reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hidi widzę że uczta była spora ale tak jak pisze Winoroślinka po takim jedzonku to po 2h trzeba cukier sprawdzic przez to że sporo tłuszczyku w tym było jeśli chodzi o McD to ja czasem sobie pozwolę tam na sałatkę kurczak premium i tylko tyle jakoś się nie odważyłam na nic więcej choć chęci na bigmaca mam straszne więc omijam McD dużym łukiem :-p
Winoroślinka u mnie jakoś kolejny dzień bez ketonów zauważyłam że jak jem częściej w ciągu dnia i nie doprowadzam do uczucia głodu pilnując godzin to ich nie ma i na kolację kanapeczka z żółtym serem tak jak radziła moja diabetolog także może i u Ciebie będzie ok
 
reklama
:-)czyli nie grozi komus kto nigdy nie chorowal na cukrzyce??
ajjj... Dziekuje Izko :)


Chyba źle zrozumiałaś na cukrzycę chorują nie tylko ludzie z predyspozycjami genetycznymi bo ktoś w rodzinie ma, może ją mieć każdy i o tym nawet nie wiedzieć kto np prowadzi nie zdrowy tryb życia ma złą dietę mało ruchu
Jeśli chodzi o cukrzycę ciążową to raczej też nie ma konkretnej odp u mnie wszystko było ok a dopadła mnie w 28 tc
 
Ostatnia edycja:
jestesaniolkeim nie potrzebnie stresujesz się się już od początku. Badania na cukrzyce ciążową robi się między 24 a 28 tygodniem ciąży. Jeśli nigdy nie chorowałaś i nikt w Twojej rodzinie nie chorował na cukrzycę to masz mniejsze prawdopodobieństwo spotkania się z cukrzycą. Podkreślam mniejsze bo w mojej rodzinie też nikt nie chorowała a ja męczę się już drugą ciążę. :-( Co nie oznacza, że Ty też tak będziesz miała. Głowa do góry i uśmiech na twarzy i nie stresuj się już na początku bo w końcu oszalejesz! Pogodna mama to pogodny dzidziuś! Trzymam kciuki!:tak:

Dzisiaj rano 84:tak: ale wczoraj po kolacji było troszkę za dużo nie wiem czemu może wieczorem spowalnia mi się metabolizm. Było w normie ale ja wolę jak jest mniej;-) Byłam odebrać wyniki Hb glik. ale okazało się, że zgubiły wyniki i jeszcze raz musiały mnie kłuć wampirzyce;-) dobrze, że nie musiałam płacić jeszcze raz. Mam nadzieję, że wyniki będa dobre bo chyba się wkurzę jak tyle się męczę i wszystko na nic.

Winoroślinka za McD chodzi już od kilku tygodni ale NIE DAM SIĘ:-) moi panowie wczoraj pojechali tam na kolecję a ja twrdo siedziałam w domu z razowym chlebkiem:tak:
 
A za mna jakos ani McD ani slodycze nie chodzą.. A przed cukrzycą byłam żarłokiem niesamowitym!!!! Nie wiem czy to tak stres cukrzycowy na mnie działa mobilizująco...
Migotka ja tez staram sie jesc czesto, ale czasem jak jestem w ferworze walki na miescie to nie daje rady, a wieczorem tez jadam z serem, ostatnio nawet na noc sobie przygotowuje ze jak sie obudze lekko głodna zeby coś zjeśc. A i tak rano ketony niewielkie. Bierze mnie juz znieczulica bo nie wiem co moglabym jeszcze zrobic!!! Nie ograniczam weglowodanów, jem juz normalny biały chleb i niemalze pękam. Ale ani moja gin ani diabetolog tak bardzo sie tymi ketonami nie przejmuja...
 
:-)czyli nie grozi komus kto nigdy nie chorowal na cukrzyce??
ajjj... Dziekuje Izko :)

takiego wniosku wysnuć nie możesz! zwykłą cukrzyca i cukrzyca ciążowa to choroby o różnych przyczynach. Ciążowa jak sama nazwa wskazuje występuje w ciąży, jeśli nie chorowałaś wcześniej. Przyczyną są albo hormony ciążowe albo ucisk dzidzi na trzustkę. W mojej wcześniejszej odpowiedzi chodziło o to, że tak jak zła dieta nie jest warunkiem zachorowania, tak i dobra dieta nie jest sposobem uniknięcia choroby. W trakcie ciąży są robione badania przesiewowe, więc jak coś się będzie działo, to wykryją. A Ty nie czytaj w internecie o powikłaniach, tyko ciesz się swoją ciążą..
 
