieta nie zaszkodzi.
Pamiętaj że cukier na czczo nie raz wybija z głodu, i powinien być badany max 8 h po ostatnim posiłku.
Z ciekawości sprawdziłam wynik krzywej z obciążeniem 75g, robiony w 25 tyg gdzie wyniki były następujące: na czczo: 4,53/ po godz 4,31/ po dwoch 4,87. Czyli w sumie równie niskie wyniki po tym słodkim ulepie jak teraz po posiłkach... diabetolog wystawił komemtarz ze wynik w normach. Wydaje mi się że gdyby było coś nke tak z łożyskiem to już bym o tym wiedziała bo co 3-4 tyg, ostatnie tydzien temu mam robione usg z przepływami, dziexko duże więc nie wiem o co może chodzić. Może taka moja natura... ale troche mi to spędza sen z powiek, nie ukrywam.
 
Może wina bilansu posiłków tzn stosunku węglowodanów, białka i tłuszczów ich proporcji. Wielkosci porcji. Ciężko mi powiedzieć. Ja przeważnie mam do 120, po samej zupie mam niskie do 90. Ale od jakiegoś 32tc wzrosły mi cukry te po posiłku i są wyższe, ale nadal w normie.
Jeśli przepływy i łożysko ok to bym na zapas się nie martwiła.
 
Może wina bilansu posiłków tzn stosunku węglowodanów, białka i tłuszczów ich proporcji. Wielkosci porcji. Ciężko mi powiedzieć. Ja przeważnie mam do 120, po samej zupie mam niskie do 90. Ale od jakiegoś 32tc wzrosły mi cukry te po posiłku i są wyższe, ale nadal w normie.
Jeśli przepływy i łożysko ok to bym na zapas się nie martwiła.
Dzisiejszy wynik 90 godzine po śniadaniu - jajecznica z 3 jajek, pomidor i kawa z mlekiem (wiem wiem grzeszek z tą kawą). Czy to za mało..? Kompletnie nie wiem jak łączyć te posiłki inaczej
 
Wg mnie mało a mierzysz godzinę od chwili zaczęcia posiłku? Jeśli nie masz cukrzycy zmierz dodatkowo 2h po rozpoczęciu. Prawidłowa glikemia powinna być wówczas do 140.
Do jajecznicy brak mi pieczywa 😉
Jesli nie masz cukrzycy nie masz co się martwić. Zrób sobie te hemoglobinę glikowana ona da ci jakiś obraz.
Kawa to nie grzech, sama pije z mlekiem 2% i mam po niej dobry cukier.
 
Wg mnie mało a mierzysz godzinę od chwili zaczęcia posiłku? Jeśli nie masz cukrzycy zmierz dodatkowo 2h po rozpoczęciu. Prawidłowa glikemia powinna być wówczas do 140.
Do jajecznicy brak mi pieczywa 😉
Jesli nie masz cukrzycy nie masz co się martwić. Zrób sobie te hemoglobinę glikowana ona da ci jakiś obraz.
Kawa to nie grzech, sama pije z mlekiem 2% i mam po niej dobry cukier.
Dziękuję! Mierzyłm godzine od zakończenia ale w takim razie teraz po 2gim sniadaniu zmierze godzine od rozpoczęcia. Dziękuję za rady! Bez kawki niestety żyć nie mogę więc codziennie rano musi być hehe :D
 
A widzisz mierzy się godz od chwili rozpoczęcia posiłku i po głównych posiłkach :) Zapewne miałaś wyższy niż 90 bo sam posiłek też zajmuje chwilę.
 
No to w takim razie sprawdzę po obiedzie :)) każdy mówił ze godzine po posiłku ale nie było sprecyzowane jak to odliczać :o
Na spokojnie sobie sprawdź po obiedzie 😊 Jeśli wynik będzie podobny to może twoja trzustka szybciej sobie radzi z cukrem 😁
Spokojnie i się nie martw jak będzie podobny wynik.
 
reklama
Cookie ma rację w zasadzie w twoim śniadaniu brak węglowodanów. Standardowo jajek w ogóle się nie liczy, pomidory tak ale w dużych ilościach chyba powyżej 5 szt, kawy nie liczymy jedynie mleko ale przy 2% również powyżej szklanki a wątpię byś robiła mleko z kawą a nie kawę z mlekiem.
 
Do góry