reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczeta

Do godz. 17 mierzylam mierzylam cukier co dwie godziny.... wynik najwiekszy 1 godz. po sniadaniu 129 w dwie godziny spadl do 94. Potem po II sniadaniu 104 po 2 godzinach 90 i obiadku 104 a po dwoch godz 103.
Oczywiscie zadzwonilam do diabetologa, zeby zapytac dlaczego nie spada mi 2 godziny po posilku do wartosci ponizej 100. I czy to jest ok. W odpowiedzi uslyszlam, ze mam wiecej jesc bo cukier 104 w godzine po posilku to za malo.
I badz tu madry. Oczywiscie powiedziala, ze przy takich wynikach nie ma mozliwosci na tak wysoka Hba1c i musiala zajsc jakas pomylka.
Mam teraz spokojnie :-D czekac na wynik, ktory ma byc w piatek.
 
Dziewuszki, mam pytanko do tych, które mają ACCU CHEK GO.
Dzwoniłam do mojej gin z informacją o moich porannych cukrach (a dzienne ok) kazała mi do poniedziałku mierzyć ten nocny pomiar o 3 i spróbować jeszcze raz skalibrować glukometr. No i tu mam zagwostkę, o ile w poprzedniej ciąży jak miałam inny glukometr była kalibracja tu jakoś nie ma tej funkcji (albo ja niedowidzę) jest tylko kodowanie, włożyć nowy klucz kodujący wraz z nowymi paskami, ale kalibracji brak...może coś ten mój glukometr jest do bani..tym bardziej że zastanowiło mnie jedno...przy tych porannych cukrach czuję się fatalnie, jakbym miała objawy hipoglikemii i strasznie niski cukier (tak miałam w poprzedniej ciąży,czyli poziom 50-60),czyli potworny głód aż sie trzęsę, niedobrze mi i robi się słabo, a tu guzik, powyżej 100. To samo miałam kiedyś w dzień wrażenie okropnego głodu..aż mnie skręcało i robiło się słabo, mroczki,a cukier ok.90, coś mi to wszystko podejrzane jest.Pomóżcie jeśli coś wiecie na ten temat
 
Witam słodkie mamuśki :-)
Dawno mnie nie było, więc miałam co nadrabiać...
Byłam w Zakopanem u brata i tam to dopiero miałam meksyk z cukrami, nie mogłam się oprzeć i kilka razy zgrzeszyłam... Teraz wróciłam i biorę się ostro za siebie żeby wrócić do normy, zwłaszcza, że w poniedziałek mam wizytę w poradni...
Życzę miłego wieczorku :-)
 
kasia_2005- ja ma accu check ale active nie go. Z tego co wiem nie trzeba go kalibrowac. W gudniu acccu-check zmienil kalibracje paskami i kluczami kodujacymi...
JJednakze w instrukcji obsługi active jest napisane ze sa specjalne plyny, ktorych uzywa sie jak krwi zeby sprawdzic czy glukometr dziala poprawnie. Ich wielka wada jest cena 40zł. Tanszym sposobem jest zmierzenie poziomu cukru z zyly w labolatorium i w ciagu 10min pomiar z palca. Ja cukier z zyly mam nizszy niz z palca.
Na stronie firmowej accu chek znalazlam zdanie Kalibracja: automatyczna za pomocą klucza kodującego. http://www.accu-chek.pl/pl/rewrite/content/pl_PL/20.10.20:20/article/ACCM_general_article_1458.htm


kaska76 a ja rzadko grzesze i w nagrode dostalam zajebiscie wysokie hba1c!!!!
 
Ostatnia edycja:
anemac w takim razie na pewno wszystko będzie dobrze.
Ja dziś byłam kontrolnie u diabetologa i pomimo kilku wpadek powyżej normy powiedziała ze ogólnie ok i nie będziemy się stresować pojedynczymi wpadkami
Zdziwiłam się tylko jak wypisywała mi receptę na 50 pasków bo zawsze dawała 100.
Powiedziała ze ktoś ją nastraszył ze cc nie jest choroba przewlekła i boi sie ze NFZ się do niej doczepi.:confused2:
 
AgAno to tego nie kumam, owszem CC nie jest chorobą przewlekłą, ale cukrzyca ciążowa tak..bez sensu, prosić i błagać o receptę na paski, a co my je, jemy?? Kurcze.
anemacno właśnie doczytałam o tych kalibracjach za pomocą tylko klucza, czyli to już robiłam, paski też zmieniałam inne pudełko, nic sie nie zmieniło, a te płyny to faktycznie masakrycznie drogie, chyba jednak tak zrobię, sprawdzę test z krwi na czczo (ale to po świętach bo wtedy muszę zrobic badanka toksoplazmozy i przy okazji tą hemoglobinę gliko coć tam)Z tym że jak robiłam badanka z glukozą to na czczo miałam 99, to by sie zgadzało (trochę pochodziłam po wstaniu, dojechałam do przychodni)
Hmm...a może podejść do jakiś aptek, czasem robią pomiary badan cukru i ciśnienia..chyba koło mnie jest taka apteka, moze jutro podejdę i porównamy
 
Witajcie słodziutkie!
Ja dziś po wizycie i z glukometrem w domu :-(. Niestety moje wyniki z 75g - na czczo - 74, po godz. - 159, po 2godz - 141. Pani dr powiedziała, że minimalnie, ale jednak. Mierzyłam po godz po obiedzie i było 138. Teraz będę sprawdzać po kolacji. Jak będzie niski zjem parę truskawek, bo dziś kupiłam:-p.
Na szczęście wyszło z badań, że to początek nietolerancji, no i na szczęście końcówka ciąży:tak:.
Dobrej nocki :-)
 
reklama
Witam słodziaki,
ja na razie tylko Was podczytuje, bo wizyta u gina jutro. Ja po na czczo miałam 90 a po 50 gr i godzinie 155 i trochę się tym martwię. Ale większym zmartwieniem jest dla mnie ponowny spadek wagi o 1,5 kg(na początku ciąży schudłam 6 ale w 22 tc wyrównałam do wagi sprzed ciąży a teraz znowu spadek). Tym bardziej, że od 3 tygodni jem straszne ilości jedzenia i ciągle jestem głodna(jem więcej niż mąż:zawstydzona/y:).
Mam nadzieję, że gin coś poradzi.
Viev widzę że super miałaś opiekę na Klinicznej, ja mam lekarza z Klinicznej i tam zamierzam rodzić, więc licze na jego większe zaangażowanie.
 
Do góry