Witajcie, ja jestem po badaniu i po wyniku - na szczeście wszystko ok. Glukoze kupiłam w aptece. Najpierw miałam jedno pobranie na czczo, bo miałam morfologie jeszcze do zrobienia a potem do domu, tam wypiłam sobie glukozę - koniecznie z dodatkiem cytryny (inaczej bym nie wypiła!!) po godzinie od wypicia pojechałam na kolejne pobranie krwi. Powodzenia :)
 
misiafisia nie kazali Ci przynieść glukozy ze sobą i pozwolili wypić ją w domu?:confused: Wynik może być zafałszowany. Po wypiciu glukozy trzeba siedzieć i i czekać grzecznie na pobranie krwi podczas ruchu jakiegokolwiek glukoza jest spalana i wynik może być niemiarodajny.
 
Chyba źle zrozumiałaś na cukrzycę chorują nie tylko ludzie z predyspozycjami genetycznymi bo ktoś w rodzinie ma, może ją mieć każdy i o tym nawet nie wiedzieć kto np prowadzi nie zdrowy tryb życia ma złą dietę mało ruchu
Jeśli chodzi o cukrzycę ciążową to raczej też nie ma konkretnej odp u mnie wszystko było ok a dopadła mnie w 28 tc

jestesaniolkeim nie potrzebnie stresujesz się się już od początku. Badania na cukrzyce ciążową robi się między 24 a 28 tygodniem ciąży. Jeśli nigdy nie chorowałaś i nikt w Twojej rodzinie nie chorował na cukrzycę to masz mniejsze prawdopodobieństwo spotkania się z cukrzycą. Podkreślam mniejsze bo w mojej rodzinie też nikt nie chorowała a ja męczę się już drugą ciążę. :-( Co nie oznacza, że Ty też tak będziesz miała. Głowa do góry i uśmiech na twarzy i nie stresuj się już na początku bo w końcu oszalejesz! Pogodna mama to pogodny dzidziuś! Trzymam kciuki!:tak:

Dzisiaj rano 84:tak: ale wczoraj po kolacji było troszkę za dużo nie wiem czemu może wieczorem spowalnia mi się metabolizm. Było w normie ale ja wolę jak jest mniej;-) Byłam odebrać wyniki Hb glik. ale okazało się, że zgubiły wyniki i jeszcze raz musiały mnie kłuć wampirzyce;-) dobrze, że nie musiałam płacić jeszcze raz. Mam nadzieję, że wyniki będa dobre bo chyba się wkurzę jak tyle się męczę i wszystko na nic.

Winoroślinka za McD chodzi już od kilku tygodni ale NIE DAM SIĘ:-) moi panowie wczoraj pojechali tam na kolecję a ja twrdo siedziałam w domu z razowym chlebkiem:tak:

takiego wniosku wysnuć nie możesz! zwykłą cukrzyca i cukrzyca ciążowa to choroby o różnych przyczynach. Ciążowa jak sama nazwa wskazuje występuje w ciąży, jeśli nie chorowałaś wcześniej. Przyczyną są albo hormony ciążowe albo ucisk dzidzi na trzustkę. W mojej wcześniejszej odpowiedzi chodziło o to, że tak jak zła dieta nie jest warunkiem zachorowania, tak i dobra dieta nie jest sposobem uniknięcia choroby. W trakcie ciąży są robione badania przesiewowe, więc jak coś się będzie działo, to wykryją. A Ty nie czytaj w internecie o powikłaniach, tyko ciesz się swoją ciążą..


staram sie nie panikowac, chodzi o to ze zakochalam sie w slodyczach..... :-D!
a nie wiem czy to szkodzi czy nie.... :-D. Moja mama mowi ze powinnam jesc wszystko na co ylko mam ochote.... u mnie w rodzinie nigdy nie bylo cukrzycy ani tej normalnej ani tej ciazowej :)...

Dziekuje wam kochaniutke wy moje ciezaroweczki :-)!!!
 
reklama
Do góry