reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Na ile starcza taki 1 nabój przy tych jednostkach? Chce sobie przeliczyć ile mniej więcej muszę mieć kasy jakby mi chcieli dawać insulinę (jak mnie bedzie stac to od rszu wezme tą lepsza bo szkoda nerwow).
Jeden wkład Przy kuciu 8 do 9 jednostek starcza na takie 3 tygodnie ( ja jeszcze zawsze przed wkluciem sprawdzam w powietrzu czy nabój nie jest zapchany czy coś i jakas dawkę strzelam w powietrze ;) )
Na ile starcza taki 1 nabój przy tych jednostkach? Chce sobie przeliczyć ile mniej więcej muszę mieć kasy jakby mi chcieli dawać insulinę (jak mnie bedzie stac to od rszu wezme tą lepsza bo szkoda nerwow
 
reklama
Tak też słyszałam o kiszonkach.
Ser żółty sprawdziłam ( dla pewnosci dwa razy ),na mnie nie działa, ale każdy musi sprawdzić na sobie ;)
Ja wyczytałam tez ze herbata z pokrzywy obniża cukier ale trzeba skonsultować picie jej z diabetologiem
Bo przy lekach na cukrzyce może coś tam zaburzać .
 
Dzięki dziewczyny za rady.
Wody piję dość dużo, bo ciągle chce mi się pic, ale na ranne cukry to i tak nie dziala.
Dzis kolejny dzien z 10 jednostek insuliny i rano 98.
@Lunka85 , z tymi rozbieżnościami między pomiarami to tak jest i ja od tego kręćka dostaję. Wczoraj np. rano 96 i znowu złość, że insulina nie działa, a po 5 min 84.
I skąd ja mam wiedzieć który jest poprawny? Najgorsze właśnie kiedy się jest na granicy, bo wtedy człowiek się denerwuje.
A wyczytałam, że glukometry pokazują wyniki plus/minus 15%, czyli przy cukrze 100, moze pokazać zarówno 85, jak i 115. Dla mnie to porażka takie rozbieżności :-( :(
 
Bozenka21 ehh no to do bani. Zostało mi testowanie sera białego, kiszonek i rosołu. W poprzedniej ciąży takich jaj nie miałam, udało się dietą szybko wszystko wyregulowac.
 
Osobiście brałam na noc Gensulin i pomocna była od pierwszego strzału. W ok 14 tc zaczęłam z 2j a do porodu szłam z 8j
 
Dziewczyny, dziś pierwszy raz będę wstrzykiwać insulinę na noc. Mam wziąć o 22;00. Powiedzcie mi czy ta "przekąska" przed spaniem ma być zjedzona przed insulina czy po ? Czy po podaniu insuliny mogę np. napić się wody ?
 
Chyba nie ma reguły czy przekąska przed czy po insulinie nocnej. Ja jeśli decyduje się na przekąskę przed snem to biorę przed insulina i potem odrazu wstrzykuje i idę spac :) Insulina nocna ma za zadanie działać ok 10 godzin lub nawet dłużej. Wodę możesz pic caly czas. ;)
 
reklama
Chyba nie ma reguły czy przekąska przed czy po insulinie nocnej. Ja jeśli decyduje się na przekąskę przed snem to biorę przed insulina i potem odrazu wstrzykuje i idę spac :) Insulina nocna ma za zadanie działać ok 10 godzin lub nawet dłużej. Wodę możesz pic caly czas. ;)
Ta insulina może odrazu noe zadziałać wiec się nie zrażaj. Zapewne trzeba będzie zwiększać jednostki jeśli to noe pomoże to zmienić insulinę
 
Do góry