reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny a mi mówiono w szpitalu na szkoleniu dla ciężarówek z cukrzycą,że mam mierzyć zawsze 1,5h po każdym głownym posiłku,czyli po I śniadaniu,po obiedzie,po I kolacji,no i rano na czczo.Póki co od tych niecałych 2 tyg mierze po każdym posiłku,bo chce wyłapać ewentualne błędy żywieniowe.Bynajmniej jak jem śniadanie o 10:30 to staram się punktualnie zmierzyć o 12:00.
Też miałam kilka takich sytuacji,że np.po zwykłym śniadaniu,typowo dietetycznym cukier miałam wyższy niż po gorzkiej kawie z mlekiem 0,5%,kilku ciastkach petit,czy nawet gorzkiej czekoladzie.
Zastanawia mnie tylko jedno-mój gin powiedział,że niestety nie będę mogła kupować pasków na ryczałt,tylko bedę płacić 100%. Dlaczego?Przez to,że chodze do niego prywatnie czy co?Coś mi tutaj nie pasuje,on chyba faktycznie bywa zakręcony:(
Hej....co do czasu pomiaru już pisałam, a pasków na ryczałt nie mogą mieć osoby, które nie biorą insuliny- dopiero wtedy.....:tak:
 
reklama
Ach to taki numer...hmm...nieźle,dobrze,że mam w rodzinie cukrzyków i od nich będę zbierać paski na zapas;))Ostatnio jednak mi ich zabrakło i musiałam kupic 50szt za 45zł:((Paranoja,nie wystarczyły mi nawet na 10 dni:((
 
Ach to taki numer...hmm...nieźle,dobrze,że mam w rodzinie cukrzyków i od nich będę zbierać paski na zapas;))Ostatnio jednak mi ich zabrakło i musiałam kupic 50szt za 45zł:((Paranoja,nie wystarczyły mi nawet na 10 dni:((
Emka ale pamiętaj, ze musisz mieć taki sam glukometr jak ten cukrzyk, by lekarz wypisał paski, a każde pudełeczo pasków ma swój kod....:tak: Ja chorując na cukrzyce też płaciłam dużo, bo byłam na tabletkach, a później w ogóle nie bralam leków, za to teraz jak mi włączyła insulinę to mam na ryczałt....za 2 op pasków do Accu- Chec Activ płacę ok 6 zł.
 
kinderek ja biorę 5-1-4 novorapidu i 3j insulatard nocna

to bierzemy tę samą, tylko ja 3 tyg temu zaczynałam od 2-2-2- i 8 na noc, później 6-4-4- 8 na noc, a od tego tygodnia 10-4-4- i 8 na noc.....sama zadzwoniłam i zaytałam czy zwiększyć tę do śniadania, bo widziałam co się dzieje......kazała i jest ok.;-)
 
kinderek ja mam glukometr one touch select mini,a ta druga osoba one touch select,więc z nieba mi spadła,bo paski te same pasują do obu:)Na recepte kosztują 13zł,a nie 45.
Wkurza mnie ta pogoda,bo tyłka nie chce się ruszyc na spacer,zeby spalać te cukry...
 
kinderek ja mam glukometr one touch select mini,a ta druga osoba one touch select,więc z nieba mi spadła,bo paski te same pasują do obu:)Na recepte kosztują 13zł,a nie 45.
Wkurza mnie ta pogoda,bo tyłka nie chce się ruszyc na spacer,zeby spalać te cukry...
to fajnie:-)....a z pogodą to mam to samo....jak kanapowiec się czuję, bo strach nosa wychylić.....i tak trochę jeszcze nim ciągnę....:wściekła/y:
 
Agnieszka czuję się dobrze. Mam zlecone dodatkowe usg i ktg 2x w tyg, oraz co tydzień melduje sie u lekarza. Jak będziesz szla do szpitala to koniecznie zabierz ze sobą jedzenie, bo jest słabo.

Zazdroszczę Wam dziewczyny tej ilości insuliny, chociaż nie jest to istotne ile, ważne żeby pomagało. Ha jestem na humulinie
 
reklama
Ja nie mialam wprowadzonej insuliny, a paski mialam caly czas na ryczałt, tylko receptę wypisywał mi DIABETOLOG- myślę, że to od tego zależy...
Ja choruję na cukrzycę kilka lat i nigdy na ryczał....teraz jak mi przepisała insulinę ( diabetolog właśnie) to powiedziała: " teraz to moge paski na ryczałt wypisać, bo insulina jest"....:tak:
 
Do góry