reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ha, po kolacji 113, więc pasztecik ładnie się spalił :)
Bilans dnia dzisiejszego 5posiłków (będzie jeszcze herbatka z cynamonem bądź troszkę mleka)i cukry w normie, oprócz oczywiście porannego. Może jak się dostosuję do Waszych rad z tym częstszym jedzonkiem będzie lepiej.Oby oby, bo się martwię o maluszka
 
reklama
:-)
No i pięknie.
Trzymam kciuki za niższy poranny :happy2:
Tylko się nie zrażaj jak od razu Ci nie spadnie, bo to na pewno wymaga czasu.

Ja dziś jestem zła na ten 132 poobiedni, bo na pewno już mi zmąci ranny. Spaghetti jest jeszcze na jutro i obiecuję zjeść mniej :sorry2: Albo znów omlecik rano (na zbicie) :cool2:
 
AgA, gdzie rodzisz?? Widzę że też nie możesz chlebka na śniadanie.ZAKAZANE ;)

Kasiu ja rodzę w szpitalu Gdańsk Zaspa, przynajmniej bardzo bym chciała:tak:.
Niestety chleb rano zakazany ale z lenistwa poszłam na łatwizne:-( więcej się nie powtórzy jutro omlecik na śniadanko
 
moniqsannie zniechęcę się ;) wiem że to może trochę potrwać zanim się cukier unormuję (przeciez przez pierwsze miesiace ciaży pozwalałam sobie na wieeeeeeeeeeeeeeeeele, tony chleba, pączki..)Tylko chciałabym widzieć że choć odrobinę spada, aby mieć argumenty przed gin aby mi za szybko nie dali insulinę, chcę powalczyć jeszcze.
A propo,dziewczyny, gin kazała mi zrobić badanie hemoglobiny glikonowanej (czy jak to się tam nazywa) podobno pokazuje ona cukiem sprzed paru miesiecy..ale co to da? Jaki to jest argunent?
 
Kasiu ja tez robiłam to badanie ale lekarka powiedziała ze po to żeby sprawdzić czy cukrzyca "siedzi we mnie" i czy po ciąży mi zostanie :confused: nie mam pojęcia o co chodziło w każdym razie miałam to w normie jak pokazałam lekarce powiedziała ze po ciąży będzie ok
 
malinkoto daj znać jak po tych badaniach. Ja mam zrobić z uwagi na cukrzycę w poprzedniej ciąży
 
To może ja tak na szybko i łopatologiczne wyjaśnie.
To jest hemoglobina która znajduje się w erytrocytach. Ponieważ średnio erytrocyty żyją około 120 dni, to poziom tego związku wskazuje nam na zachowanie się glukozy w ciągu właśnie ostatnich ok 120 dni (na jakim średnio poziomie w tym czasie się utrzymywał, czy był wyrównany, czy nie).
To tak z mojej wiedzy. Resztę na pewno wyjaśni Wam lekarz :happy2:
 
Witam cukiereczki .Cukier na czczo 108- jak miło

monigsan -.No i dlatego teraz mogę już iść na basen :biggrin2: Tylko po co skoro wałki znikły ? :biggrin2:Dobry tekst ,uśmiałam.

kasia2005- ja juz zaczynam głupiec i nie moge się połapać o co chodzi z tymi rannymi cukrami. W następny piątek idę do lekarza to może mi rosjasni. W necie znalazłam coś takiego- efekt somogyj lub zjawisko brzasku-http://www.pompiarze.pl/cukrzyca/zjawisko-brzasku-czy-efekt-somogyi-jaka-jest-roznica/ . Ja po drugiej kolacji o 23 mam np. 117, o 24 -100( biore leki o tej godzinie więc z ciekawosci mierze),o 3 nad ranem 94 a rano 108.-bądz mądra.Wyczytałam gdzieś,że najlepszy poziom przed snem to ten powyżej 110- jesli która coś wie na ten temat to niech podpowie.Co do insuliny to nie wiem ale Nikuska ci napisze na ten temat bo ona własnie bierze ze względu na cukry ranne. Chetnie i ja bym się dowiedziała na jakiej zasadzie ja przyjmuje.
Kurcze, ja jem 6 posilków dziennie o tej samej porze, jak gdzies wychodze to biore ze soba a cukry ranne mnie wykańczaja. Co tu marudzić w piątek sie dowiem czy to moj organizm nie działa tak jak powinien czy błedna dieta.
 
reklama
Jeszcze jedno- kiedy podjadacie migdałki? Zakupiłam wczoraj na próbę- widzę,że maja dużo tłuszczu ale sporo białka -20gram ,węglowodanów 7,6 na paczkę 100gramową .
Wiecie, ja to jednak jestem chodzący wynalazek - u mnie stwierdzenie,że im niższy cukier przed posiłkiem tym lepszy po posilku się nie sprawdza. Na czczo 108, prrzed sniadaniem 106 a 1h po 108. Zjadlam cały talerz omlecika plus do tego wkroilam kawalek piersi z kurczaka, no i wędlinka . Chyba trzustka usypia na noc a rano po sniadaniu zaczyna sie budzic.
 
Do góry