reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ale cukier na czczo zawsze był dobry. Jestem załamana. Chyba zwariuje do wizyty w następnym tygodniu . ..piszą ze cukrzyca w ciazy powoduje poronienia w 1 trymestrze a jeśli nie dojdzie to poronienia to na pewno dziecko urodzilo sie z wadami !
 
reklama
Nie panikuj bo to najgorsze co możesz teraz zrobić. Skonsultuj się z lekarzem a on jak będzie trzeba da Ci insulinę albo pozostanie przy diecie. Cukrzyca w ciąży jest wtedy kiedy miałaś cukrzyce przed ciąża a cukrzyca ciazowa to jest nietolerancja węglowodanów w czasie ciąży. Na spokojnie ☺
Insuliny nie mam . Bo jem wszystko z niskim ig i mam cukry w normie. A jeśli byłaby to typowa cukrzyca to tez cukry są w normie?
 
Widzę że Akwarele mnie ubiegła 😁.
Akwarele jak tam cukry?
Haha 😁
A dziękuje całkiem niezle 😁 raz przekroczyłam w zeszłym tygodniu bo mnie napadło na zwykła bułkę (tak, była pyszna!🙈). U mnie już po 36 tygodniu, wiec zaczynam odliczać dni do końca 😊
A jak Ty się miewasz?☺️
 
Spokojnie. Po pierwsze zawsze możesz zadzwonić do diabetologa. Nie wiem czy chodzisz do poradni czy prywatnie ale ja np jestem w stałym kontakcie z moją diabetolog a widujemy się raz w miesiącu. Co do zdrowia maluszka to miałaś już usg połówkowe?
 
Akwarele miałam się całkiem dobrze do czasu aż cięcia nie przyniosła z przedszkola przeziębienia a do tego wczorajsza wizyta u dentysty zaowocowała bolesna nieprzespana nocą i dziś cukry mi skaczą. Po śniadaniu 142.
 
Ale cukier na czczo zawsze był dobry. Jestem załamana. Chyba zwariuje do wizyty w następnym tygodniu . ..piszą ze cukrzyca w ciazy powoduje poronienia w 1 trymestrze a jeśli nie dojdzie to poronienia to na pewno dziecko urodzilo sie z wadami !
Nie wiem gdzie tak piszą ale na Twoim miejscu nie czytałbym tego tylko wcześniej poszła do lekarza skoro się martwisz. Lepiej z profesjonalistą przegadać sprawę a nie się zamartwiać czym tak na prawdę bardziej zagrozisz dziecku. Jak nic się nie robi z cukrzyca (nie trzyma się diety, nie kontroluje cukru itd) to tak, są szanse ze dziecko będzie miało cukrzyce albo organy przerośnięte. Ale jak trzymasz dietę i cukry to wszystko powinno być w porządku.
Jak masz się stresować to chociaż zadzwoń do swojego lekarza, na bank Cię uspokoi. Głowa do góry! Serio! 😘
 
Akwarele miałam się całkiem dobrze do czasu aż cięcia nie przyniosła z przedszkola przeziębienia a do tego wczorajsza wizyta u dentysty zaowocowała bolesna nieprzespana nocą i dziś cukry mi skaczą. Po śniadaniu 142.
Ach to wszystkie takie anomalie właśnie maja straszny wpływ na cukry. Ja jak się zdenerwowałam to cukier 153 🙈 dlatego teraz staram się być oaza spokoju (niech nikt mi w drogę nie wchodzi 😂)
Unormuje Ci się na pewno! Trzymam kciuki ✊🏻
 
Mam nadzieję chociaż mam cukrzycę od 8 TC a jestem dopiero w 23 tygodniu i diab uprzedzała mnie że po 24-25 tyg jest przełom i wtedy cukry szaleją bez względu na wszystko 😄. Będzie co ma być i tak już nic nie zmienię a narazie się nie martwię bo nie ma sensu. Swoją drogą mój maluszek dzisiaj na USG wyszedł wielkosciowo tydzień do przodu. A jak twój maluszek z wagą i wymiarami?
 
reklama
Spokojnie. Po pierwsze zawsze możesz zadzwonić do diabetologa. Nie wiem czy chodzisz do poradni czy prywatnie ale ja np jestem w stałym kontakcie z moją diabetolog a widujemy się raz w miesiącu. Co do zdrowia maluszka to miałaś już usg połówkowe?
Wizytę mam za tydzień. A telefonicznie nie mam z nią kontaktu. Miałam połówkowe robione jak lezałam w szpitalu. Niby było ok. Ale lekarz nie badal mnie nawet pół godziny wiec może za szybko i coś przeoczył! Dziecko wagowo jest o tydzień do przodu .obwód główki większy niż obwód brzuszka.
 
Do góry