reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Gratuluję! 🙂Ja dziś sprawdzę jak u mnie z ziemniakami bo było ok ale godzinę po a dziś sprawdzę czy mi wcześniej nie skacze.
 
Gratuluję! 🙂Ja dziś sprawdzę jak u mnie z ziemniakami bo było ok ale godzinę po a dziś sprawdzę czy mi wcześniej nie skacze.
Dziękuje, mam nadzieje ze tak będziesz już do marca 💪🏻☺️ Ja to jestem podejrzliwy, czasem nie wierzący w siebie typ i czasem myśle czy na pewno wszystko robię ok 😜 ale diabetolog uspokoił mnie ze jak wyniki w normie to nie ma co wymyślać ☺️
Jeśli chodzi o ziemniaki to właściwie w ogóle ich nie jem ale zastanawiam się czy nie spróbować takich ugotowanych dzień wcześniej ☺️
 
Ja dziś zjadłam wątróbkę drobiową w mące
orkiszowej smażona z cebulą i ziemniaki i po pół godzinie 110, zmierzę jeszcze po godzinie ale chyba będzie ok. Ja też jestem podejrzliwy typ dlatego kontrowersyjne posiłki jak te ziemniaki mierze też po pół godzinie bo często jest tak że zakazane rzeczy szybko wybijają cukier i szybko on spada więc w godzinę po jest ok a tak naprawdę zafundowaliśmy sobie wyrzut cukru wcześniej🙂
 
Jestem po ostatniej już wizycie u diabetologa. Może komuś się przyda więc piszę.
1. Jeśli dziecko się nie odwróci i planowana będzie CC to wieczorem mam wziąć insulinę.
2. Przy SN zaczętym w ciągu dnia mam wieczorem już nie brać insuliny.
3. Jedzeniem w czasie porodu mam się nie przejmować, bo i tak w razie spadku dostanę kroplowke z glukozą i na nią organizm szybciej zareaguje niż to jeśli miałabym coś przekąsic.
4. Mam na tyle małą ilość jednostek, że mam nie martwić się skokami, bo nie przewiduje wielkich zjazdów cukru.
5. Do 12 tyg po porodzie mam zrobić krzywą a po porodzie jeść dowoli na co mam ochotę i sobie przez jakiś czas mierzyć cukier na czczo i po 2h.
6. Zaświadczenia nie muszę mieć od diabetologa, bo w książeczce mam wpis o cukrzycy i lekarz ginekolog wpisuje tam też poziom hemoglobiny glikowanej.
7. Do porodu dobrze mieć ostatnie wyniki hemoglobiny glikowanej i te od początku ciąży jeśli nie ma wpisów w karcie ciąży.

Mam teraz czekać na szczęśliwe zakończenie 😊 i w razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć jednostki nocnej insuliny.
 
Szczęściarą już na finiszu 😁 oby wszystko poszło gładko.
A ja dziś mam jakoś dziwny dzień. Rozbiłam śniadanie na dwie części po godzinie cukier 106 ale pół godziny później miałam zjazd do 75 aż się gorzej poczułam. Miała któraś z was taki poziom cukru w tak krótkim czasie od posiłku?
 
reklama
Dziewczyny, od 2 dni wychodzi mi cukier na czczo ok. 64 gdzie juz było spoko bo utrzymywał się na poziomie 80-90. Czy mozliwe, że za późno wstaje? Idę spać kolo 23 i wstaję koło 9:30 albo i później. Może za duża przerwa między posiłkami?
 
Do góry