reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny, ratujcie:) Obciążenie glukozą 75r. po 2 godz. 147, przez ostatni tydzien jadłam jak zwykle i cukier miałam w normie, dziś zjadłam zwyczajny obiad a cukier do 1 godz. 174:( jestem załamana, boję się o mojego synka, czy mozliwe ze taki wysoki cukier mam od stresu?
 
reklama
gwiazdeczka - musisz pokombinować, u mnie w ulotce było napisane, ze podawać 15 min przed posiłkiem, maksimum działania ma miedzy 1-3h po podaniu a działa w ogóle niby przez 8h. Ale mi się wydaje, ze ona ma to maksimum troche pozniej u mnie. To tez od organizmu zalezy,bo jednak Twoj organizm tez wytwarza troche insuliny,tylko właśnie z opóźnionym zapłonem i może jak się to pokrywa z maksymalnym działaniem wstrzykniętej insuliny to może właśnie cukier za bardzo Ci spaść, a jedzonko już przetrawione. U mnie pomaga jak dłużej odczekam. Zrób sobie taką próbę, ze zmierz cukier przed zastrzykiem i potem po zastrzyku tak po 15min i zobaczysz wtedy czy juz Ci sporo spadł, jeśli tak tzn ze insulina działa już, a jeśli nie to możesz zaczekać i zmierzyć za kolejne 10-15min i sobie wtedy jakoś dopasować ten czas.

martaik - niestety cukrzyca sie bedzie pogarszać cały czas wraz z wiekeim ciąży, bo łożysko coraz większe i wiecej hormonów produkuje. Słyszałam że stres może wpływać na wyniki. Może to tylko taki jednorazowy wyskok. Jeśli wysokie wyniki będą się powtarzać to musisz się skontaktować z diabetologiem odnosnie zmiany diety. Ale może być tak że to tylko jednorazowy skok wywołany jakimiś czynnikami nie związanymi z jedzeniem. Nie martw się - taki 1 wyskok nie zaszkodzi maluchowi. Idz na spacer teraz, żeby przyspieszyć spadek cukru.
 
Megumi - skoro Ty miałaś 133 po obciążeniu 75 g glukozy to ty nie masz cukrzycy norma jest do 140 .. to ci lekarz powiedział że cukrzycę masz ? To ja już nie wiem sama jak to jest
 
opowiem Wam od początku, tydzien temu zrobiłam obciążenie glukozą 75gr. po 2 h, wynik 147, od tego czasu mierzyłam poziom cukru, jadłam normalnie, nawet słodycze i cukier był w normie, dziś byłam u diabetologa zalecił bym mierzyła poziom cukru, jadła 6 posiłków i nie jadła cukrów prostych ale przy moim niskim przeroście normy nie miałam wprowadzać radykalnej diety, miałam jesc normalne posiłki takie jak do tej pory. Śniadanie jadłam o 9, potem byłam u lekarza i bardzo długo czekałam, wiec obiad był o 16, troszke frytek plus mieso smazone( podobno moge to jesc), ale frytki były okropne, wiec moze cos z nimi było nie tak. Sama juz nie wiem, czy to wina zbyt długiej przerwy miedzy posiłkami, czy te frytki, czy moze stres- jak przeczytałam informacje ze u kobiet z cukrzycą 10 razy czesciej dochodzi do wewnątrzmacicznego obumarcia płodu to az mi sie słabo zrobiło i nie moge sie uspokoić az do teraz, jestem przerazona i do tego ten wysoki wynik, od razu zaczeły mi tragiczne mysli przychodzic do głowy, ale skoro piszecie ze jednokrotne przekroczenie normy nie jest niebezpieczne to mi ulzyło. Czy u Was również pojawiaja sie tak wysokie wyniki jak moj?
 
martaik ja stosuje diete 10 dzien i miałam tylko 2 razy podwyzszone wyniki 125 i 136 a tak to caly czas ponizej 120 ..... nie martw sie i nie czytaj o tym bo zwariujesz a nerwy nie są dobre a pewnie jeszcze gorsze niz podwyzszony cukier takze spokojnie ... kazda z nas gdy sie dowiedziala i pare dni po tym byla nerwowa i sie martwiła ale mi juz przeszlo nie wim moze to ze mam wyniki w normie to sie uspokoilam ale poweim ci jedno regularne jedzenie to polowa sukcesu takze ten twoj wynik mogl byc spowodowany długą przerwa miedzy posilkami takze spokojnie spróbuj sie uspokoic i jutro zacząc od nowa diete o stałych porach i duuzo ruchu po posilkach zeby spalic cukier .... daj znac jak jutro
 
reklama
ufff...teraz po 2 godz. po kolacji( zjadłam bułke z szynką i żółtym serem) mam 86, wiec ten jeden moment był jakiś kiepski, mam nadzieje ze taki jeden skok nie zaszkodzi mojemu synkowi
 
Do góry