reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewuszki moniqsanma racje, jeśli po śniadaniu jest wysoki cuker-wyeliminujcie pieczywko jakiekolwiek. Naprawdę nic się nie stanie, przeżyjecie. Bo bez sensu, jak się zje pół kromeczki i jest ogromny cukier i jeszcze człowiek jest głodny. Wędlinki,paróweczki,jaja, słynny omlecik i najedzone jesteśmy i cukier ok, a potem zapewne można już chlebek. Ja tak miałam w poprzedniej ciąży..absolutnie zero pieczywa rano, na drugie śniadanko już tak :) (czyli jak nie dojadłam II śniadanko kanapka)
*AgA* czyli mamy takie same cukry na czczo (mi też pokazuje 100, 105-108) i moja ginka mówiła "no nie jest źle,ale jeszcze pomierzmy+ hemoglobina i zobaczymy" no bo właśnie średnie są ok.
Ale słuchajcie, bo ja zwariuję..mam od wczoraj nowy glukometr firmy Bayer (niezłe ma opinie,choć wygląda badziewnie)i porównuje sobie, więc tak:
kolacja Accu Chek-125/Bayer - 94 (bez pieczywa)
na czczo Accu-104/bayer - 85
mąż, na czczo Accu 118/Bayer 90 (nie ma cukrzycy, badanie lab.na czczo ok)
I JAK JA MAM SIĘ DO TEGO ODNIEŚĆ? Hę???
Kunka..może w takim razie miałam dobre odczucie, ze czasem na czczo jak wychodzi mi powyżej 100 a ja jeszcze zwlekam ze śniadankiem, to po paru minutach to mam objawy hipoglikemii, gwałtowny napad głodu, drżenie rąk,nerwowość..itd
W ciąży z synem poranne cukry były bardzo niskie i wpadałam właśnie w hioglikemie, bo było poniżej 70 i miałam nakaz jedzenia przed północą.
PROŚBA DO DZIEWCZYN MAJĄCYCH ACCU CHEK GO/ACTIVnapiszcie mi proszę swoje cukry poranne i czy sprawdzałyście z innymi glukometrami.
Ja pomierzę trochę podwójnie cukier, mąż też się postrzela (bo jemu accu chekiem też wychodzi że ma 118 na czczo to już ponad normę)po świętach zrobię hemoglobinę i porównamy.
No w każdym razie-trochę spokojniejsza jestem, skoro AgATobie też nie dali insuliny przy tych poziomach, może będzie ok :)
 
kasia_2005
Ej, z tym Twoim glukometrem faktycznie jakieś cuda :eek:
Ja bym jeszcze sprawdziła w przychodni na ich glukometrze.
Bo na przykład gdy ja porównywałam poziomy na moim i na taty, to wyobraźcie sobie były identyczne! 112 i 112, 125 i 125. Aż byłam zdziwiona, bo w końcu nawet mój glukometr pokazuje różne wyniki po dwóch pomiarach praktycznie w jednym czasie.
Ja bym Kasiu jakoś to sprawdziła, bo możliwe, że się katujesz, martwisz tymi rannnymi, a masz wszystko dobrze :baffled:
 
Witam :biggrin2:
Ja nadal chora, kaszel i katar mnie zamęczą... Już jest trochę lepiej i nawet trochę w nocy spałam... masakra.... mam wrażenie, że od stycznia nic tylko choruję, powoli mam dość...
Pozdrawiam Was Kobietki :biggrin2:
 
moniqsan- ma racje z tymi tluszczami. moje doswiadcznie pokazuje, ze cukier po tlustszym jedzonku dluzej w nas siedzi. Pamietam jak po tlustych zeberkach mialam po godz. 108 a po dwoch 103. Diabetolog powiedziala, ze pomiar po dwoch godzinach jest bez znaczenia i mam tego nie sprawdzac!

kaska76 -zycze zdrowka!!!!. Ja w ciazy ani razu nie zachorowalam i mam nadzieje, ze nie zlapie mnie chorobsko na samej koncowce. Tylko, ze cala ciaze spedzilam na zwolnieniu lekarskim i prawie nie mialam stycznosci z chorymi.

kasia_2005- wez swoj glukometr i sprawdz jego dzialanie w poradni diabetologicznej. Malo prawdopodobne jest zby wyniki byly identyczne. Wg mnie tolrancja bledu jest do 10. Niestety glukometry nie sa idealne.

AgA- chyba muszę "postawic Cie do pionu";-). Zacznij jadac o przyzwoitych godzinkach.

Wczoraj na drugie sniadanie zgrzeszylam i zjadlam dwa male i cienkie nalesniki z maki pszennej pelnoziarnistej smazone prawie bez tluszczu, do tego 2 lyzeczki dzemu niskoslodzonego. Glodna bylam po 15 min po jedzeniu a na dodatek po godzinie cukier 143!!!. Dzis ze spuszczona glowa wracam do jogurtu naturalnego z dodatkami:zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Odnosnie porodu czytalam, ze jesli mama 2 dni przed ma wysoki cukier to dziecko czesto rodzi sie z hipoglikemia i trzeba podac mu glukoze. Chyba od 38 tyg ciazy dzidzius sam produkuje insuline dla siebie i jak odetnie mu sie cukier mamusi to
z powodu zbyt duzej insuliny spali szybko zapas glukozy...... A wiec dieta do konca dla dobra dziecka!!! W sumie jak wytrwam 5 miesiecy na diecie to 2 dni i porod tez :-)
 
e, widzę że nie macie dla mnie żadnej stronki, trudno, wieczorkiem u gina się dowiem. Ale mam nerwy, mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze.
 
reklama
viev żaden majonez :no:
Jak chcesz to zrób eksperyment. Zjedz rano wszystko co najtłustsze, może być tłusta wędlina, kiełbasa, majonez, cokolwiek, nawet tak żeby się objeść i mieć dość po pachy. Tylko bez kszty chleba. A cukier będzie malutki. Wiem, sprawdziłam. Co oczywiście jest bez sensu (bo węglowodany jeść trzeba) ale przynajmniej wiadomo, że nie ma co zganiać na masełko czy smażone na oleju. Wszystko robią te wspaniałe chlebki, makarony, ziemniaki i inne ww
Mi własnie skacze cukier najbardziej po białym pieczywie które juz dawno odstawiłam na rzecz razowego chleba. Ziemniaki i makarony tez swoje robią. Najlepiepsze wyniki po kaszy i ryżu.Przerażaja mnie troche nadchodzące święta i te wszystkie rarytasy, nie wspomne juz o sernikach:x:eek:które i tak będe musiała upiec. Ale czego się nie robi dla maleństwa:)
 
Do góry