reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Miałam usg syn większy o Półtorej tygodnia ... Waży ponad 500 g dziś rowno nam zakonczony 21 tydzien niestety chyba cukrzyca nie pozostaje bez znaczenia
 
reklama
Mówi że duże dziecko ale nie komentuje jestem pod opieką diabetologa niech więc rośnie glut i tyle
Nie martw sie. Moze teraz zwolni jak cukry bedziesz miec unormowane... Niestety nic na to nie jestesmy wstsnie poradzic, czlowiek sie stara pilnuje, a ze ta cukrzyca robi sobie co chce no to nic nie poradzimy ze ja ciezko zrozumiec...
 
Tak więc newsy ode mnie. Byłam na krzywej. Robiłam w Diagnostyce. No i wyniki zaskakująco dobre. 💪84,9/137/101 biorąc pod uwagę normę.. 140 to ten drugi wynik mam już pod kreską ale ja się chyba tak kręcę między dobrze a źle. (wcześniej na czczo wg laboratorium miałam 94 i to plus podejrzenie makrosomii plus moje pomiary było wskazaniem do krzywej). Ciekawe tylko dlaczego w takim razie glukometr pokazuje mi takie a nie inne wyniki. - pewnie tak jak mówiłyście, że jego tolerancja jest dość spora to tak wychodzi (u mnie zawyża? - rano, przed badaniem, jak mierzyłam miałam znowu 94) No ale jedno jest pewne.. muszę ostro trzymać dietę, żeby za kilka tyg. nie było gorzej - a pewnie będę miała powtarzaną krzywą.

Dzięki dziewczyny za wszystkie info. Bo mega się przydały.

Jeszcze czekam na hemoglobinę glikowaną. Może ona mi pokarze czy dieta miała na to jakiś wpływ czy nie.
 
Miałam usg syn większy o Półtorej tygodnia ... Waży ponad 500 g dziś rowno nam zakonczony 21 tydzien niestety chyba cukrzyca nie pozostaje bez znaczenia

U mnie problem jest podobny - dziecko większe o ponad tydzień/ nawet dwa.. w 19 tyg. waży tyle co normalne dzieciaki w 21... Ale z krzywej wychodzi, że cukrzycy nie mam (no ale u mnie raz mam raz nie mam nawet w pomiarach laboratoryjnych na czczo - więc się kręcę wkoło tematu). Teraz będę miała prenatalne w poniedziałek. Ale może te makrosomie są naprawdę wynikiem błędnych pomiarów? albo np. jest to cecha indywidualna? @Tuniadd a Ty albo mąż, jesteście duzi?

Mam też koleżankę, która jest już na etapie insuliny - dziecko ma w 97 centylu ale lekarz uparcie twierdzi, że makrosomia jest bardziej osobnicza niż cukrzycowa. Eh.. no nie da się tego wszystkiego ogarnąć.
 
U mnie problem jest podobny - dziecko większe o ponad tydzień/ nawet dwa.. w 19 tyg. waży tyle co normalne dzieciaki w 21... Ale z krzywej wychodzi, że cukrzycy nie mam (no ale u mnie raz mam raz nie mam nawet w pomiarach laboratoryjnych na czczo - więc się kręcę wkoło tematu). Teraz będę miała prenatalne w poniedziałek. Ale może te makrosomie są naprawdę wynikiem błędnych pomiarów? albo np. jest to cecha indywidualna? @Tuniadd a Ty albo mąż, jesteście duzi?

Mam też koleżankę, która jest już na etapie insuliny - dziecko ma w 97 centylu ale lekarz uparcie twierdzi, że makrosomia jest bardziej osobnicza niż cukrzycowa. Eh.. no nie da się tego wszystkiego ogarnąć.
Ja niziutka jestem maz ma 1.8 m i oboje tacy raczej miski hiii a pierwsza corka waga urodzeowa?3100 od trzeciego miesiąca życia byla ponozej 3 centyla wagowo po roku dopiero wróciła w 3 teraz jest w okolicy 10 centyla ma dwa i pol roku i dobija do 12 kg wiec chudzina a wysoka ponad 50 centyl więc obecnie mamy odwrotna sytuację zupełnie
 
Tak więc newsy ode mnie. Byłam na krzywej. Robiłam w Diagnostyce. No i wyniki zaskakująco dobre. 💪84,9/137/101 biorąc pod uwagę normę.. 140 to ten drugi wynik mam już pod kreską ale ja się chyba tak kręcę między dobrze a źle. (wcześniej na czczo wg laboratorium miałam 94 i to plus podejrzenie makrosomii plus moje pomiary było wskazaniem do krzywej). Ciekawe tylko dlaczego w takim razie glukometr pokazuje mi takie a nie inne wyniki. - pewnie tak jak mówiłyście, że jego tolerancja jest dość spora to tak wychodzi (u mnie zawyża? - rano, przed badaniem, jak mierzyłam miałam znowu 94) No ale jedno jest pewne.. muszę ostro trzymać dietę, żeby za kilka tyg. nie było gorzej - a pewnie będę miała powtarzaną krzywą.

Dzięki dziewczyny za wszystkie info. Bo mega się przydały.

Jeszcze czekam na hemoglobinę glikowaną. Może ona mi pokarze czy dieta miała na to jakiś wpływ czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Ale Ty masz przeciez bardzo dobre wyniki, norma po godzinie to 180 a po dwoch 153 więc jakie pod kreską? 140 tyczy sie samokontroli po posiłkach, krzywa ma normy 92/180/153. Więc masz świetne wyniki.
[/QUOTE]
 
reklama
Tak więc newsy ode mnie. Byłam na krzywej. Robiłam w Diagnostyce. No i wyniki zaskakująco dobre. [emoji123]84,9/137/101 biorąc pod uwagę normę.. 140 to ten drugi wynik mam już pod kreską ale ja się chyba tak kręcę między dobrze a źle. (wcześniej na czczo wg laboratorium miałam 94 i to plus podejrzenie makrosomii plus moje pomiary było wskazaniem do krzywej). Ciekawe tylko dlaczego w takim razie glukometr pokazuje mi takie a nie inne wyniki. - pewnie tak jak mówiłyście, że jego tolerancja jest dość spora to tak wychodzi (u mnie zawyża? - rano, przed badaniem, jak mierzyłam miałam znowu 94) No ale jedno jest pewne.. muszę ostro trzymać dietę, żeby za kilka tyg. nie było gorzej - a pewnie będę miała powtarzaną krzywą.

Dzięki dziewczyny za wszystkie info. Bo mega się przydały.

Jeszcze czekam na hemoglobinę glikowaną. Może ona mi pokarze czy dieta miała na to jakiś wpływ czy nie.
Glikowana jak wyjdzie dobrze to naprawdę nie musisz się martwić wyniki sa super
 
Do góry