reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
pączkuGRATULACJE WIELGACHNE, a synuś ma idealną wagę,wcale nie cukrzycową :)
Moniqsanufff...2700 a nie 700 :)
No a mi święta minęły spokojnie, bez żadnych szaleństw, cuker w normie (oczywiście wyłączając poranny bo powyżej 100-105 Accu Czek,i ok 90-94 bayer)z szaleństw: lody i kawalek sernika (ale średnio smakował)-cukier norma
No a dziś odebrałam wyniki:
debralam wyniki,
więc tak:
HbA1c 5% czyli jak, dobrze chyba nie? Zakładając że w pierwszym trymestrze objadałam się białymi bułkami i słodkościami, a jak to się ma do tych moich zawyżonych porannych cukrów??
Acha, może się orientujecie, wyniki na toxo
IgG 83,3
Img ujemne
chyba nie mam teraz,prawda? Była toxo,ale ciekawe kiedy..W ciąży z Szymonem nie miałam,potem nie robiłam do teraz. Mam nadzieję że była przed ciąża :(
 
Czołem piękne!
Właśnie ryczę i oglądam film ma tvp1. Straszne rzeczy wyprawiali z ciężarnymi kobietami - tylko nie włączajcie - ja już mogę rodzić, a wy się lepiej nie stresujcie:tak:. Pozdrawiam
 
Dzis po kolacji po raz pierwszy cukier przekroczył 120 :/ miałam 127 po kawałku mazurka i 3 kromkach zytniego pieczywa z pasztetem drobiowym pomidorem i cebulką...
Mysle ze zaważył jednak mazurek :/ jutro ZERO SŁODYCZY!!
 
ptaszyna83- nie martw sie o takie przekroczenia. Masz przed soba okres, w ktorym najtrudniej bedzie utrzymac cukier w ryzach. Po 24 tygodniu ciazy jest gorzej...... Mi zdarzalo sie przekraczac 140. A w Wawie `do 140 to swietny wynik :-) wiec sie nie martw. Ps. Sprawdz ile weglowodanow ma pasztet drobiowy..... bo mogl sie tez dolozyc do tego wyniku.

kasia_2005 - wynik HbA1c rewelacyjny. Gratuluje i zycze utrzymania tego do konca ciazy. Ja mialam na poczatku 5, 1 a ostatnio 5,45. Tyle, ze ja mam juz 38 tydzien ciazy.
 
anemac pasztet robiła moja mama wiec ma tyle węglowodanów co kura :) i troche bułki na całą brytwankę.. jadłam go w święta i nie było problemu ale będę obserwowała moje wyniki po nim :) wiem już że np kiełbasa + chleb to u mnie wybuchowa mieszanka...
 
ptaszyna83- niestety na poziom cukru ma wplyw nie tylko to co jemy. Ja po takich samych posilkach mialam rozny cukier,,,, raz 89 a raz 130!!!! znaczenie ma pora spozywania, ruch, samopoczucie, zdenerwowanie ,a na koniec proporcje bialko:tluscze:weglowodany w posilku. Strasznie mnie to wszystko wkurzalo, a czasami wrecz przytlaczalo....
Najdziwnbiejsze jest to, ze napisalam powyzsze w czasie przeszlym :-D:-D:-D:-D:-D. A przeciez pproblem jescze mnie dotyczy :crazy:
 
reklama
Witajcie słodkie po świetach:) U mnie pomimo pokus na które sobie delikatnie pozwoliłam cukier o dziwo był w normie. Teraz zaczął mi znowu dziwnie skakać, szczególnie po śniadaniu po ciemnym pieczywie. Chyba zmienię zwyczaj i ranki będą bez chleba, przynajmniej pierwsza część śniadań. Pozdrawiam:)
 
Do góry