reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

AKIA, o ile się orientuję to standardowe badanie w ciąży, zwykle wykonywane w 5-6 miesiącu. Dziwne, że nie miałaś...
 
reklama
Cześć dziewczyny!!
Mam mały problem. Mój poziom cukru w ciąży spadł dużo poniżej normy. Czy znacie jakieś sposoby na jego podniesienie? Nie ma mowy o jedzeniu słodyczy - to odpada, gdyż moja waga i tak rośnie jak szalona (mam zatrucie ciążowe). Lekarz powiedział że mam się nie przejmować, że to się unormuje. Tylko co będzie jak któregoś dnia zemdleje będąc sama w domu. Poradzcie
Pozdrawiam
 
jesli masz zatrucie ciazowe to pewnie i tak masz ustalona diete... co do cukru... ja mam za wysoki i nie wolno mi jesc: slodyczy, klusek, duzych ilosci makaronow i ziemniakow, owocow cytrusowych i innych w zasadzie tez niewiele... pewnie na podniesienie cukru dobrze by bylo postepowac wprost odwrotnie... ale przy zatruciu ciazowym nie sadze by ci lekarz pozwolil zapychac brzuszek kluskami, etc.... gdyby bylo zle z pewnoscia doktor zalecilby spozywanie glukozy albo skierowal cie na kroplowki z roztworu glukozy. tak mi sie przynajmniej zdaje. wiec lepiej nie podejmuj po prostu zadnych dzialan na wlasna reke i postepuj zgodnie z zaleceniami. a jak ci slabo to odpoczywaj,przy gestozie i tak trzeba duzo lezec... i nie martw sie na zapas
buziaki
marianka
 
Cześc dziewczyny!
Ja własnie miałam robione to badanie po 50 gramach glukozy i wyszło mi 197 (norma do 140) i byłam na czczo. I dostałam skierowanie do szpitala. Może któraś z was też miała tak wysoki poziom, co wtedy wam lekarz zalecił? Czy byłyście w szpitalu i jakie było leczenie??
Proszę popradzcie.
 
hej
ja po 50ml mialam 146, musialam zrobic badanie obciazenia 75ml i wyszlo mi 181. skierowano mnie do przychodni dla ciezarnych cukrzyczek i tam wypozyczono mi glukometr, zebym mogla monitorowac poziom glukozy po posilkach. dostalam tez zalecenia dietetyczne. stosowalam sie do nich i cukier mialam odtad idealny.
pzdr
m
 
hej kobitki
ja właśnie wczoraj dowiedziałam się że mam 137 cukru co mnie zmartwiło bo lekarz kazał mi ograniczyć słodycze bo jak nie to czeka mnie szpital pozdrawiam
 
domi - jesli ten wynik jest na czczo to zapytaj koniecznie lekarza o skierowanie na test obciazenia. mysle, ze to wazne
m
 
reklama
Hej !! ja też miałam wysoki ten wynik po glukozie !! I narazie w odstawke wszystko co ma cukier a poza tym na 3 dni do szpitala na szczegółowe badania !! Lekarz powiedział mi że jak coś to bede musiała stosować diete dla cukrzyków!! Ide w poniedziałek to jak mnie puszczą to napisze co i jak !!
 
Do góry